PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lütfen yardım, aracım sekiyor :(

motor delisi
22/01/2013, 07:55
Merhaba arkadaşlar. araç hızlanmada sekme yapıyor , p.tesi-cuma sınavım olduğundan hergün aracı kullanıyorum ve servise gösterecek vaktim dahi yok böyle kullansam sakınca yaratırmı emin değilim fakat bi size danışayım dedim. Araç ile bursa ist- arası git gel yaptım bu hafta sonu hiç sıkıntı yoktu p.tesi den itibaren bi sıkıntısı var. Arka dan araç 70 de sekmeye başlıyor bi 90 yapayım dedim dikiz aynası dahi yerinde durmuyor hopluyorum arabanın içerisinde sanki alttan biri yokluyo :frusty00: tıpkı köprüdeymiş gibi. Aracı şirketin ordaki lastikçide rota soktuk sıkıntı çıkmadı lastik hava basıncı ise her lastik 30 ben hep böyle kullanırdım sıkıntı nerden kaynaklanabilir ben 150 160 da dahi aracım titreme yapmazdı buda titremiyor direksiyon sabit pedal titremiyor ama araç çok fazla sekiyor yardımlarınızı bekliyorum.
Saygılar.

Not: Aracımda spor yay vs yoktur tamamen orjınaldir.

selahattincevik01
22/01/2013, 08:42
Lastiklerinde bir problem olabilir.Dışarıdan baktığında göremeyebilirsin.Daha önce başıma gelmişti.

Tayfun-E30
22/01/2013, 08:47
Baska bir rot balansciya gotur kaldirip baksinlar hersey olabilir basinada is acarsin bir an once baska bir rotcuda baktir..

blackhawk
22/01/2013, 10:20
lastik tel kırdıysa böyle sorun yapabilir. balansla anlaması zordur.

motor delisi
22/01/2013, 11:06
lastik tel kırdıysa böyle sorun yapabilir. balansla anlaması zordur.
bu olabilir, cünkü pazar gecesi babamdayken lastiğe çivi girmiş ve gidip yama yaptırmış lastikçiyede gösterdim fakat anlamadı, böyle cumartesiye kadar kullansam ( günlük ortalama 70 km ) sıkıntı yaratırmı ?

selahattincevik01
22/01/2013, 11:15
Benim başıma gelen şöyleydi;70 km hızla giderken direksiyonu kontrolde zorlanıyordum,daha yüksek süratlerde atlama ve sağa çekme yapıyordu.Ustam sağolsun gece vakti lastikten kaynaklı olduğunu buldu.Ancak dikkatli bir usta gözüyle bakınca belli olan bir hataymış.Değiştirdim ve düzeldi.Belki seninki de böyle bir durumdur.Sonuçta lastiğe yama yapıldığını söylüyorsun.İmkanın varsa lastiğini bir değiştir bakalım sonuç ne olacak!..

Ziyaretçi034
22/01/2013, 11:17
imkanın varsa yama yapılan lastikle stepneyi bi değiştir gözlemle, en azından bu şekilde cumartesiye kadar idare eder seni

motor delisi
22/01/2013, 11:20
Teşekkür ederim arkadaşlar. bugünde bi sürelimde aksam evde stepneyle bi değiştireyim lastiği

Misafir046
22/01/2013, 11:45
Gecen arkadasımın arabasını bakıma goturdum.

Neyse bakımdan cıktık gelirken arac resmen yalbalama sesi ile geliyor.Biz ilk motordan dedik herhalde sonra rotlar galiba diyerek servise gittik...

Servis ne yaptı etti bir cevap veremedi bize.

Sonra OTO'ya goturdum.Saolsun kardeşimin babası 15 dk içinde cozdu olayı.

Aracın lastikler atlama yapıyormus.Birde sac cantlar sekiz ciziyordu.Serviste arac rot balansa girince hatada ortaya cıktı ama teşhisi koyamadı.

ın babası teshisi koydu ;

Cantlar tornadan gecti 60 tl.

LAstikler sıfırlandı 640 tl

Şimdi arac cillop gibi oldu arkadasın.

aykutisci
22/01/2013, 15:12
tanıdıgın bijon aralıgı aynı olan bi arac sahibi varsa jantları onun arbadakilerle değiştirip bi deneme yapılabilir

aykut_1914
22/01/2013, 15:40
balansa tekrar baktır bence dostum.

Yamada varmış lastiğin tekinde atlatma yapabilir tek lastik

Golbasi
22/01/2013, 17:10
Disklerinde yamulma olmuş olabilir.

ceb_58
22/01/2013, 21:49
Merhaba arkadaşlar. araç hızlanmada sekme yapıyor , p.tesi-cuma sınavım olduğundan hergün aracı kullanıyorum ve servise gösterecek vaktim dahi yok böyle kullansam sakınca yaratırmı emin değilim fakat bi size danışayım dedim. Araç ile bursa ist- arası git gel yaptım bu hafta sonu hiç sıkıntı yoktu p.tesi den itibaren bi sıkıntısı var. Arka dan araç 70 de sekmeye başlıyor bi 90 yapayım dedim dikiz aynası dahi yerinde durmuyor hopluyorum arabanın içerisinde sanki alttan biri yokluyo :frusty00: tıpkı köprüdeymiş gibi. Aracı şirketin ordaki lastikçide rota soktuk sıkıntı çıkmadı lastik hava basıncı ise her lastik 30 ben hep böyle kullanırdım sıkıntı nerden kaynaklanabilir ben 150 160 da dahi aracım titreme yapmazdı buda titremiyor direksiyon sabit pedal titremiyor ama araç çok fazla sekiyor yardımlarınızı bekliyorum.
Saygılar.

Not: Aracımda spor yay vs yoktur tamamen orjınaldir.

Aynı sorunu ben aracı aldım alalı yaşıyorum. Yalnız benim balanslar bozuk ondan olabilir.

motor delisi
24/01/2013, 08:16
Dün servisteydi aracım çözdük dediler fakat bugün bi 90 yaptım dikiz aynam bile yamuluyor :( rotbaşları gevşemiş dediler fakat sorun aynen devam ediyor bunu nasıl çözücem bilemiyorum önceki puntomdada bu tarz sorunlar olmuştu sinirlenip sattım yok yere bunuda öyle yapıcam en sonunda çok sinirlendim artık servislerde birşeyi çözemiyor !

celenlee
24/01/2013, 11:32
Dün servisteydi aracım çözdük dediler fakat bugün bi 90 yaptım dikiz aynam bile yamuluyor :( rotbaşları gevşemiş dediler fakat sorun aynen devam ediyor bunu nasıl çözücem bilemiyorum önceki puntomdada bu tarz sorunlar olmuştu sinirlenip sattım yok yere bunuda öyle yapıcam en sonunda çok sinirlendim artık servislerde birşeyi çözemiyor !

Senin araç 1 yıllık sıfır araç değil miydi?
Bırak çözsünler serviste.

Bu arada stepneyi deneyecektin. Ordan bir sonuuç çıkmadı mı?