PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaskonun bozulması-Artan kazalar, sigortacı arkadaşlar yardım...

celenlee
10/01/2013, 14:46
Geçen seneyi sorunsuzca atlattıktan sonra yeni kaskomu yaptırdım.
Aracıma geçenlerde de yazmıştım, köprü altından düşerken buz düştü, onu ne yapsam ne yapsam diye düşünüpo dururken, 2 gün önce park halindeyken çamurluğa vurup kaçmışlar!! Sol ön çamurluk epeyce hasarlı ve tampın bağlantıları kopmuş.

Tavana PDR ustası 700TL istiyor.
Çamurluk için ise 300TL gibi bir fiyat veriyorlar.

1. Sene Anadolu:1100TL
2. Sene Axa 830TL (Yani bu sene) prim ödedim.

Kaskodan 2 dosya açtırıp bunları yaptırdığım zaman seneye ne gibi bir şeyle karşılaşırım?

Nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz?

Ayrıca Şirket kaskomu fesh eder mi? Bunu neden soruyorum:

Bİr arkadaşım Volvo S40 aldı, 2-3 süre içerisinde 2 hasar oluştu:
1 kere park esnasında aynasını kırdılar, kaskodan yaptırdı, 1 kere de geri geri giderken arka stopunu kırdı onu da kaskodan yaptırdı ve 2 hafta sonra kaskosunu iptal ettiler, hiçbir şirket kasko yenilemedi!!!

Problem şurda ki bizden kaynaklanmayan sorunlar yüzünden biz neden zarara giriyoruz!! Kasko bozulmasın diye niye uğraşmak zorunda kalıyoruz anlayamıyorum...

holigan
10/01/2013, 14:57
Geçen seneyi sorunsuzca atlattıktan sonra yeni kaskomu yaptırdım.
Aracıma geçenlerde de yazmıştım, köprü altından düşerken buz düştü, onu ne yapsam ne yapsam diye düşünüpo dururken, 2 gün önce park halindeyken çamurluğa vurup kaçmışlar!! Sol ön çamurluk epeyce hasarlı ve tampın bağlantıları kopmuş.

Tavana PDR ustası 700TL istiyor.
Çamurluk için ise 300TL gibi bir fiyat veriyorlar.

Kaskodan 2 dosya açtırıp bunları yaptırdığım zaman seneye ne gibi bir şeyle karşılaşırım?
1. Sene Anadolu:1100TL
2. Sene Axa 830TL (Yani bu sene) prim ödedim.

Nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz?

Ayrıca Şirket kaskomu fesh eder mi? Bunu neden soruyorum:

Bİr arkadaşım Volvo S40 aldı, 2-3 süre içerisinde 2 hasar oluştu:
1 kere park esnasında aynasını kırdılar, kaskodan yaptırdı, 1 kere de geri geri giderken arka stopunu kırdı onu da kaskodan yaptırdı ve 2 hafta sonra kaskosunu iptal ettiler, hiçbir şirket kasko yenilemedi!!!

Öncelikle aracının tavanının fotoğraflarını çekmeyini unutma sakın.Çünkü satarken alıcı tavanda işlem olduğu için pek inanmaz takla atmadığına vs.

2 farklı dosya açılmaması için Götüreceğin servisle bir konuş derim önceden.

Eğer tek dosyada yaptırabilirseniz kasko dahilinde yaptırın derim ben.

2 dosya olarak yapılırsa seneye ciddi bir meblağ ile karşılaşabilirsiniz.

Ayrıca şirketten şirkete değişiyor kasko iptal durumları.
Bazıları 1 sene içinde 3 dosya açtırıldığında iptal edebiliyor, bazıları belli bir meblağa ulaşılınca iptal edebiliyor.

Ama arkadaşınızın volvosu için açıkcası biraz ön yargılı davranılmış gibi geldi bana. 1 ayna ve bir stop lambasına kasko iptal ettirmek biraz garip geldi.

Misafir046
10/01/2013, 14:58
Cevap verilmiş ustadtan. :)

celenlee
10/01/2013, 15:37
Öncelikle aracının tavanının fotoğraflarını çekmeyini unutma sakın.Çünkü satarken alıcı tavanda işlem olduğu için pek inanmaz takla atmadığına vs.

2 farklı dosya açılmaması için Götüreceğin servisle bir konuş derim önceden.

Eğer tek dosyada yaptırabilirseniz kasko dahilinde yaptırın derim ben.

2 dosya olarak yapılırsa seneye ciddi bir meblağ ile karşılaşabilirsiniz.

Ayrıca şirketten şirkete değişiyor kasko iptal durumları.
Bazıları 1 sene içinde 3 dosya açtırıldığında iptal edebiliyor, bazıları belli bir meblağa ulaşılınca iptal edebiliyor.

Ama arkadaşınızın volvosu için açıkcası biraz ön yargılı davranılmış gibi geldi bana. 1 ayna ve bir stop lambasına kasko iptal ettirmek biraz garip geldi.

Boyasız düzeltme yapan yerle görüştüm, imkanı yokı exper bunu tek dosyada kabul etmez dedi.

Yetkili servise götürsem komple tavanı boyayarak yapacaklar. Exper'in kabul etme ihtimali var mı sizce böyle bir durumu?

Tavan + sol ön çamurluk+tampon.. Farda da çatlak var mı yok mu anlayamadım. Belki o da çatlak.

celenlee
10/01/2013, 22:48
Arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum, bu tarz bir şeyi tek dosyada halleden var mı daha önce?

celenlee
11/01/2013, 17:00
Yardım ve öneri talebim hala güncel :)

mfgunes
12/01/2013, 01:17
Kbl etmez tavanla camurlugun ilgisi olmayacağını syleyecektir ama söyle bi beyanda bulunursun köprü altından geçerken tavana buz düştü o korku panik ile hakimiyeti kaybettim sol taraftan duvara bariyere vs çarptım ozman acılabilir tek dosya kaskonuda iptal falan edemezler merak etme

celenlee
12/01/2013, 02:35
Kbl etmez tavanla camurlugun ilgisi olmayacağını syleyecektir ama söyle bi beyanda bulunursun köprü altından geçerken tavana buz düştü o korku panik ile hakimiyeti kaybettim sol taraftan duvara bariyere vs çarptım ozman acılabilir tek dosya kaskonuda iptal falan edemezler merak etme

O da riskli ya..

En iyisi tavan için biryerle anlaşıp, çamurluğu aradan çıkartması için pazarlık yapmak olacak.

Adamlar zaten direkt diyor kaskodan mı cepten mi yaptırcan diye, normalda 1000'den aşağı faturamız olmuyor diyorlar, cepten diyince 700 e yaparız diyor. Demekki kaskodan benden aldığından fazla alıyor??

since1453
14/01/2013, 20:42
kardeşim geçmiş olsun inşallah en az zararla kurtarırsın

raymon
15/01/2013, 09:57
çok geçmiş olsun...
araclarımızı kazadan, beladan, hırsızdan korumak için bir sürü para verip kasko yaptırıyoruz.

bir seneyi kazasız ve kaskoyu bozmadan kapatınca herhangi bir getirisi yok. ama sigorta şirketleri kafalarına göre küçük zararlarda bile kaskomuzu iptal ediyorlar.

çok can sıkıcı bir uygulama.

celenlee
15/01/2013, 13:30
kardeşim geçmiş olsun inşallah en az zararla kurtarırsın

Eyvallah teşekkür ederim,

Bugün versim servise çamurluğu yapıyolar kaskodan.

Haftaya da yine kaskodan tavanını yaptıracağım.

Artık seneye nasip, poliçem ne çıkar onu bilemiyorum :)
Düşüe düşüne bıktım artık, ya nasip diyorum :)

Misafir047
15/01/2013, 13:34
zaten bundan sonra kasko yaptırmayı düşünmüyorum 1000 tl vereceğime allah korusun ufak tefek kaza yaptığımda 1000 tl yi aşmaz zaten

celenlee
15/01/2013, 14:44
zaten bundan sonra kasko yaptırmayı düşünmüyorum 1000 tl vereceğime allah korusun ufak tefek kaza yaptığımda 1000 tl yi aşmaz zaten

Zaten küçük kazalar için yaptırmıyoruz ki kaskoyu :)

Hiç aracınız çalındı mı?
Ya da yokuş aşağı fren arızası yapan aracınız 2 aracı haşata çevirdi mi.

İşte bu tip durumların olma ihtimali üzerine yaptırıyorum ben.
Yukardaki 2 örneği de yaşadığımız için de en uygun şekilde kaskomu yaptırmaya ve korumaya çalışıyorum..

volume23
15/01/2013, 14:52
En kötü ihtimal aracınızı bir yakınınızın üzerine yaparsınız ilk kasko yapılıyormuş gibi olur:D

Ziyaretci037
15/01/2013, 15:02
Gecen sene 3 hasar dosyam acildi biri 7bin liracikti :)

Kaskom Groupama'dandi pasa pasa odediler ama bu seneki policeye 2500 lira dediler bende 1500e Axadan yaptirdim :)

araciligiyla Htc HD 2'den gonderilmistir..

görkem koçsan
15/01/2013, 21:08
bende bundan önceki 307'limle kaza yaptım vurduğum araba pertti benim sadece ön çıta çatladı ve aırbaglar açıldı çizik dahi yoktu. bende bu arabayı annemin üzerine yaptırdım hem yaşlı olduğu için daha ucuza geldi.

celenlee
15/01/2013, 21:31
Gecen sene 3 hasar dosyam acildi biri 7bin liracikti :)

Kaskom Groupama'dandi pasa pasa odediler ama bu seneki policeye 2500 lira dediler bende 1500e Axadan yaptirdim :)

araciligiyla Htc HD 2'den gonderilmistir..

Böyle bir seneryoya eyvallah derim zaten :)
Ama kasko şirketleri ağız birliği yapınca çok problem oluyor:

BKZ: Babamın ticari aracına 4700TL Zorunlu Trafik sigortası yaptırdık bu sene!!!! 9000TL poliçe teklifi veren vardı.

Aracı eşime devretsem ona da min 1400TL kasko çıkacak,ilk kasko diye, bi miktar da devir işlemi için ücret.
Sonuçta ille bir sigorta şirketi, bu fiyatın altında fiyat verir bana da :)