PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakıt göstergesinin böyle hareket etmesi dogal mı?

dante5
14/01/2013, 21:34
Arkadaşlar puntomun kıtkı yeni çıktı..:D
İkinci el aldım.ilk arabam..sormak istedigim yakıt göstergesi ilk çalıştırdıgımda eksik gösteriyor.araç ısındıkta ibre yükseliyor..bu normal bir durum mu?:notworth:

Ziyaretçi048
14/01/2013, 21:41
aracı rampa aşağı park ediyorsanız aşağıda gösterir. Rampa yukarı park ediyorsanız yukarda gösterir. Düz zemine park ediyorsanız olanı gösterir. yeni yakıt aldıysanız bazen tam yerine gelmesi dakikalar alabiliyor. Bunun haricindeki sebeplerde sorun var var demektir

dante5
14/01/2013, 21:46
araba biraz sola meyilli duruyor.1/8 yada 1/4 depo kadar farkeder mi? gecen gün depoyu fulledim.benzinlikten çıkınca depo full gösteriyordu.50 yaptım gün içinde.ertesi gün bir baktım nerdeyse çeyrek depo eksik gösteriyor.şok oldum tabi..neyse dedim çalıştırdım gittim.yol aldıkça ibre yükselmeye devam etti.pek bi anlam veremedim.en iyisi düz bir zemine par edip denemek o zaman

Ziyaretçi048
14/01/2013, 21:52
sağa yatınca fazla gösterir, sola yatınca eksik gösterir . yada tam tersi. Aracı park ettiğiniz yerle alakalı bir durum. Endişe etmenize gerek yok. Benzin/mazot pompasının olduğu yerde şamandıra var. Şamandıranın olduğu tarafa aracı yatırırsanız fazla gösterir. Yanılmıyorsam pompa ve şamandıra sağ tarafta arka koltuğun altında.Tersi istikamete yatırırsanız eksik gösterir. Bu fark daha çok yarım depo ve üstü olduğu zamanlarda belli oluyor. Yarım depo altında çok dik yerlere park etmediğinz sürece ibre değişmiyor. kafaya takılacak bir durum yok. Bütün araçlarda ortalama bu şekilde.

Birkan61
14/01/2013, 22:05
Bende kullanıma göre değişiyor bazen. 50 liralık alıyorum sondan ikinci çubukta oluyor. Yardırıyorum biraz ibre düşüyüor.. Sakin kullanmaya başlayınca artıyor ufaktan range ile birlikte..

tayfux
14/01/2013, 22:11
bu depo ve şamandırası puntoların sıkıntı zaten yok dalga kıran yok bilmem ne tam sinir!! eski puntolarımı düşünerek söylüyorum normal hocam..

EvoKoray
14/01/2013, 22:19
10 TL Mazot atınca hiç kıpırdamıyor(öğrenci işi) :D bazen mazot koymadılar mı acaba diyorum :) eve gelince park ederken bidaha bakıyorum yükselmiş , başka zamanda ilk çalıştırmada düşük gösteriyor biraz dediğiniz gibi motor ısınınca az bir artma oluyor :)

aalperdemir
14/01/2013, 22:20
sağa yatınca fazla gösterir, sola yatınca eksik gösterir . yada tam tersi. Aracı park ettiğiniz yerle alakalı bir durum. Endişe etmenize gerek yok. Benzin/mazot pompasının olduğu yerde şamandıra var. Şamandıranın olduğu tarafa aracı yatırırsanız fazla gösterir. Yanılmıyorsam pompa ve şamandıra sağ tarafta arka koltuğun altında.Tersi istikamete yatırırsanız eksik gösterir. Bu fark daha çok yarım depo ve üstü olduğu zamanlarda belli oluyor. Yarım depo altında çok dik yerlere park etmediğinz sürece ibre değişmiyor. kafaya takılacak bir durum yok. Bütün araçlarda ortalama bu şekilde.

Dizel puntomda arka ortadaydi diye hatirliyorum. Sanayide pis bir yakittan dolayi baya uzun zaman gecirmistim(1 ay kadar) depoyu falan ful sokmustuk. Arka koltugun altindaki keceyi sokunce gozukuyo zaten.

Sent from my iPhone using

dante5
14/01/2013, 22:20
bakalım zamanla kullandıkça görücez...alışıcaz..

dante5
14/01/2013, 22:22
10 TL Mazot atınca hiç kıpırdamıyor(öğrenci işi) :D bazen mazot koymadılar mı acaba diyorum :) eve gelince park ederken bidaha bakıyorum yükselmiş , başka zamanda ilk çalıştırmada düşük gösteriyor biraz dediğiniz gibi motor ısınınca az bir artma oluyor :)

bende ilk gördügümde aha dedim pompacı bizi katakulliye getirdi...