PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sabah zorlanarak çalışma ve motordan gelen tıkırtı :(

servt
20/01/2013, 01:21
Arkadaşlar aracı sabah çalıştıracağım zaman marşa bastığımda ilk önce normal bir ses geliyor ardından ses iyice kesiliyor ve devir 1500 geçtiğinde ses normalleşip araba çalışıyor. Ayrıca bu olay başıma geldiğinden beri 1500 - 2000 devir aralığında araba boşta dahi olsa motorun sol kısmından tıkır tıkır ses geliyor. yaşadığım yerde servis yok . bundan dolayı buradaki bosch servisine gittim bişey bulamadılar. ardından 80 km ötedeki servise 2 defa gidip geldim yine bir sonuç alamadım . Aküyü değiştirdim yine sabahları aynı . Birde bu tıkırtı sesi aküyle veya elektrik aksamıyla ilgili bir yerden gelir mi acaba?

tayfux
20/01/2013, 01:26
zannetmiyorum elektrik aksamı ile ilgili olacağını..bence o tarafta bir kapak tarzı birşey varsa oralara bak..birde bizim motorlarımız sabahları sarsıntılı çalışır ona dikkat et o sarsıntıyla üst plastik kapak da sarsıntı yapıyor olabilir kırılmış olabilir..birde uzak bir ihtimal ama eğer araba herzaman sarsıntılı çalışıyorsa ani frenlerde motor tarafından ses geliyorsa motor kulaklarında çatlak olabilir ve çatlak ince ise kolay kolay farkedilmez..

ceb_58
20/01/2013, 11:15
O dediğin ses bendede var. Sabahın soğuğunda çalıştırınca sanki subap vurucasına, motor ısınana kadar ses geliyor. Sonra kesiliyor.