PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3500 km. ve sorunlar basladı :(

azizdost
11/08/2007, 10:59
Aracım henuz 3500 km. de fakat on sol amortisörden ses geliyor , sol on kapı direklerine yapıstırılmıs olan siyah yapıskanlı parca sıcak havalarda hamur gibi oluyor butun yapıskan kısımlar oluyor ama sadece on sol kapıda kalkma yaptı ve goruntu cok cirkin bakalım servis ne deyecek ayrıca on cam altındaki havalandırma parcası zıngır zıngır ses yapıyor bi kac ses daha var ama nereden geliyor cozemedim henuz 3500 km. de bu olanlar hos değil acıkcası 10000 de ne olacak cok merak ediyorum ama su ana kadarki izlenimim tasarım olarak fiat kendini bu araclarla aştı fakat kalite olarak aynı yerde sayıyormus gibime geliyor.İyi bir pazarlamacı ile karsılastım oysa sadece bir su punto yu goreyim bakalım nasılmıs diye gitmiştim adam bana sattı oysa alman arabasından şaşmam diyordum ama bu araclar fiat ın yeni yüzü bu araclar farklı falan deyip sattılar tip çağ atlamıs ama kalite su ana kadar pek iç açıcı gelmedi bana umarım devamında daha ciddi problemler cıkmaz ........

h k
11/08/2007, 11:06
sorunsuz olmasini isterdik ama cikiyor bu tip aksakliklar. ancak merak etmeyin anlattiklarinizin hepsi servislerde garanti kapsaminda halledilecektir. 10 bin degil 30-40 bini gectiginizde bastaki bu tip kücük aksakliklari gülerek hatirlayacaksiniz , tecrübe ile sabit :)

ufukbzk84
11/08/2007, 12:09
levent bey bu çıkan sorunların yüzde 90 nı bi kerelik başlarda çıkabiliyo ama servislerde halledildiğinde bi daha aynı sorunu yaşanmamakta... içini ferah tut hepsi serviste halledilip karşına sorun olarak çıkmayacaktır..kaldıki sorunsuz araba yoktur..

birotteau
11/08/2007, 12:54
Merhaba,

Sorunsuz araba yoktur fikrine tamamiyla katiliyorum.
Ben de baslarda dualogic sanziman ile ilgili sorun yasamistim ama bunlar garanti kapsaminda halledildi ve su anda aracimdan cok memnunum.
Alman araclarinin iscilik olarak diger otomobillerden ustun kaliteye sahip olduklari bir gercek ama onlarin da az sorunlu araclar olmadiklarini belirtmeliyim. Su anda ailemizde VW Polo'da kullaniyoruz ve daha aldigimizin ilk haftasi suspansiyonlarindan sesler geliyordu. Eski isyerimde bir calisanin daha cok yeni BMW 320 dizel otomobili vardi. Ne kadar hos demistim, bana soyledigi cevap su olmustu:"Sen bir de bana sor!". Anlattigina gore BMW'si servisten cikmiyormus.
Grande Punto'yu sevelim,koruyalim.
Herkese cok selamlar
ahmet

ABNEW
11/08/2007, 22:40
Gp de sınıfı gereği ufak tefek işçilik ve ayar sorunları vardır.Ancak bu diğer tüm aynı sınıf araçlarda var.Polo, Corsa, Fiesta kullanan yakın arkadaşlarım var.Hepsinin aracında bu tip sorunlar çıkabiliyor.Hatta çok daha önemli problemler yaşayan oldu.

Levent, bahsi geçenler oldukça kolay olarak garantiden halledilebilecek sorunlar, fazla can sıkmaya gerek yok, geçmiş olsun...

pascal
12/08/2007, 02:13
Başlarda bu tip sorunlarla karşılaşmanız normal, birçok kişinin başına gelen fakat servislerde kolayca çözülen problemler bunlar. o yüzden kafanıza takmayın.

10000 km' ye gelince de arabadan aldığınız keyifi başka bir konu başlığı altında konuşuruz, ama eminim artacaktır hiç merak etmeyin :). Gp gerçekten çok keyifli bir araba

En yakın zamanda servise gidip hallettirmenizi tavsiye ederim
geçmiş olsun...

azizdost
13/08/2007, 15:12
Moral verdiniz arkadaslar sağolun en yakın zamanda bir servise gidip bunları hallettireyim inşallah baska sorun cıkmaz...