PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP Isınma Problemi

tnrsahin
19/01/2013, 00:19
Aracım 2007 GP Active. Aracın ısınma problemi var çözemedim. Sıcak hava üflemesi normal. Yavaş veya durduğumda araba iyi ısınıyor fakat sürat arttıkça bacaklarım üşümeye başlıyor ve fan hızını 4.dereceyede getirsem bacaklarımı ısıtamıyorum. Fitillerden değil gibi geldi. Başka bakmam gereken yerler nerelerdir.

tayfux
19/01/2013, 00:30
acaba polen filtresi kapağı kırılmış olabilir mi? gerçi o daha çok yolcu tarafını etkiliyor ama.. birde hocam motor tarafı ile pedalların arasında herhangi bir açıklık var mı diye kontrol etmekte fayda var..

tyilgin
19/01/2013, 00:47
Sürüş sırasında sıcaklık düştüğünde motor hararet göstergesi ne durumda ? Muhtemelen o da düşüyordur ve termostatınız arızalıdır.

paraddoxx
19/01/2013, 09:00
Sürüş sırasında sıcaklık düştüğünde motor hararet göstergesi ne durumda ? Muhtemelen o da düşüyordur ve termostatınız arızalıdır.

Bencede hararet göstergesini kontrol edin öncelikle. Aynı sorun vardı hatta şöyle söyliyim hava sıcaklığının -5 civarında olduğu bir sabah 70 km yol gittim hararet göstergesi hala ortanın bir kademe altındaydı :)

Tabi bu da hem aracın ısınmasını hem de yaktığı yakıtı etkiliyor özellikle araç LPG'li ise...

tnrsahin
19/01/2013, 10:38
yolculuk esnasında hararet normal herhangi bir problem yok. Hareket halinde sanki alttan yada havalandırma borularında kaçak varmış gibi geliyor. Çünkü bacaklarım üşüyor. Nerelere bakmam lazım başına böyle bişi gelen varmı?

Luc
19/01/2013, 17:40
Bacaklar usuyor veya soguk geliyorsa polen filtresinin kapagi ya tam kapanmiyor ya da kirik.

Bunun haricinde arac su kaciriyorsa veya devir daimde sorun varsa olur isitmama problemi.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

GP468
19/01/2013, 17:46
benimde başıma benzeri bir olay geldi daha önce hararet göstergesi sabit dururken klima 60 ı geçince soğuk üflemeye başladı meğer su eksiltiomuş :))

ligdevi
19/01/2013, 19:03
termostat