PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : soyulma yardım

ErkinuA
16/01/2013, 13:43
arkadaşlar aracımda boyanın üzerindeki tabakada soyulma oluyor

vernik diye düşündüm bunun için çözüm önerileriniz nedir

şimdiden saolun

SteinGP
16/01/2013, 14:15
buraya gelen bir kimyasal verniği kaldırmış çok belli. metalik boya olduğundan lokal şansınız yok, ya görmeyeceksiniz ya da komple parça zımparalanıp tekrar vernik atılacak.

ErkinuA
16/01/2013, 14:17
buraya gelen bir kimyasal verniği kaldırmış çok belli. metalik boya olduğundan lokal şansınız yok, ya görmeyeceksiniz ya da komple parça zımparalanıp tekrar vernik atılacak.

dedeğinizi yaptırsam arabayı satarken boyalı gibi gözükebilirmi bu parça acaba ??

Ziyaretçi033
16/01/2013, 14:20
Şuanki ve sonraki resimlerini elinizde bulundurunuz, alacak kişi bunu göstermenize rağmen yok diyorsa onun bileceği iş. Bence hiiç takmayın kafanıza. Benim aracımda da sağ arka tamponda çizilmeler var, hiç ellemiyorum. Boyatcak olsam dayarım duvara kaskodan hallederim ama hiç gerek yok. sorunda etmiyorum.

lektonstar17
16/01/2013, 14:26
Soyulmanın olduğu yer hangi parçaya ait ?

ErkinuA
16/01/2013, 14:32
Soyulmanın olduğu yer hangi parçaya ait ?

sağ ön kapı .

birde boya koruma vardı arabada 2 yıl fln olmuştu yaptıralı o sebeble soyulma olmuş olabilirmi acaba ?

lektonstar17
16/01/2013, 14:41
Periyodik olarak senede 2 -3 defa polisaj makinesi vurulan araçlarda vernik ve boyada incelme olabileceği söyleniyor ama 1 defada bu hasarı oluşturmaz. Cila uygulamasından değil bence.Ya orda fabrikasyon bi sorun vardı yada o bölüme gelen iz oluşturmayan yumuşak bir darbe vernikte esnemeye sebep oldu ve zamanla atmaya başladı. Çok kafanıza takmayın arkadaşın dediği gibi resimleri saklayın yeter. Bir de isterseniz elinizle senede 2 kere falan boya koruyucu kaliteli bi ürün uygulayın . Enazından boyayı dış etkenlerden korumuş olursunuz.

Tayfun-E30
16/01/2013, 15:44
yanlızo verniğin altıda parlak o civarlarda boyanan parçası varmı arabanın bence vernik yedirmişler, verniğin üstündeki vernik soyuluyor 2000-3000numara zımpara ile temizleyip pasta yapmak ister..

Ziyaretci040
25/01/2013, 17:17
Hocam aynı sorun bendede vardı ve sağ taraf komple gitti. Yıkatırken her türlü yürüyüp gidicek ne yazıkki boyadan başka şansı yok :(