PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto evo arka kapı kolları çok sert mi yoksa benim aracımda problem mi var?

yusufekinci06
22/01/2013, 09:35
merhaba arkadaşlar

ön kapı kollarım çok rahat ve yumuşak fakat arka kapı kolları çok sert. hatta arka kapıdan birisi bineceği zaman kapıyı kilitli zannediyor. bu sorun sadece benim aracımda mı var?

PUNTO2008
22/01/2013, 09:41
Selam. O sorun bende de var, arka kapılar oldukça sert, bilmeyen biri dışarıdan açamıyor, kapının birinde çocuk kilidi açık olup, olmadığını da bilmiyorum ama, soğuk havada daha da sertleşiyor sanki, usta gres yağı sürelim demişti ama götürmedim.

selahattincevik01
22/01/2013, 09:45
Gres yağı çözüm değil.Aynı dert bende de var birşeyler yaptık ama tam istediğim gibi olmadı.Orijinal olmak kaydı ile birşeyler daha yapacağım.Herhangi bir sonuç alırsam sizlerle paylaşırım.

Ziyaretçi034
22/01/2013, 09:54
merhaba arkadaşlar

ön kapı kollarım çok rahat ve yumuşak fakat arka kapı kolları çok sert. hatta arka kapıdan birisi bineceği zaman kapıyı kilitli zannediyor. bu sorun sadece benim aracımda mı var?

o konuda yapabilecek hiç bir şey yok sanırım, bi ara lineaların arka kapı klit sistemini komple uygulasam diye düşündüm ama orjinalliği bozmak istemediğimden kalsın dedim. bende olaya iyi tarafından bakmaya çalıştım.

bi başlıkta paylaşmıştım: https://forum.grandepuntotr.com/ser-kursu/42853-cok-centilmen-ve-sabirli-bir-beyefendi-oldum.html

ken01
22/01/2013, 11:26
benimde özellikle sol arka kapı çok sert açılıyor. halbuki arka kapı gergileri de değişti. servise gösterdiğimde servis elemanı "abi arka kapılar ön kapılar kadar sık kullanılmadığı için sert açılıyordur" demişti. çok saçma bir şey yaa.

Misafir046
22/01/2013, 11:30
benimde özellikle sol arka kapı çok sert açılıyor. halbuki arka kapı gergileri de değişti. servise gösterdiğimde servis elemanı "abi arka kapılar ön kapılar kadar sık kullanılmadığı için sert açılıyordur" demişti. çok saçma bir şey yaa.

Servislerden oyle mantıksız cevaplar cıkıyor ki acaba diyorum su garantilerin zorunlulugu olmasa onlara giden olurmuyd ?

edelsang
22/01/2013, 11:57
aracım 5bin kilometredeyken götürmüştüm bu sorundan dolayı kapı kollarını değiştirerek giderilmişti sorunum garantiden karşılandı boyanması falan şuan için ön kapılardan farkı yok.demekki bütün evoların arka kapı kollarını sallamasyon yapıyolar :/

GUNES
22/01/2013, 15:19
bende de aynı dert var...arka kapıyı ben kullanmadığım için dert etmiyorum açıkçası :) yakında o plastik kapı kolu birinin elinde kalcak du bakalım ne zaman...açarken çok zorlanıyor ..

iskmehmet1975
22/01/2013, 15:21
arka kapılara bağlı olan teller sol kapı için söylersem kapı kolunun en sağında kalıyor.bu durum açılmayı zorlaştırıyor.eğer kolun en solunda olsaydı hiç sorun olmayacaktı dedi serviste usta.yağlama falan boş yani arkadaşlar asla düzelmez.yeni puntolarda düzeltilmiş ise o takılabilir mi acaba diye düşünüyorum...

GUNES
22/01/2013, 15:32
benim araç yeni punto...sonuç aynı :)

aykut_1914
22/01/2013, 15:37
aracım 5bin kilometredeyken götürmüştüm bu sorundan dolayı kapı kollarını değiştirerek giderilmişti sorunum garantiden karşılandı boyanması falan şuan için ön kapılardan farkı yok.demekki bütün evoların arka kapı kollarını sallamasyon yapıyolar :/
Aynı şekil benimde halledildi bu sorun. Kullandıkça yumuşadı arkalar

Ziyaretçi034
22/01/2013, 15:49

Aynı şekil benimde halledildi bu sorun. Kullandıkça yumuşadı arkalar

uygulamalar hangi serviste yapıldı? emsal tercih etmesi için servisimle paylaşmak isterim

yavuzkep
22/01/2013, 19:20
abı bıde bana dedıklerını duysan ' arka kapı kolları cocuklara ozel acamasınlar dıe uretmıs olabılırler dıo ' kendıde emın deıl :D

aposport
22/01/2013, 19:26
arkdaşlar bu arka kapıların sert açılma problemini aracınız garantili ise yetkili servis ücretsiz onarır. Ben GÖKER de yaptırdım.

Garantisi olan arkadaşlar hiç kurcalamadan yetkili servisten yardım isteyebilirler.

Ziyaretçi034
22/01/2013, 21:07
arkdaşlar bu arka kapıların sert açılma problemini aracınız garantili ise yetkili servis ücretsiz onarır. Ben GÖKER de yaptırdım.

Garantisi olan arkadaşlar hiç kurcalamadan yetkili servisten yardım isteyebilirler.

Garantim var ama servise sordugumda bana cevabi bu kapilar boyle, bisey yapamiyoruz demislerdi. Herkes işkembe-i kübradan sallıyor arkadaş

halils2
22/01/2013, 21:33
2011 yazında aynı sorundan dolayı kapıyı açıp içerisindeki gergi telini biraz kısaltmıştım ama kısaltma işlemini telden değil de telin kafasından yaptım 1 2 ay sorunsuz çalıştı sonra yine yavaş yavaş zor açılmaya başladı şuan hala aynı bakalım bu yaz müsait olursam açacam tekrar .
forumda bunla ilgili konu açılp sorunu çözen arkadaşlar paylaşım yapmıştı.

edelsang
22/01/2013, 22:53
uygulamalar hangi serviste yapıldı? emsal tercih etmesi için servisimle paylaşmak isterim
İzmir Poyraz serviste yaptırmıştım

1ocak2011
22/01/2013, 23:03

Linea kapı kolumu takıldı?

kartal3520
22/01/2013, 23:27
Aynı sorun bende de vardı.Kapı kollarını değiştirdik ama hikaye, kapı kolları yine aynı.Bazen hanım, kapıya elini bile kıstırıyor.Ön ve arkanın kilit sistemi farklıymış.Maalesef yapacak birşey yok..

Ziyaretçi034
22/01/2013, 23:35
Linea kapı kolumu takıldı?

Abi abiyle cozersin bu isi :)

aykut_1914
22/01/2013, 23:47

İzmir Poyraz serviste yaptırmıştım

+1
İzmir Poyraz Servis benimde

1ocak2011
23/01/2013, 08:17
Abi abiyle cozersin bu isi :)

Zaten de sırada bu i çözmek var. Listesinde gördüm :melek:

Ziyaretçi034
23/01/2013, 08:57
Zaten de sırada bu i çözmek var. Listesinde gördüm :melek:

işte ya, ne varsa abi'de var.

istanbul'da ki servisleri toplasak bi abi etmiyor, 1,5 senedir stop buğusunu çözemediler, arka kapı için " bu böyle abi, düzelmiyor bunlar" lafı beni benden almıştır zaten

1ocak2011
23/01/2013, 09:01
işte ya, ne varsa abi'de var.

istanbul'da ki servisleri toplasak bi abi etmiyor, 1,5 senedir stop buğusunu çözemediler, arka kapı için " bu böyle abi, düzelmiyor bunlar" lafı beni benden almıştır zaten

Stoplarda ben içi karartılmış Abarth Stop taktım hiç sorun yok. duy ve stopları direk değiştirdi 7 ay oldu sorun yok.

Ziyaretçi034
23/01/2013, 09:17
Stoplarda ben içi karartılmış Abarth Stop taktım hiç sorun yok. duy ve stopları direk değiştirdi 7 ay oldu sorun yok.

mesaj alındı abi, ankara'ya gel diyorsun :)

- kapı içi izolasyon
- alt izolasyon
- arka kapı kolları
- stop buğu
- havalı korna ( :D )
- submarine light

yol masrafını kenara atmaya başlayayım ben, listeye 40 bin bakımınıda ilave edeyim :)

1ocak2011
23/01/2013, 09:39
mesaj alındı abi, ankara'ya gel diyorsun :)

- kapı içi izolasyon
- alt izolasyon
- arka kapı kolları
- stop buğu
- havalı korna ( :D )
- submarine light

yol masrafını kenara atmaya başlayayım ben, listeye 40 bin bakımınıda ilave edeyim :)

Bencede en iyisi bu olacak. Hepside aradan çıkmış olacak.:X

serkandikici
23/01/2013, 18:22
İzmir poyrazda yaptıran arkadaşlar ustanın ismini hatırlıyor mudur acaba benim evonun da arka kapılar çelik kapı gibi ne yapsan açılmıyo? Ben de bi uğrayayım yetkili servise bari poyraz çok ters yerde ama çözüm varsa gitcez artık napalım..

Kadoo
23/01/2013, 18:29
sanırım o tüm puntolarda var ya !.. bi bakıma iyi aslında boşverin arkaya kimse binmesin :)

Xenophan
23/01/2013, 19:21
Aynı problem bende de var 30bin bakımında baktırayım bari, tamda poyrazdamı yaptırsam diyordum. Ustanın ismini öğrensek güzel olurdu.

Birde arka ile ön kapıları karşılaştırınca sanki arkaların içi boşmuş gibi geliyor o durumda sizde var mı?

GT-N7100 cihazımdan 2 ile gönderildi

yusuf28
23/01/2013, 20:57
sakın bır sey yaptırmayın aracınız halen garantı ıse servıse goturun ve onalr gergılerı degıstıryorlar ve kapı kollarını halledıyorlar benımde sorunum oydu halla dısardan hıc acılmıyor nerdeyse o derece o kadar kotuydu ama servıs ucretsız garantıden yaptılar sakın kendınız basvurmayın kapı dosemelerını sokerken ıcten sefaf bır sey var ses ve soguk gelmemesı ıcın onu yırtıyorsunuz haberınız olsun sevrıs 2 saatte teslım edıyor yıkanmıs bır sekılde ucretsız :)

aykut_1914
23/01/2013, 21:30
İzmir poyrazda yaptıran arkadaşlar ustanın ismini hatırlıyor mudur acaba benim evonun da arka kapılar çelik kapı gibi ne yapsan açılmıyo? Ben de bi uğrayayım yetkili servise bari poyraz çok ters yerde ama çözüm varsa gitcez artık napalım..

araç kabulda cünet bey ve turgay bey son derece alakalılar, ne sorunum olsa ilk önce cüneyt abimi arıyorum :) ustanın adını hatırlamıyorum ancak kısa boylu,göbekli, çıtırdan kel bir abimiz :) direksiyona oturup araçla dısarıya çıkan kişi

s_can
22/11/2015, 10:59
arkadaslar bende de aynı sorun var hatayı ı nceledigimde acma kolunun iç kısmının cok fazla oynadıgını gordum bu da kapıyı acma esnasında kolun iç kısmının sag üst koseye takılmasına sebeb oluyor servise goturdum soyledım hala cevap beklıyorum