PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ESP devreye girmesine ragmen neden lamba yanmaz...

aalperdemir
07/01/2013, 22:44
Arkadaslar iyi forumlar. Daha once aracimin esp sini kuru zeminde denemistim. Gostergede lamba cok hizli yanip sonmustu. Kac gundur dua ediyorum kar yagsada denesem diye. Kardaki performansini cok merak ediyordum. Dualarim tuttu :) Ispartada şu internetteki esp testlerinin yapildigi videolardaki gibi bir atmosfer var şuanda. ESP mükemmel çalışti. Santimetre sapma yok arabada. Hatta o test videolarinda hep luks araclar var. Bizimkiler onlar kadar iyi degildir dedim ama ciddi mukemmel tutunuyor puntom. Sormak istedigim daha once kuru zeminde yanan lamba neden karda yanmadi sizce? Devreye girdigini cok bariz hissettim. Bos alanda yerler jilet gibi.

Sent from my iPhone using

tayfux
07/01/2013, 22:50
hocam benim emotion deli gibi bağırıyordu esp devreye girdiğinde ve ışık yanıyordu yerde buz vardı..esp devreye girmemiş araba kendi toparlamış olabilir..

aalperdemir
07/01/2013, 23:01
Hocam hic bir arabanin toparlayamayacaği kadar kotu zorladim. Yerde toz gibi bir katman vardi. Birde sogukla birlesince iyice sertlesmis. Puruzsuz. Umarim guzel tarif etmismdir :) . Daha once kullandigim esp siz puntoda bunun onda birini yapsam kesin ya kaldirim ya da ters gelirdi abartisiz. Baya saglam cevirdim. Sestemi veriyo ayrica? Bas bas bagirdi derken?

ali3434
07/01/2013, 23:24
Hocam hic bir arabanin toparlayamayacaği kadar kotu zorladim. Yerde toz gibi bir katman vardi. Birde sogukla birlesince iyice sertlesmis. Puruzsuz. Umarim guzel tarif etmismdir :) . Daha once kullandigim esp siz puntoda bunun onda birini yapsam kesin ya kaldirim ya da ters gelirdi abartisiz. Baya saglam cevirdim. Sestemi veriyo ayrica? Bas bas bagirdi derken?

bugun demeiş kadar oldum bende karda bende de emıon var arkadaşın dediği hep yanıp sönuyor ve yazı olarakda yavaş git buzlanma var ses ikazı veriyor.belki o an yanlışlıkla kapatmyasınız

aalperdemir
07/01/2013, 23:28
Kapanmiyorki?

ali3434
07/01/2013, 23:30
Kapanmiyorki?

ön konsolda 4 yanında asr off der basınca sarı bi ışık yanar ve devreden çıkar bu bütün arabalarda böyledir yani emıonlarda öyle

tayfux
07/01/2013, 23:34

ses çıkıyor hocam araba ötüyor yani bende ilk başta arabayı yeni almıştım eyvah dedim birşeyler oldu ama sonradan farkettim ki esp devreye girmiş arabada hafif hafif kayıyordu zaten toparladı..ötüyor yani araç esp devreye girdiğinde yani emotionlarda böyle..

aalperdemir
07/01/2013, 23:39
Sadece asr devre disi kaliyor. Esp ler bizim araclarda bircok aracin aksine devre disi birakilamiyor. Kitapcikta da yaziyo zaten. Biraz daha yagsin denemeye cikacam gece mece demeden. Zaten uykuda kacti :)

smartmavi
07/01/2013, 23:43
ASR'ye bağlı çalışan bir sistem, bende asr düğmesiyle kapanabiliyor diyebiliyorum.

Bu akşam ben de karda biraz gezdim, çok keyifli...

ali3434
07/01/2013, 23:46
Sadece asr devre disi kaliyor. Esp ler bizim araclarda bircok aracin aksine devre disi birakilamiyor. Kitapcikta da yaziyo zaten. Biraz daha yagsin denemeye cikacam gece mece demeden. Zaten uykuda kacti :)

takmayın ya sonuçta çalışıyor gece gece başınıza iş almayın:)

volume23
07/01/2013, 23:50
Kapalı otopark ta yerler yaş iken baya zorlamıştım ama ben sokamadım devreye esp yi el freni ile anca bozuyorum dengeyi i zaman yanıp sönüyo esp lambası ama bende sesli ikaz olmadı.

aalperdemir
07/01/2013, 23:57
takmayın ya sonuçta çalışıyor gece gece başınıza iş almayın:)

O ışık yanacak :) para verdik :)

ali3434
08/01/2013, 00:08
O ışık yanacak :) para verdik :)

o kiz buraya gelecek hesabı:) iyi bi kar yağsın dene yanar merak etme

tyilgin
08/01/2013, 00:15
ASR'ye bağlı çalışan bir sistem, bende asr düğmesiyle kapanabiliyor diyebiliyorum.

Bu akşam ben de karda biraz gezdim, çok keyifli...

Esp bizim araçlarda kapatılamayan bir sistem.

Asr'nin kapatılabilir olmasının sebebi her iki tekerinde patinaj çektiği bir zeminde, patinaj çekerekte olsa hareket edebilmek için opsiyonel olarak bırakılmıştır. Dolayısı ile asr, bazı durumlarda devre dışı bırakılma ihtiyacı olan bir sistemdir ancak esp devre dışı bırakılma ihtiyacı olan bir sistem değildir.