PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yol bilgisayarı tüketim sorunu

arenas
16/01/2013, 18:36
arkadaşlar benim araçta önceden yol bilgisayarındaki kalan yakıtla gidilecek mesafe , ortalama tüketimden hesaplaniyodu.park sensörü takarken servis sanirim yol bilgisayarini sifirlamis.şu an menzil , anlik tüketime göre degişkenlik gösteriyo.2-3 saniyede gaz verme durumuma yani anlık tüketime göre degişiyo.
bunu düzeltmenin bi yolu var mı? bu arada sıfırlandıktan sonra yaklaşık 500 km yaptım.

Evren_c
16/01/2013, 18:49
Net olarak bilmiyorum ama sanki yol bilgisayarı sıfırlandığı için böyle yapıyormuş gibime geldi. Benim aracım henüz 400 km civarında, menzil giderek artıyor ama ufak ufak oynuyor rakamlar. Zaman içinde daha yavaş hareket eder diye tahmin ediyorum ama yine de bir bilene sormak lazım.

Xenophan
17/01/2013, 01:13
Bende de rölantide çalışırken ortalama durduk yere yükseliyor. Bu sabah 6 litreye çıktı sonra işe gidene kadar 5.4e düştü.
Normalmi bu rölantide artması?

GT-N7100 cihazımdan 2 ile gönderildi

serkandikici
17/01/2013, 11:59
Belki servis akü kutup başlarını çıkardıysa sapıtmış sıfırlamıştır verileri bence bi süre sonra kendine gelecektir km'niz arttıkça...

The End
02/02/2013, 12:26
Serkan evo active'lerde (2010) yakıt tüketimi, menzil gibi verileri gösteriyormu

khanunl
02/02/2013, 12:38
Aracınızda anormal bir durum yok.Anlık durum belirli sürelerde ölçüm yenilenmesi sebebiyle aracınızı nasıl kullandığınıza ve aracınızın hızına bağlı olarak değişkenlik gösterir.Dolayısıyla ulaşım menziliniz ve 100 km'de yaktığı Litre değişkenlik gösterir.