PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kalorifer ısıtma problemi!!!

B-O-A
07/01/2013, 14:11
Değerli forum üyeleri. Aşağıda sorunumu anlattım. Daha önce yaşamış veya duymuş olan yardım edebilecek tüm arkadaşlardan bilgi vermelerini rica ediyorum.

Aracımda manuel klima var. Ama benim sorunum klima ile değil kalorifer ile. Aracımda mavi-kırmızı renkli soğuk-sıcak kontrol düğmesini kırmızı tarafta en sona çeviriyorum. Klima kapalı durumda oluyor. Havalandırma peteklerini ön konsola(yani ayaklara veya camlara değil) yölendiriyorum. Gerçi yönlendirdiğim yöne göre sonuç değişmiyor. Kumanda düğmeleri bu haldeyken hararet göstergem tam ortaya yükselmişken üfleme hızı düğmesini 2. yada 3. kademeye çevirip üflemeyi başlattığımda ılık ile soğuk arası hava üflüyor. Bu haldeyken aracın hareret göstergesi aşağı düşmüyor. Bu durum araç hareket halindeyken bu şekilde oluyor. Bu şekilde giderken hiçbirşeye dokunmadan aracı sağa çeksem ve dursam(araç çalışır haldeyken) bu sefer sıcacık olması gerektiği gibi üflüyor.

Bu sorunumun çözümüne yardım etmenizi ve beni yönlendirmenizi rica ediyorum. Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.

eskibur
10/01/2013, 21:48
Bir de aracı iç hava sirkülasyonuna alıp deneseniz. Ben de çok soğuk havalarda iç hava sirkülasyonunu açmazsam, dışarısı da çok soğuk olduğundan dediğiniz gibi aracın ısınması çok uzun zaman alıyor.

blackhawk
11/01/2013, 09:12
motor soğutma suyuna antifiriz koymuyorsan kalorifer petekleri de tıkanmış olabilir.Birde polen filtresini kontrol et havanın az gelmesindeki en büyük etken.Hava kanallarınıa da bak derim tam açıp kapatıyor mu kontrol et...