PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : koltuk altına led döşeme

selimozan
24/01/2013, 00:58
merhaba

araç iç aydınlatma ile ilgili sıkıntılarım var.arka koltuktan gece birşey almaya kalkışayım aradıgımı bulamıyorum hele birde çocugunuzun koltugu arkadaysa.ön koltukların altına arka kısmına yakın led çekmek istiyorum kapı açıldıgında tavan lambasıyla birlikte yanmasını istiyorum.bunun için tavan lambasının ordan döşemenin altından paralel çeksem koltukların altına kadar acaba arıza lambasını yakarmı? forumda araştırdım ama bulamadım yapan bir arkadaşımız nasıl yaptıgını nelere dikkat etmem gerektiğini anlatırsa sevinirim. tavan lambasının bulundugu kısımdan çekmesem kapılardan alma şansım varmı acaba?

Birkan61
24/01/2013, 01:00
Yakmaz büyük ihtimalle.

Matadorcuk nickli üye Ufuk abi var o dış kapı açma kollarının altına led döşedi tavan lambasına bağladı lamba yakmadı diye biliyorum.

selimozan
24/01/2013, 01:05
Yakmaz büyük ihtimalle.

Matadorcuk nickli üye Ufuk abi var o dış kapı açma kollarının altına led döşedi tavan lambasına bağladı lamba yakmadı diye biliyorum.

tam olarak fikir sahibi değilim örneklerinide hiç görmedim peki tavan lambası hariç başka biryerden çekilebilirmi acaba? kapı açma kollarındaki ledleri bursada cengiz arkadaşımızda yapmıştı 10 numara duruyor

Birkan61
24/01/2013, 01:14
tam olarak fikir sahibi değilim örneklerinide hiç görmedim peki tavan lambası hariç başka biryerden çekilebilirmi acaba? kapı açma kollarındaki ledleri bursada cengiz arkadaşımızda yapmıştı 10 numara duruyor

Onu bilemiyorum fakat en mantıklısı tavan lambası bence.

Neden derseniz zaten koltuk altına yapacaksınız ledi, koltuk altında birşey ararken ihtiyacınız olacak ve kapı açık olucak mecburen. Tavan ile birlikte yanacak o ledlerde.

Yolda giderken insanı rahatsız eder belki, bi süre sonra sizde sıkılabilirsiniz belki..

Ben sıkılırdım şahsen :)

selimozan
24/01/2013, 01:17
Onu bilemiyorum fakat en mantıklısı tavan lambası bence.

Neden derseniz zaten koltuk altına yapacaksınız ledi, koltuk altında birşey ararken ihtiyacınız olacak ve kapı açık olucak mecburen. Tavan ile birlikte yanacak o ledlerde.

Yolda giderken insanı rahatsız eder belki, bi süre sonra sizde sıkılabilirsiniz belki..

Ben sıkılırdım şahsen :)

sana katılıyorum :) kapı açıldıgında açılacak yada sen içerden tavan lambasını açtıgında açılacak arıza lambasını yakmaz diye düşünüyorum örnekleri çıkmazsa deneyip göreceğiz artık yapcak bişi yok teşekkürler

Birkan61
24/01/2013, 01:20
sana katılıyorum :) kapı açıldıgında açılacak yada sen içerden tavan lambasını açtıgında açılacak arıza lambasını yakmaz diye düşünüyorum örnekleri çıkmazsa deneyip göreceğiz artık yapcak bişi yok teşekkürler

Mantık güzel, fikirde çok güzel :) o benimde başıma çok geliyor. Hatta dün geldi.. Telefonumda flaşta yok işim zor :D

Koltuk altına yapanı görmedim ama ufuk abinin yaptığıyla aynı sadece kapının altına led döşedi o sonuçta aynı şey tavan lambasına bağlanacak o kadar yeri önemli değil yani.. Arıza lambası yakmadı diye biliyorum ama eminde değilim kendisi görürse yazar zaten :)

selimozan
24/01/2013, 01:22
birşey düşürdüğümde ertesi sabahı bekliyorum :) bulmak için. umarım yazarlar :) saol

OzzY
24/01/2013, 01:44
birşey düşürdüğümde ertesi sabahı bekliyorum :) bulmak için. umarım yazarlar :) saol

Arıza lambası yakmaz. En mantiklisi tavan lambası. Elearnden bakarak yada kabloyu takip ederek body computerin kablolarından ek yapabilirsiniz tavana kadar çıkmaya gerek yok. Tavan lambası sase kontrollü + beslemeyi istediniz yerden alabilirsiniz.

Yalnız söyle bir durum var direk tavandan almazsaniz sadece kendi yandığı durumlarda yanar. Manuel açıldığında ayrı bir sabit sase kablosuna bağlanıyor tavan lambası. Ben bu yüzden tavan lambasının lamba ayağından kablo çekmiştim daha kolay yolunu bilmiyorum.

Birkan çok ayıp ben yapmıştım :D on kapı altları on ve arka ayak aydınlatmaları on arka ve bagaj aydınlatmaları torpido aydınlatması led :)

Birkan61
24/01/2013, 01:53
Birkan çok ayıp ben yapmıştım :D on kapı altları on ve arka ayak aydınlatmaları on arka ve bagaj aydınlatmaları torpido aydınlatması led :)

Valla bilmediğim için öyle dedim başkan :D

Konunu buldum,

3. sayfada ilk mesajda konuda bahsi geçen muhabbetin yapılmış resmi mevcut. :)

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/11715-kontaga-bagli-ic-aydinlatma-3.html

OzzY
24/01/2013, 03:12
Valla bilmediğim için öyle dedim başkan :D

Konunu buldum,

3. sayfada ilk mesajda konuda bahsi geçen muhabbetin yapılmış resmi mevcut. :)

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/11715-kontaga-bagli-ic-aydinlatma-3.html

kafayı yedi linke tiklayinca tanışma konumu acıyor :D

Birkan61
24/01/2013, 09:58
kafayı yedi linke tiklayinca tanışma konumu acıyor :D

kesinlikle kafayı yemiş :D

önce tanışıp sonra konuyu görmek istiyor :D

selimozan
24/01/2013, 10:54
Arıza lambası yakmaz. En mantiklisi tavan lambası. Elearnden bakarak yada kabloyu takip ederek body computerin kablolarından ek yapabilirsiniz tavana kadar çıkmaya gerek yok. Tavan lambası sase kontrollü + beslemeyi istediniz yerden alabilirsiniz.

Yalnız söyle bir durum var direk tavandan almazsaniz sadece kendi yandığı durumlarda yanar. Manuel açıldığında ayrı bir sabit sase kablosuna bağlanıyor tavan lambası. Ben bu yüzden tavan lambasının lamba ayağından kablo çekmiştim daha kolay yolunu bilmiyorum.

teşekkürler tavan lambasından çekicez de renk olarak nasıl yapsak acaba. döşemeler ve ön konsol turuncu ledlerde öyle olabilir yada ön konsoldaki aydınlatmaları beyaza çeviricez ilerde ona uygun beyazda olabilir