PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sileceklerim su sıkmıyor

ktpunto
10/01/2013, 13:46
Arkadaşlar merhabalar. başlıktan da anlaşılacağı üzere silecekler su sıkmıyor , hem ön hem arka sileceklerde bu problem var ama sileceklerde motor da çalışmıyor. su donmuş diyeceğim ama motor da çalışmıyor. o "vuzzzz" sesi gelmiyor. hem önde hem de arkada gelmiyor. fakat kolu çektiğimde ya da ittirdiğimde sadece silecekleri çalıştırıyor. yani anladığım kadarı ile kolda da bir sıkıntı yok.

Ziyaretçi033
10/01/2013, 13:54
Sakın ısrarcı olmayın. Silecek motorunun içersindeki su da donduğu için çalışamıyor. Güneşli bir yere çekin aracınızı, ve kaliteli bir cam suyu koyun içersine, Sorunsuz çalışacaktır. Tabir biraz beklemelisiniz :)
Saygılar.

Düzeltme: Hava da güneşli :) Kaçırmayın bu fırsatı :)

arothel
10/01/2013, 13:55
cam suyu haznesine normal su koymuşsan donmuş ve silecek suyu pompası zarar görmüş olabilir. ben aracıma yaz kış antifirizli cam suyu koyarım alışkanlık oldu. elinde varsa hazneye biraz antifiriz koy. bir kaç saat bekle sonra tekrar dene.

ErkinuA
10/01/2013, 14:09
donmuşken sıcak su koysak bi sakıncası olurmu ??

ben bu sabah öyle açtımda .

abulbul08
10/01/2013, 14:39
Geçen yıl antifiriz olduğu halde borulardaki su donmuştu. Muayne yaptıramadım az kalsın. Yarım saat uğraştı usta ancak açtı. Su pompasının sesi geliyordu borulardaki su donduğu halde. Sigortası atmış olabilir yada motor mefta olmuştur.

Budweiser
10/01/2013, 16:20
donmuşken sıcak su koysak bi sakıncası olurmu ??

ben bu sabah öyle açtımda .

Donmuş kab ve suya sıcak su konulduğu zaman çatlatabilir. Antifreeze koyun.

Furious1990
10/01/2013, 16:49
Keske kışa girmeden önce antifirizli su koysaydınız.. gecmiş olsun

halils2
10/01/2013, 19:46
15 gün önce -35C lik antifrizli su aldım koydum aracıma havalar soğudu -5 falan olsa gerek yanılmıyosam su donmuştu sinir oldum güven olmuyor ki bu satıcılara

dicaser
10/01/2013, 19:56
silecek suyun haznesinde su varmı şu an ;):D:D belki su bitmiştir :)

bilmec
10/01/2013, 20:58
muhtemelen sigortası değişince sorun çözülür.
bu gibi durumlarda eğer su bir sefer atmadıysa boşuna ikinciye denemeyin. borulardaki yada pompa motorundaki su donmuştur. buzun eridiğinden emin olduktan sonra deneyiniz.

motor ısındıktan sonra yavaş yavaş kaput içerisinide ısıtır. bu şekilde biraz yol yaptıktan sonra deneyebilirsiniz.

aldığınız cam suyunu saf olarak koyduğunuzda -35 derecedir donma noktası. şişenin üzerinde karıştırma oranları ve donma noktaları yazar cam suyunuzun şişesinde.

halils2
11/01/2013, 22:39
muhtemelen sigortası değişince sorun çözülür.
bu gibi durumlarda eğer su bir sefer atmadıysa boşuna ikinciye denemeyin. borulardaki yada pompa motorundaki su donmuştur. buzun eridiğinden emin olduktan sonra deneyiniz.

motor ısındıktan sonra yavaş yavaş kaput içerisinide ısıtır. bu şekilde biraz yol yaptıktan sonra deneyebilirsiniz.

aldığınız cam suyunu saf olarak koyduğunuzda -35 derecedir donma noktası. şişenin üzerinde karıştırma oranları ve donma noktaları yazar cam suyunuzun şişesinde.
saf olarak komuştum içinde çok çok olsun yarım litre su olsun 1 tane saf -35 derecelik su koydum 1lt donma noktası -20ye düşse bile donmaması gerekmez mi?

ktpunto
12/01/2013, 10:04
Donmaması gerekir tabi ama o arkadaki gösterdikleri oranlar biraz yalan. inandırıcı değil yani.

Bu arada depoda kalan kısma ağzına kadar antifiriz koymuştum. Bugün de hava sıcaklığı Ankara'da 0 ın üstüne çıktı . Motor çözülmüş çalışıyor şu anda. bünyesinden komple antifiriz geçti. umarım bir daha yapmaz.

halils2
12/01/2013, 10:35
bimden alacam bugün cam suyu komple doldurayım bakayım ne olcak. inşallah bi daha olmas. bu arada multiair nasıl araç olarak lpg var mı? yakıtı çekişi nasıl kullanıcı olarak cvp verebilirmisiniz?artıları eksileri size göre nedir teknik olarak?

ktpunto
12/01/2013, 14:03
Multiair aracımda lpg yok. yakıtı genel olarak şehir içinde 7 lt/100km şeklinde. şehirler arasında ise 5-6 civarında hızınıza göre seyrediyor. çekişi gayet güzel bir araç. 4-5 kişi doluştuğunuzda bile fazla sıkıntı yaratmıyor. 105 hp olması bir avantaj. ama yüksek hız ve torka yüksek devirlerde ulaşıyor.

halils2
12/01/2013, 18:28
fazla sıkıntı çıkartmıyor derken neyi kastettiniz??

ktpunto
12/01/2013, 23:32
yani çekişte düşüş. aracın hantallaşması vs sorunlar yaşanmıyor