PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yavaşlarken ikinci vitese geçmiyor

alebek
21/01/2013, 12:57
Merhaba arkadaşlar.
Bir ay kadar önce baskı balata değişimi yapıldı. Sonrasında ikinci vites geçmemeye yada çok zor geçmeye başladı. Sorun sadece ikinci viteste ve vites düşerken. Vitese takabilmek için neredeyse duracak kadar yavaşlatıyorum aracı. Hızlanma esnasında hiçbir sorun yok 1 den 2 ye çok rahat geçiyor. Herhangi bir dişli sesi yada cartlama filan da yok. Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

onryldrm
21/01/2013, 13:24
Benimde aynı sorunum var son zamanlarda yapmaya başladı. Bir bilen çıkar inşallah.

Dört gözle bekliyorum :)

alebek
24/01/2013, 11:53
Herkesin ikinci vitesi gayet iyi çalışıyor anlaşılan.

byspayn
24/01/2013, 12:07
Motor freni yapmaksa bahsettiğiniz hiç bir sorun olmuyor. Hoş benim araç daha yeni 14bin kmde ve hiç baskı balata değişmedi. Yalnızca bir kez soğuk bir havada 1den 2ye geçerken zorlandı..

ile XPERIA Neo V'den gönderildi.

alebek
24/01/2013, 12:23
Motor freni yapmaksa bahsettiğiniz hiç bir sorun olmuyor. Hoş benim araç daha yeni 14bin kmde ve hiç baskı balata değişmedi. Yalnızca bir kez soğuk bir havada 1den 2ye geçerken zorlandı..

ile XPERIA Neo V'den gönderildi.

Sorun motor freni değil. 1 den 2 ye sorunsuz geçiyor fakat 3 yada 4 ten 2 ye geçmiyor. Geçse de aracı neredeyse duracak kadar yavaşlatmam gerekiyor. Okadar yavaşladıktan sonra da zaten 2 değil 1 vitesle devam etmek gerekiyor.