PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Korkunç Kazalar

eyzira
08/08/2007, 14:34
arkadaşlar bugün gazetedeki haberleri okudukça trafiğe yolcu olarak dahi çıkmaktan korkuyorum...mesela kazalardan ilki motosiklet sürücüsü ile ilgili

1-İstanbul'da motosikletiyle bariyerlere çarpan alkollü sürücü Tufan Bal, arkadan düşen sevgilisini E-5'te bırakarak kaçtı. Sabaha kadar onlarca otomobilin altında kalan talihsiz kızın cesedi tanınmaz halde bulundu..

Tufan Bal alkollüymüş arkadaşlar insan nasıl böyle birşey yapar,kızarkadaşı bir bütün halinde değil,o aileye allah sabır versin...

2-Aksaray'da annesinin markete alışverişe gittiği sırada kaldırımın üzerinde bıraktığı 2.5 aylık bebek, freni boşalan bir aracın altında kalarak öldü.

Yahu böyle sorumsuzluk olur mu?hangi anne çocuğunu kaldırıma bırakıp markete gider,eskiden araba içinde sıcaktan-havasızlıktan ölen çocuklar olurdu ama bu kadarı da pes artık...

3-izmir'de motosikletle giderken, alkollü bir sürücünün kullandığı otomobilin çarpması sonucu sevgilisi Yaşar Mete Oymaklı ile hayatını kaybeden İrem Uygur'a çarpan sürücünün 300 küsür promil alkol aldığı ortaya çıktı...ve söyle bakınca ne Yaşar ne İrem bu olayda suçlu,ikisininde kaskı varmış ve buna kaza diyorlar,bence bu olay kaza değil cinayet....arabanın içinde benim saydığım 5 bira şişesi vardı,dışarıda ise 1 tane saydım....

4-diğeride sizin bildiğiniz gibi mevsimlik işçilerin ve iki araçtaki şoförlerin de öldüğü toplam 24 kişilik katliam...hatalı sollama ve aşırı hız...gerçekten korkuyorum artık yollardan....

grande41
09/08/2007, 21:36
Artık trafikte o kadar çok sorumsuz sürücü var ki...
Kafayı bozupta silahla yola çıksan herhalde hergün 9-10 adama öldürürsün..

Bu sıra bizim burdaki damperli tırlara taktım kafayı.. Adamlar kural tanımıyorlar... Düşünsenize yokuş yukarı 110 la çıkarken koskoca tır beni solladı ve fark açtı. En az 140-150 ile gidiyodu. Bayır aşağı makas atan tırlar görüyorum bizim buralarda. Ya acil durum olsa nasıl durur o tır???

gogigogi
09/08/2007, 22:26
eskiden ankara caddelerinde çöp kamyonları yarış yapardı gece 2-3 gibi halen öylemi bilmiyorm/bızım millet garip jeep tarzı aracların hız sınırı 80 km oto 80 km kamyon 80km ama uyan varmı yok otobanda ben 110 ıle giderken beni sollayan otobüs gördüm hanı takoraf hepsi hikaye cezalar hafif 2 ay tr. men edecen bakalım ne olur:hammer00:

ABNEW
09/08/2007, 22:46
eskiden ankara caddelerinde çöp kamyonları yarış yapardı gece 2-3 gibi halen öylemi bilmiyorm/bızım millet garip jeep tarzı aracların hız sınırı 80 km oto 80 km kamyon 80km ama uyan varmı yok otobanda ben 110 ıle giderken beni sollayan otobüs gördüm hanı takoraf hepsi hikaye cezalar hafif 2 ay tr. men edecen bakalım ne olur:hammer00:

Otobüs ve kamyonlar yüzünden sol şeriti kullanamıyoruz maalesef Tr de:( Şöförlere sorsanız bizim gibi küçük araç kullanıcılarını suçlarlar.Sizin ne işiniz var sol şeritte:)

fox41
09/08/2007, 23:06
Son model otb tır larda acayıp hız var.Otobanda ne kacıyolar 110km gıden bi taksıyı sollamak hafıf bı şey.Devir kötu büyük aractan sakınmak lazım.

memat
10/08/2007, 13:39
abi otbüs ve tırlar da bizim gibi km değil mil olarak gösteriyod ibre + onlarda lastik farkından dolayıda hızlı giderler
@gogi
onların takoyu ayarlıyorlar araba 180 gösterirken tako 95-100 arasında gösteriyo çöp kamyonları daha aynı ankarada