PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yine Çok Enteresan Bi Arıza

bahcelili_ali
11/08/2007, 18:43
arabamı perşembe yine servise çektim araba gitmez oldu. 3bin devrin altında iken gaza bastıkça araba stop edecek gibi oluo ve çılgın duman atmış arabanın arka tampon ve bagaj kapağı simsiyah is içindeydi. araba soğukken herşey normal azıcık ısınınca problem başlıodu. çok ilgiç bi hali var motorun bu olaydan sonra ya elden çıkaracağım arabayı yada garantiyi kesinlikle uzatacağım bu benim ufak tefek sorunları saymıorum 2. buyuk arızam daha once de komple abs beyin uniteler herşey değişmişti.

BGRAYS
11/08/2007, 18:55
ali cok gecmıs olsun kardeş serviste ne dediler cok uzuldum gecmıs olsun inşallah halledersin düzelir en kısa zamanda yeniden ısınırsın arabana ..

erdiyilmaz
11/08/2007, 18:57
geçmiş oLsun aLi. umarım en kısa zamanda haLLoLur sorunLarın.
bana sanki fiLtreLerinLe iLgiLi bir probLemmiş gibi geLiyor.
hayırLısı oLsun sıkma canını.

koLay geLsin.

fox41
11/08/2007, 19:05
Geçmiş olsun,tez zamanda hal olur inşallah.Kul yapısı bozulur sıkma canını soguma Gp dan

Er-NnN
11/08/2007, 19:32
geçmiş olsun ali ne diyim inş. soğumassın aracından inş...

Auto engineeR
11/08/2007, 19:52
ali geçmiş olsun yaw :(
motor da problem yapcaksa yuh diorm artık! sorun ne mrk ediorm bekliorm ali

bahcelili_ali
11/08/2007, 21:31
sağolun arkadaşlar yani bu sorunlar her an herhangi birimizde de olabilir aman diyim uzun vade de binecekler bence garanti uzatmayı iyice bi düşünsün derim.
erdi kardeşim filitrelerim daha sıfır arabanın yağını filitrelerini allah seni inandırsın 5bin km de hiç aksatmam sık sık değişirim o kadar bakarım arabaya. mazotu bile hiç kötü yerden almam hep aynı istasyondan aynı pompaya yanaşırım reklam olacak ama ümit köy shell den alırım hep. sanırsam egr die bi zırzavat varmış ondan olabilir denilio bide hava akış metre gibi bişey dediler debi metre mi ne onan birinden birinden olabilir diolar pazartesi anlayacağım ama inşallah eskisi gibi gider aksini düşünmek istemiorum.

ABNEW
11/08/2007, 22:32
Arkadaşlar sanıyorum acı bir gerçek var ki ; Fiat sadece görünüş olarak günümüzün standartlarında geri kalan çoğu bileşen de hala eski kalitesizlik sürüyor...

Semih, Gp haklı ya da haksız her yanı eleştrilebilir ama mjtd ile ilgili eleştriler bence kabul edilemez.2005-2006 da yılın en iyi dizel motoru seçilmiş ve her anlamda başarısını tüm dünyada çeşitli markalar altında kanıtlamış bir motor...

Ali geçmiş olsun.Servisin de dediği gibi büyük bir ihtimal hava akış metre sorunu.Sonucu bekliyoruz...

ABNEW
11/08/2007, 23:19
HAklısın Arda abi o aklıma gelmemişti.. Düzeltiyorum mesajımı...

İlgin için teşekkürler Semih.Mjtd ye laf yok:)

pascal
12/08/2007, 02:17
Ali geçmiş olsun, umarım ciddi bi problem değildir ve en kısa zamanda çözülür.
öğrenince bize de bildir, merak ettim ne olduğunu

akin78
12/08/2007, 11:50
Geçmiş olsun.Sorunu burada paylaşırsan seviniriz.

goldumut
12/08/2007, 20:06
gecmıs olsun cok!!!
ne yapsak hepberaber satmasmı arabaları yaw:::(?

femoli
12/08/2007, 22:37
ali geçmiş olsun kesinlikle egr den yapıyordur ben anlamıyorum bizim ülkede egr hiç bir işe yaramıyor ama yine de takılıyor ben on kere servise söyledim fabrika çıkışı kapatılıyor diye söylediler ama hiçbirinin kesin bir bilgisi yok ..dayım bu işler le uğraştığı için kendisine kapattıracağım ufak bir operasyonla kapatılıyor bu egr hem kuruma sebep oluyor hemde çekişi düşürüyor egr soğuk kış ülkeleri için birebir ama bizim ülkemizde zarardan başka bir şeyi yok

Çok geçmiş olsun ali en kısa zamanda bekliyoruz sonuçları

CaGRi
12/08/2007, 22:45
alicim çok büyük geçmiş olsun yaw.sıkma canını.hallolur herşey umarım

yakaryos
13/08/2007, 00:48
hocam bu araba ile ilgili her arıza normaldir şaşırma. geçmiş olsun

KAANİTO
13/08/2007, 17:40
ali büyük olasılıkla egr dendir .benimkiside değişti servisin demesine göre yakıttan kaynaklanıyorlarmış benim egr yi garantiden değiştirdiler ve opetten alacagız dediler.bu arada egr nin girişini bir conta koyup kapatıp iptal elmeye kalktılar 15 km sonra arac motor arızası verdi .sonra iptali iptal ettik ama yerli araclarda bu egr yok

bahcelili_ali
13/08/2007, 23:40
yav ne iş bu iş anlamıorum adamlar arabaya it muamelesi yapıo hiç bişey olmuo biz titrioz gelio beni buluo bizde multi palio doblo ne arabalar vardı aynı motor arabanın anasını ağlattı işçiler arabanın motor tık demedi.
cuma bıraktım henuz bi gelişme yok debi metre değişmiş duman atması farlılaşmış ama arabada gidiş adına hiç bi gelişme yok çok moralim bozuluo servisteki butun abilerimi ustalarımı çok seviorum sağolsunlar onlarda çalışıolar ama daha bişey yok çarşamba ya kadar yine orda. çarşamba bide özel bi teknik uzman gelecekmiş o bakacakmış. bana göre de ya egr yada yazılım gibi gelio hayırlısı olsun ya araba bi çıksın yandığı yere kadar yuklenicem motora ölüyosa olsun hiçdeğilse arabayı yenilerler:-) çarşamba gelişme olursa ekleyeceğim yine

femoli
14/08/2007, 09:08
iyi hadi hayırlısı bakalım ...

Muhendis06
14/08/2007, 22:08
sağolun arkadaşlar yani bu sorunlar her an herhangi birimizde de olabilir aman diyim uzun vade de binecekler bence garanti uzatmayı iyice bi düşünsün derim.
erdi kardeşim filitrelerim daha sıfır arabanın yağını filitrelerini allah seni inandırsın 5bin km de hiç aksatmam sık sık değişirim o kadar bakarım arabaya. mazotu bile hiç kötü yerden almam hep aynı istasyondan aynı pompaya yanaşırım reklam olacak ama ümit köy shell den alırım hep. sanırsam egr die bi zırzavat varmış ondan olabilir denilio bide hava akış metre gibi bişey dediler debi metre mi ne onan birinden birinden olabilir diolar pazartesi anlayacağım ama inşallah eskisi gibi gider aksini düşünmek istemiorum.

Yag ve filtre degistiriyorsan, emis havasi hortumunu da her defasinda sokup cikarttirman gerekiyordur. Motor ust plastik muhafazasi altindaki hava filtresinden baslayarak kompresore kadar olan hatti ve kompresorden sonra devam edip emme manifolduna baglanan hatti komple sokup kontrol etmeni oneririm. Boylesine abarti miktarda siyah duman cikiyorsa, ilk etapta motorun hava emisi yapamadigi dusunulur. Filtre degisimi esnasinda, genellikle hava emise toz pislik vb kacmasin diye ustalar bez veya bant gibi seyler tikarlar. Eger boyle bir yabanci cisim hatta unutulup da toplandiysa, hava emisi tikayip bahsettigin tarzda bir probleme yol acar. Ancak motor sogukken problem cikmamasi da isi karistiran bir durum.

bahcelili_ali
16/08/2007, 01:44
yok yok yok teknik uzman abim bakmış bugun sağolsun otobana çıkmış araba ile oda bişey yok dedi. bana normal diolar ben biniorum dip gaz yapıorum araba 2700 2800den aşağı turbo açmıo açıomuşda araba devirsiz oluyomuş normalmiş o 3binden sonra gidermiş araba hani daha önce ben anadol kullanıodum ya arabanın huyunu nerden bilicem dimi ama :-) walla 1 haftadır bekliorum yarından sonuç gelmezse resmen gitmeyen arabayı al git sağlam diyecekler. herşey kabulde araba soğukken 1800de turbo açıo yapıştırıo ısınınca 3binde açarmış yani heralde bu özellik 22bin km ye gelince oluo ki bugune kadar ben hissetmemişim walla bi moralim bozuluo ki git gel milletten rica minnet araba alıorum. benim araba hergun boyuna turluyo, herkes bi alıo basıo turluyo gelio sonra heç bi değişme yok allah kimseyi düşürmesin. walla araba bi çıksın 1. vites gezip motoru yakana kadar basıcam

tempesty
16/08/2007, 01:53
yok yok yok teknik uzman abim bakmış bugun sağolsun otobana çıkmış araba ile oda bişey yok dedi. bana normal diolar ben biniorum dip gaz yapıorum araba 2700 2800den aşağı turbo açmıo açıomuşda araba devirsiz oluyomuş normalmiş o 3binden sonra gidermiş araba hani daha önce ben anadol kullanıodum ya arabanın huyunu nerden bilicem dimi ama :-) walla 1 haftadır bekliorum yarından sonuç gelmezse resmen gitmeyen arabayı al git sağlam diyecekler. herşey kabulde araba soğukken 1800de turbo açıo yapıştırıo ısınınca 3binde açarmış yani heralde bu özellik 22bin km ye gelince oluo ki bugune kadar ben hissetmemişim walla bi moralim bozuluo ki git gel milletten rica minnet araba alıorum. benim araba hergun boyuna turluyo, herkes bi alıo basıo turluyo gelio sonra heç bi değişme yok allah kimseyi düşürmesin. walla araba bi çıksın 1. vites gezip motoru yakana kadar basıcam

Yaw Ali allah iyiliğini versin walla koptum gece gece ne alem adammışın sen ya :w00t2000:

Çok kötü bi durum tabi tahmin edebiliyorum ama işte bunlar hep arabanın üstüne çok titremekten kaynaklanıyo walla ben neler yaptım arabaya tık demedi canavar gibi ya :happydan:

İnşallah en kısa sürede sorun çözülür Alicim :ranting2:

bahcelili_ali
16/08/2007, 01:56
abi daha alem malem durumu kalmadı walla 1 haftalığına ankaraya geldim daha 2 dk arabaya binip akşam gece ne var bi çıkıp dolanamadık alemi. alem mi kaldı abi bittim ben ya sorma:-/

tempesty
16/08/2007, 02:00
abi daha alem malem durumu kalmadı walla 1 haftalığına ankaraya geldim daha 2 dk arabaya binip akşam gece ne var bi çıkıp dolanamadık alemi. alem mi kaldı abi bittim ben ya sorma:-/

Üzüldüm walla Alicim ama canını sıkma dünyevi şeyler bunlar altı üstü bi araba makina sonuçta biri gelir biri gider boşver yani stres olduğuna değmez herşey yoluna girer elbette bunun garantisi var servisi var kaskosu var bilmem ne boşveeerrr :d

bahcelili_ali
16/08/2007, 02:04
bitti zaten gözümde araba zaten imzayıda değiştim alacam bi clk 98 model binecem aslan gibi

tempesty
16/08/2007, 02:10
bitti zaten gözümde araba zaten imzayıda değiştim alacam bi clk 98 model binecem aslan gibi

HHiiieeeyyytt :S basma damara basma ordan teğet geç şöyle biraz :hollowee:

Onunlada turlarız artık :)

femoli
16/08/2007, 08:47
valla geçmiş olsun ali bence peşini bırakma bunlar böle çözemedikleri bir durum olunca hemen normal o öle yapar böle olur senin kullandığın aracı sana yalancı çıkartırlar.. :D:D:D:D:D

bahcelili_ali
16/08/2007, 12:25
aynen mehmt abi yapamıoruz denmez hiç bi zaman:-)