PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kampanadan gelen tak tak sesi?

onderbaki
07/01/2013, 16:29
arkadaşlar herkese merhabalar. uzun süredir aranızda değildim. aracımı değiştirmiştim.arabam 2000 model ov.corsa b. ön disk ve balataları 4-5 ay önce değiştirmiştim. hiç sıkıntı olmadı. 1 ay önce kampana ve arka balata değişimi yaptıktan sonra bir kaç km bişey olmuyor fakat sonrasında tak tak şeklinde sanki vurma sesi geliyor. ustama sonuna kadar güveniyorum o konuda sıkıntı yok. 2. kere sökülüp takıldı. 3. defa farklı marka bir başka balata takıldı. sonra dikkat ettik ki el freni 2-3 diş çekik ken araç sürüldüğünde de aynı ses geliyor. el freni zaten ok sertti ve yıprandı diye el freni telleri de değiştirildi.el freni çok yumuşak oldu ve rahatladı. fakat ses aynen devam sert fren yapıldığında tak- tak-tak vurma sesi gibi bir ses gelmeye devam ediyor.opelx forumda sorunuma hiç yanıt alamadım. aklıma siz değerli arkadaşlar geldi. tecrübesi olan ya da çeşitli önderileri olan arkadaşlar varsa, bilgi verirlerse çok memnun olurum.
saygılar...

halils2
07/01/2013, 23:38
fren balatalarını değiştirdiğinizde kampanaları tornalattınız mı ? arkalar sıkıyor diye ustama götürdüm kampanalarda fatura var tornalanacak dedi tornalattım 1 2 gün sonra tak tak diye ses gelmeye başladı ustaya gittim işim var sonra bakarım dedi başka ustaya gittim adam direkt kampanaları tornalattın mı dedi ewet dedim ondan dedi tekrar söktü ağır devirde tornalandı balataları yeniledim 1 sene olacak sorunsuz biniyorum çok şükür eğer torna yaptırdıysan tornacıdan dolayı ya da kampanlarda atıklık vardır o da yapar aynı sesi çok ağır devirde tornalanması gerek ve tabiki yeni balata gerek geçmiş olsun

onderbaki
08/01/2013, 09:24
kampana eski veya tornalanmış değil.
kampana ve balata sıfır takıldı. balata lucas marka.kampana topran marka

halils2
10/01/2013, 23:21
atıklık vardır belki bakmadan zor net bişey söylemek. benim başıma gelen bu ve kampanada sorun yoksa free bastığında bu sesi yapmaması gerek.

onderbaki
11/01/2013, 09:36
teşekkürler