PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tazikli su ile yıkma sonucunda ,arka camdan su alma

ORS15
05/01/2013, 00:02
arkadaşlar bügün aracımı yıkmacıya verdim.arac yıkandı geldi ama arka camda su lekeleri kalmış.bende camı neden silmediniz diyince tekrar sildiler ama 4 veya 5 damla camın icindeymiş.yani arac su almış.bu suyu acaba orta stop lambasından mı aldı, yada silecek kısmından mı aldı bu nasıl anlıcaz,birde yıkma bittikten sonra bagaj kapagınının üst kısmından ic kısmına su akıyor.daha önce başına gelen arkadaşlar varmı.bu konuyu araştırdım ama sitede bulmadım.

must82
05/01/2013, 00:09
Kurulamadan bagaj kapısı açıldıysa içeriye sızmış olabilir mi? Aynısını bugün ben yaptım da...

ORS15
05/01/2013, 00:21
bagaj kapagını acmadan bakıyorum camda su oluyor kapagı acıncada pandizota üzerine su akıyor, bu bügü oldu daha, servise götürdüm stop lambasından oldugunu söyledi 100 tl civarı fiyat verdi

ORS15
05/01/2013, 20:12
orta stoptan gelen suyu nasıl durduruz yada ordaki contasını nerden buluruz

khanunl
05/01/2013, 22:44
Arka bagaj kapağındaki stopu sökeceksiniz,stopun kapak gövdesini tutan tırnak yüzeyinin içine ince bir şekilde (Kenarlara taşmamalı) araba motorları için satılan kırmızı sıvı conta sürüp stop'u yerine iterek oturtun.Sıvı contanın iyi tutması için Stopu kağıt maske bantıyla birkaç noktadan bagaj kapağına sabitleyin.Bir kaç saat sonra stop'un üzerine elinizle baskı uygulayarak maske bantlarını sökünüz.Artık stop birleşim boşluklarından su girmeyecektir.