PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kendiliğinden devir artması

yusuf28
27/01/2013, 01:18
Merhaba mıllet bugun bır sey farkkettım ve sızlerle paylasmak ısterım aracım yokus asagıyı bos vıtese attım ve arac bos vıteste ıken normal devrı 900 ıken bırden kendılıgınden 1200 devre cıkıyor ınıyor bole devam edıyor ıster ıstemez aracta sahlanma oluyor bu normalmıdır.(enejektor temızlıgı yaptıralı 3 hafta fılan oldu)

ıkıncı konum ıse K&N hava fılıterı taktırmak ıstıyorum kutu ıcımı yoksa kutu dısımı olsun aracaım punto evo 1.3 multıjet euro 5 motor star & stop lu tavsıyenız nedır

must82
27/01/2013, 01:53
walla mjet lerde su olay var yaşadığım; örneğin yeterli gaz vermedin ama debriyajı kaldırdın araba stop edecek gibi olduğu zaman tekrar debriyaja bastıgınızda araç 1200 devire kadar gaz veriyor birçok kez yaşadım ama sanırım sizinki farklı bişi.

ligdevi
27/01/2013, 01:58
Merhaba mıllet bugun bır sey farkkettım ve sızlerle paylasmak ısterım aracım yokus asagıyı bos vıtese attım ve arac bos vıteste ıken normal devrı 900 ıken bırden kendılıgınden 1200 devre cıkıyor ınıyor bole devam edıyor ıster ıstemez aracta sahlanma oluyor bu normalmıdır.(enejektor temızlıgı yaptıralı 3 hafta fılan oldu)

ıkıncı konum ıse K&N hava fılıterı taktırmak ıstıyorum kutu ıcımı yoksa kutu dısımı olsun aracaım punto evo 1.3 multıjet euro 5 motor star & stop lu tavsıyenız nedır

rampa aşağı viteste inmeniz daha hayırlı olur ve aracınız boşta indiğinizden daha az yakar :)

segin
27/01/2013, 09:16
bende debrajsız ani frende devir yükseltiyor aynı şeymi bilmiyorum

dogus618
27/01/2013, 09:31
Ya tam bilmiorum ve idda etmiyorum daha önce formdada okumuştumdsa siz boşta indiğiniz için sürekli ayağınız frende iniyorsunuz ve fren basıncı için araç bazen devrini 1200 devre cıkarrtıyor westinhouse ile ilgili bi durumdu galiba ama bilen arkadaşlar anlatıcaktır aklımada kaalnlar budur yanlışım var ise düzeltirlerse sevinirim

yusuf28
27/01/2013, 12:38
Ya tam bilmiorum ve idda etmiyorum daha önce formdada okumuştumdsa siz boşta indiğiniz için sürekli ayağınız frende iniyorsunuz ve fren basıncı için araç bazen devrini 1200 devre cıkarrtıyor westinhouse ile ilgili bi durumdu galiba ama bilen arkadaşlar anlatıcaktır aklımada kaalnlar budur yanlışım var ise düzeltirlerse sevinirim

bosta ınerken bır cok kez denedım yokus asagıda duz yolada denedım frene basmıyorum frene bassam tamam dıyebılırım bırden guc alıyor olabılır dıye ama frene basmadıgım ıcın kafama karısıyor

Bigbrother
30/01/2013, 23:27
ARacınızda bir arıza olduğu ortada... bir arkadaşın fiestasında aynı problem vardı. Devir kendiliğinden boşa atınca yükseliyordu. Motordaki bir sensörde (tam hatırlayamıyorum ama sanırım oksijen sensörüydü) arıza vardı. Değişince düzeldi...

yusuf28
06/02/2013, 17:47
tşk ederım bakalım servıse gotureyım bı ne dıyecekler