PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakıt tüketiminin düşmesi?

ken01
18/01/2013, 09:18
Hepinize günaydın. hayırlı cumalar arkadaşlar.

Birşey sormak istiyorum. hani yetkili servisler yakıt tüketiminin 10.000 km bakımından sonra düşeceğini söylüyorlar ya. İçinizde 10.000 bakımı yaptırdıktan sonra yakıt tüketimi düşen var mı? varsa ne ölçüde düştü tüketimleriniz. Paylaşırsanız sevinirim.

akca37
18/01/2013, 17:11
Üstad değil on bin altmış bin bakımı geldi gelmek üzere evet gözle görünür derecede yakıt düşüyor yani özellikle yaptığınız km ler uzun yollarda ve sabit hızlarda ise şaşırıyorsunuz, ben 4 litrelere yakın çok gördüm ama 4 ün altına hiç inemedim inen varsa da anlık bir veridir diye düşünüyorum veya ip gibi bir yolda 80 veya daha aşağı süratle gidildiyse belki o zaman 3,5 veya 3.8 leri görmüş olabilirler

Misafir046
18/01/2013, 17:14
Aracım su anda 13500'de.

İlk aldıgım zamanlarda 5 civarıydı.

Şu anda 4,8 civarlarında.Tabi bu şehir içi degerim.

Ben cok memnunum ama zaten oyle belli baslı cok buyuk bir dusus olmuyor.

Şehirlerarasında İzmite gittim geldim 3.9 gibi bir lt yakaladım.Bununla ilgili konumda vardı.

Tabi az yakıt demek yolun cok duz ve kullanımın cok devirli olması demek.

aliastam
18/01/2013, 17:56
Benim araca göre süper.Uzun mesafede ölçme fırsatım olmadı.1 kere adapazarına gittim düğün telaşıyla aceleden gittiğim için süratli gittim oyüzden anlamadım ne kadar yaktığını.160-170 lerde gittiğimde 6,8 di değer.Şehiriçinde ise şuanda 7-8 ,7 gidip geliyor.

teacherofenglish
18/01/2013, 18:31
Aracım su anda 13500'de.

İlk aldıgım zamanlarda 5 civarıydı.

Şu anda 4,8 civarlarında.Tabi bu şehir içi degerim.

Ben cok memnunum ama zaten oyle belli baslı cok buyuk bir dusus olmuyor.

Şehirlerarasında İzmite gittim geldim 3.9 gibi bir lt yakaladım.Bununla ilgili konumda vardı.

Tabi az yakıt demek yolun cok duz ve kullanımın cok devirli olması demek.
Ben de aracımı geçen yaz 4-5 ay önce aldım.İlk zamanlar 4 lt. civarı uzun yolda görüyordum.Sonra tayinle karadenize geldim ve yokuş bizim arabalar hiç iyi gelmiyor bir de hava soğuk ve gideceğin mesafe kısa ise aşırı yakıyor söylenenlere göre. Şu anda benim aracım 12500 km lerde ve 7.5 ortalamada geziyor.Hafta sonu sahilyolunda düz ve biraz uzak gezintilerle ancak 6 lara geri çekebiliyorum.

akca37
18/01/2013, 18:40
Benim belirttiğim değerler şehir dışı, şehir içinde bende 6,5 ve üzerindeyim , evim işe yakın aracın motoru ısınmazdan önce varıyorum ve durk kalk çok aşırı fazla şehir içi hiç denemiyor takmıyorum her halukarda bir doğan vs grubuna göre bile ucuz yaktığı düşüncesindeyim

burank16
18/01/2013, 23:18
Şehir dışı hızsabitleyici açık 100km hız ile anlık ortalama 3,8lt gördüm,şehir içi ise 4.8-5,7lt arası görüyorum.Aracım 34000km de şuan.

Misafir046
18/01/2013, 23:25
Ben de aracımı geçen yaz 4-5 ay önce aldım.İlk zamanlar 4 lt. civarı uzun yolda görüyordum.Sonra tayinle karadenize geldim ve yokuş bizim arabalar hiç iyi gelmiyor bir de hava soğuk ve gideceğin mesafe kısa ise aşırı yakıyor söylenenlere göre. Şu anda benim aracım 12500 km lerde ve 7.5 ortalamada geziyor.Hafta sonu sahilyolunda düz ve biraz uzak gezintilerle ancak 6 lara geri çekebiliyorum.

trabzon tarafını iyi bilirim.Bende bir zamanlar Hem mackada hemde gumushane torulda calısıyordum.Santiyelerimiz vardı orada.

O yuzden zigana çık in zaten deli gibi yakıyorsun.

Trabzondada iç kesimlerde dediğin gibi hep yokus o yuzden normaldir yakıtın yuksek olması.Ama sahil yoluna inip gidersen yakıt duser cunku o zaman duzde gidersin.

interlaced
25/01/2013, 22:08
Merhaba,
Önceki aracım GrandePunto 1.3 75hp Active idi. 135bin civarında elimden çıkardığımda bir depo ile 930km yapıyordum ortalama. Haftanın altı günü Beylikdüzü - Ataköy arası E5 ve sahil yollunda giden araba, trafiği bilen bilir.. Bir ay oluyor neredeyse 1.3 75hp Evo Dynamic kullanıyorum, güzergah aynı. Araç 23bin'de. Bugün benzinliğe girerken 830km'de idi. Depo başına 100km'lik bir kayıp var. %10 fazla tüketim. Ben kilometre ile ilişkilendiriyorum ve zamanla bunun da düşmesini bekliyorum. Paylaşmak istedim.

ligdevi
25/01/2013, 22:16
Az yaksın diye yüksek vites düşük devrin (1700 rpm civarı) kurumlanma yapacağı düşüncesindeyim :)