PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stop soketi hk.

Ziyaretci040
17/01/2013, 17:44
Merhaba arkadaşlar resimdeki soket kısımına su geldiği için çürümüş temizleyim derkende 1 2 ayağını yerinden oynattım ve ne yazıkki soketten bulamıyorum. Sizin bildiğiniz daha önceden alan veya başka bir çözüm üreten var mıdır?

Parçacılara sorduğumda komple arka tesisatla geliyor dediler. Yada kazalı bi puntodan komple söküp alacaksın dediler onuda bulamadım. Şimdi ise temassızlık olduğu için arıza ışığı yakıyor kafa atıcam panele az kaldı !

Tayfun-E30
17/01/2013, 18:05
kablo konektörüyle tek tek tak ustune ron yaparsan tam olur bide öyle kapat gitsin uğraşmaya değmez

Ziyaretçi033
17/01/2013, 18:14
Hocam bedelsiz ürünler konusunda stop verebilecek arkadaş vardı sanki. ondan istiyebilirsin?

Düzeltme: Araçtaki kısımmış hocam pardon.

Ama stop üzerindekide bu şekilde kabloluysa çözüm bulunabilir. Kaç pinli (kaç kablo var o sokete giren?)

Porque
17/01/2013, 19:52
Benimde oksitlenme olmuştu ve ayağın ikisi yerinden oynamıştı. Güzelce pas sökücü ile temizledim, ince klemens tornavidası ile yerinden oynayanları düzelttim ve sorun ortadan kalkmıştı hocam. Eğer kopma falan yoksa halledebilirsiniz.

Not: Cumartesi günü buluşmaya gelebilirsem sizin için uğraşırım.

matadorcuk
17/01/2013, 20:17
ayakları kırmadıysan yaparık morukk:DYada en kotu ıhtımal tek tek soket cakarız.:D

macman
17/01/2013, 20:56
Evet kirilmadi ise duzeliyo benimde olmustu agriza isigi yakiyodu once pas sokucu ile temizledim oksit yapan yeri sonrad o tirnagi ince uclu tornavida ile yavasca kaldirdim oldu insallah seninde olur

Ziyaretci040
17/01/2013, 21:04
Arkadaşlar soketteki pimler sadece geriye gitti ve oksitlenmeler var zımparaladım. Kontak spreyi vs. denedim olmuyor. Soket sıkıntılı sanırım tektek yapıcam gibi görünüyor. Ufuk c.tesi geliyorsun değilmi ?

Belki dedim daha önceden hazır alan vardır bi elektrikçiden , parçacıdan vs. neyse şansıma yapıcak bişi yok uydurucaz artık .Tşk. yardımlarınız için.

matadorcuk
17/01/2013, 21:18
Arkadaşlar soketteki pimler sadece geriye gitti ve oksitlenmeler var zımparaladım. Kontak spreyi vs. denedim olmuyor. Soket sıkıntılı sanırım tektek yapıcam gibi görünüyor. Ufuk c.tesi geliyorsun değilmi ?

Belki dedim daha önceden hazır alan vardır bi elektrikçiden , parçacıdan vs. neyse şansıma yapıcak bişi yok uydurucaz artık .Tşk. yardımlarınız için.

kesın deıl kanka.gelırsem ayarlarız.benım sokette erımıs ne hıkmetse duzelttım sıkıntı yok sımdı.

Ziyaretci040
17/01/2013, 23:54
Hadi bakalım .. Kanka 0,25 kablo almayı unuttum ayarlarım dediydin ayarlada :)

Ziyaretçi033
18/01/2013, 09:14
Hocam tek tek bağlayacaksan yine soketli yap. PC lerin güç kaynağında 4pinli (erkek-dişi) soketler var. kes onlara bağla. daha iyi olur bence. Birdaha söktüğünde çıkartması kolay olur.

Ziyaretci040
22/01/2013, 15:08
Bu soket işini halen çözemedim. Sinir oluyorum o arıza ışığına ve sola sinyal veremiyorum. :) Tehlikelide oluyor.

Ziyaretci040
22/01/2013, 15:26
Hocam tek tek bağlayacaksan yine soketli yap. PC lerin güç kaynağında 4pinli (erkek-dişi) soketler var. kes onlara bağla. daha iyi olur bence. Birdaha söktüğünde çıkartması kolay olur.

Abi soket tamamda direk geçmezki onlar. Stopun üstündeki pimlere kablo lehimlemek lazım onuda hiçmi hiç istemiyorum işin gerçeği .

Porque
22/01/2013, 15:46
Ayaklar kopmamışsa buluşmada falan hallederiz onu başkan.

Ziyaretci040
22/01/2013, 15:49
Fardaki ayaklarda sıkıntı yok sadece sokette problem var ne yazıkki. Sol tarafım yanlış çalışıyor.

07VE296
22/01/2013, 20:24
burak öncelikle geçmiş olsun aynı soket bendede problemliydi gerçi benim soket erimemiş ti temizledim yerine taktım düzeldi.klişma problemim vardı tek kademede çalışıyodu geçenlerde beşyol sanayide bir tane usta tavsiye ettiler gittim adam gerçekten süper ve işimi halletti motorun üstündeki röle yanmıştı adam içini açıp lehimledi bişiler yaptı parçayı kurtardı.diyeceğim şuki istersen git oraya bi göster istersen parten sanayi sitesi girişte sağdaki ilk dükkan erol usta diye sorsan gösterirler karşısındada yedek parçacı var.

Ziyaretci040
22/01/2013, 20:27
Şuan lehimle şişirdim stopun üstündeki pimleri ve düzeldi gibi bakalım. Ama tekrar birşey olursa dediğin yere giderim teşekkür ederim :)

serdareren
24/01/2013, 12:37
Aynı problem bende de var.sol arka stop soketi paslanmış ve birkaç tırnak kırılmış.Sürekli arıza lambası yanıyor ve fren ampulu sık sık patlıyor değiştirmek zorunda kalıyorum.Eğer soketten bulabilirsem bir tane senin için alıcam:)