PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emniyetten çok önemli duyuru (sakın durmayın, sileceğinizi çalıştırmayın)!

tolgabaydar
21/01/2013, 23:55
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/305028_385338361537377_1848586706_n.jpg

ARKADAŞLAR LÜTFEN BİR 5 DAKİKANIZI AYIRIN BELKİ SİZE BELKİ BİR SEVDİĞİNİZE BİR FAYDASI OLUR,

Bölgesel bir yolda akşam üzeri eve dönerken, battaniyeye sarılmış bir çocuğun, bir araba koltuğunda yol kenarında terkedildiğini gördüm. Nedenini bile sorgulayamadım, neden de pek önemli değildi zaten, kafam da karma karışık olmasına rağmen duraklamadan yola devam ettim. Yerime ulaştıktan sonra, telefonla bilgi verdiğim polis karakolunca konunun der
hal inceleneceği söylendi. Olay yerine gitmeden önce bana verdikleri uyarı çok ilginç.... "Yasadığımız devirde, bilmemiz lüzumlu şeyler çok önemli ...Çeteler ve gangsterler bir araba sürücüsünün (özellikle bayanlar) arabasını durdurup ve ıssız kimsesiz yerde de olsa arabasından inerek yardım sağlayacak taktikler bulmakta çok ustalar. "Yerel polisin raporuna göre bazı gangsterlerin tercihen kullandıkları yöntem de, bir araba koltuğuna yapay bir bebeği oturtmak ve ıssız yol kenarına terk etmek... ve - kuskusuz - bir bayanın "terkedilmiş" bebeği görmeden yola devam edemeyeceği umuduyla". "Ya bir orman kenarı, ya da otları uzamış çimenliklerden geçen yollara bırakıyorlar. Arabasından inen sürücü - kazara bir bayan - ormana sürüklenir, dövülür, cinsel tecavüze uğrar, acımaksızın da ölüme terk edilir. Bu şanssız, bir erkekse yiyeceği dayağı tasavvur edemezsiniz, üstünde kıymetli ne varsa hepsi alınır, o da yine ölümle ödüllendirilir (!) Hiçbir hal ve sebeple asla durmayın!!! Hemen 155 (polis numarası) telefon edin. VE,"NE GÖRDÜĞÜNÜZÜ, NASIL OLUŞTUĞUNU DÜŞÜNÜNÜN, ANIMSAYIN, SAKIN YAVAŞLAMAYIN ve yolunuza devam edin. *** GÖRÜLEN BAŞKA BIR SENARYO : "Eğer akşam üzeri arabanızla gezinti yapıyorsanız, aniden arabanın camına YUMURTALAR atıldıysa, arabanızı kontrol için de olsa SAKIN DURMAYIN ve CAM SİLECEKLERİNİ ÇALIŞTIRMAYIN, NE CAM SİLECEK SIVI, NE DE SU İLE YIKAMAYIN; ÇÜNKÜ YUMURTALARA YAPIŞKAN BIR MADDE SÜRÜLMÜŞ OLDUĞUNDAN ÖN CAM %90 GÖRÜNMEZ HALE GELİR. İSTER İSTEMEZ ARABADAN ÇIKMAK ZORUNDA KALIRSINIZ VE CANİLERE YEM OLURSUNUZ. İŞTE KULLANDIKLARI BELLİ BAŞLI TEKNİKLER. LÜTFEN AİLENİZİ ve DOSTLARINIZI BİLGİLENDİRİN. EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ.

(kopyala yapıstır yaptıgım için yazılar büyük oldu şimdiden kusura bakmayın).

cihankardes
22/01/2013, 00:05
Zaman zaman hatırlatmakta fayda. Ailemiz gibi gördüğümüz forumdan kimsenin böyle şeylere denk gelmemesi dileğiyle...

can-asan
22/01/2013, 00:16
Allah korusun, bulaştırmasın bizleri..

Semih Kurtulmus
22/01/2013, 16:11
bu yüzden silah taşımak istiyorum arabada

punt0
22/01/2013, 16:21
allah kimsenin basına vermesin..
bi keresinde taksimdeki habertür ve bedasın oldugu yerin arka tarafından assagı iniyoruz ben az cok biliyorum oralari.. arkadasım kullanıyordu aracı yola bi baktık yatak falan koymuslar arkadasım dur sunu alalım falan dedi aractan inmeden geri geri cık dedim duymustum daha önceden öyle seyler oldugunu.. inseydik allah bilir belki arabayı bile alıp kacacaklardı..
cok yararlı bir paylasım oldu tesekkür ederiz..

AYTEK AYDIN
22/01/2013, 16:31
allah kimseye göstermesin. dikkatli ve uyanık olmak lazım.

outlife
10/05/2013, 11:12
... uyarılar gerçekten çok önemli. paylaşım için çok teşekkürler. lakin bu gibiler yüzünden gerçekten yardıma ihityacı olanlar mağdur oıluyorlar...

ametist
10/05/2013, 14:09
metnin amerikan kaynaklı olduğu o kadar belli ki, sadece biraz acemice türkçe çeviri yapılmış... bizde kimse "gangster" kelimesini kullanmaz... ayrıca "yerel polis" diye bir kavram da yoktur, zira ulusal/federal polis diye bir kavram yoktur. hasılı siz dikkat edin etmesine de internette her okuduğunuz şeyi de ciddiye almayın.

tunalent
10/05/2013, 14:20
daha neler duyucaz görücez bakalım

erenemre
14/05/2013, 13:15
metnin amerikan kaynaklı olduğu o kadar belli ki, sadece biraz acemice türkçe çeviri yapılmış... bizde kimse "gangster" kelimesini kullanmaz... ayrıca "yerel polis" diye bir kavram da yoktur, zira ulusal/federal polis diye bir kavram yoktur. hasılı siz dikkat edin etmesine de internette her okuduğunuz şeyi de ciddiye almayın.

+1

ferdigokhan
14/05/2013, 13:28
Yine de her türlü şeye dikkat etmek, gözümüzü dört açmamız lazım arkadaşlar. Öyle bir devirde yaşıyoruz ki gün uğursuzun günü...

biancoangelo
21/05/2013, 20:46
Bıktım bu duyurudan face de twiterda her yerde abi.

sadece_erhan
24/05/2013, 13:50

+1