PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mtv ödeyememe

yengecbaris
20/01/2013, 15:15
https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp sayfasına firefox'tan girdiğimde araç bulunamadı diyor. Bu sıkıntıyı nereden çözebilirim?

farukileri
20/01/2013, 15:21
aracın plakasını boşluk bırakarak (06 BC 1907 şeklinde) yazdıysanız bulmaması normal, sistem plakanın boşluk bırakmadan yazılmaması üzerine kurulu; ancak bu şekilde bilgileri bulabilir. Plakayı boşluk bırakmadan (06BC1907 şeklinde) yazarak deneyin; şimdi firefox'ta kendi aracımın bilgileri ile denedim ve aracımın bilgilerini buldum.

yengecbaris
20/01/2013, 15:25
Allah Allah bende birleşik yazıyorum tc kimlik numarada sıkıntı yok tescil tarihi ruhsat yanımda ona bakıyorum ama olmuyor yaa hayret bişi internet explorerdan da yapıyorum gene aynı şey oluyor :(

farukileri
20/01/2013, 15:29
Allah Allah bende birleşik yazıyorum tc kimlik numarada sıkıntı yok tescil tarihi ruhsat yanımda ona bakıyorum ama olmuyor yaa hayret bişi internet explorerdan da yapıyorum gene aynı şey oluyor :(

sistemsel bir durum var diyeceğim ama o da değil ben tekrar denedim harfleri küçük yazarak; o şekilde de çalıştı. Aracı ikinci el aldıysanız eğer sizin satın aldığınız tarihin tescil tarihi kısmına yazılması gerekmekte; belki oradan bulamıyor olabilirsiniz diye düşünüyorum; hala daha bulunamıyorsa modeminizi kapayıp yeniden açın; IP numaranız yenilenir ve bu şekilde sisteme sıfır bir erişim sağlarsınız; belki yardımcı olur ama hala daha sorun varsa bunu üst mercilere bildirmenizde yarar görüyorum.

yengecbaris
20/01/2013, 15:38
Modemide sıfırladım 2 tarayıcıdan da denedim ama olmuyor maalesef :( bakalım belki akşam olur

ABK
20/01/2013, 16:27
Modemide sıfırladım 2 tarayıcıdan da denedim ama olmuyor maalesef :( bakalım belki akşam olur

Sistemlerde bir sorun yok az önce ödedim vergimi.. Bilginize..

Birkan61
20/01/2013, 16:38
Geçen yıla nazaran 22 TL zam gelmiş kendi aracıma göre.

Geçenkinde 288 TL ödedim, bu sefer 310 TL ödedim.. Bir dahaki sene araç elimde kalırsa o zaman iyi bari araç 7 yaşına gelecek :)

onur1986
20/01/2013, 17:03
ben henüz ödemedim vergimi.bizim 2009 model (2008 çıkışlı) ne kadar arkadaşlar vergisi?1,3 multijet araç bu arada...

Birkan61
20/01/2013, 17:13
ben henüz ödemedim vergimi.bizim 2009 model (2008 çıkışlı) ne kadar arkadaşlar vergisi?1,3 multijet araç bu arada...

180 lira :)

onur1986
20/01/2013, 17:46
saol Birkan :) fena haber sayılmaz etrafımda duyduğum rakamlara göre.

khanunl
20/01/2013, 23:00
Tescil tarihinizde kayıt sıkıntısı vardır.gib.gov.tr den dilekçe vereceksiniz.Dilekçenizde ruhsat tescil tarihinizi belirtin.Kendilerindeki kayıtlı tescil tarihini size iletecekler.Bu tescil tarihini kaybetmeyin her zaman internet üzerinden oto verginizi yatırırken kullanacaksınız aynısı başıma geldi ben sorunu böyle aştım.

Bigbrother
20/01/2013, 23:15
Önemli olan tescil tarihi arkadaşlar... Bunu yanlış girerseniz aracınızı sistem bulamaz. Ruhsattaki tescil tarihini girmeyi unutmayın..

yengecbaris
21/01/2013, 01:37
Tescil tarihinizde kayıt sıkıntısı vardır.gib.gov.tr den dilekçe vereceksiniz.Dilekçenizde ruhsat tescil tarihinizi belirtin.Kendilerindeki kayıtlı tescil tarihini size iletecekler.Bu tescil tarihini kaybetmeyin her zaman internet üzerinden oto verginizi yatırırken kullanacaksınız aynısı başıma geldi ben sorunu böyle aştım.
gib.gov.tr den derken tam olarak nereden? İletişim bilgilerine baktım ama site ile ilgili sıkıntılarınızı bize iletin şeklinde ibareler var. Sorununuzu çözen iletişim yerinin linkini atarsanız sevinirim. Yoksa peşin vereceğim bankaya durduk yere ek hesaba girmemeliyim diye düşünüyorum :)

ligdevi
21/01/2013, 02:12
gib.gov.tr den derken tam olarak nereden? İletişim bilgilerine baktım ama site ile ilgili sıkıntılarınızı bize iletin şeklinde ibareler var. Sorununuzu çözen iletişim yerinin linkini atarsanız sevinirim. Yoksa peşin vereceğim bankaya durduk yere ek hesaba girmemeliyim diye düşünüyorum :)

vergi dairesine gidip aracı tescil ettireceksiniz bu kadar, aynısı başıma gelmişti, aracı şehirdışından aldığım için plakayı değiştirdim daha sonra netten aratınca çıkmıyodu, vergi dairesine gidip tescil ettirdim sorun çözüldü, sizinkide aynıdır ...

yengecbaris
28/01/2013, 22:08
Ankarada önce Mithatpaşa vergi dairesini aradım oradaki bayan ulustaki vergi dairesine yönlendirdi oradanda sağolsun amcanın birisi 5091911-12-13 ü ara dedi. Aradım gene amcanın birisi çıktı plakayı verdim ve bir telefonla işim halloldu. Ankarada başına böyle sıkıntı gelenlerin arayıp mtv sorununu çözebileceği numara 5091911-12-13 tür. Bilgilerinize..