PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : o garip ses

murattt85
04/01/2013, 20:16
merhaba arkadaşlar! benim araçta direksiyonu sağa sola çevirince lık-lık diye bir ses geliyor.ses önden biyerden sanki ayaklarımın altından geliyor.city modu kapatınca da geliyor.yolda düz giderken yada setlerden geçerken herhangi bişey yok.daha önce böyle bir şeyle karşılaşan oldumu merak ettim sadece?herkese şimiden teşekkürler!!!!

paraddoxx
04/01/2013, 20:23
Endişelenmeyin büyük olasılıkla amortisör takozlarındandır. Mümkünse orjinal ve yeni seri parçayla değiştirin, bir kaç kez revizyondan geçti o parça. Yeniler daha sorunsuz.

murattt85
04/01/2013, 21:11
peki ama amortizör takozu ise setlerden yada çukurlardan geçerken de yapmaz mı?

must82
04/01/2013, 21:37
merhaba arkadaşlar! benim araçta direksiyonu sağa sola çevirince lık-lık diye bir ses geliyor.ses önden biyerden sanki ayaklarımın altından geliyor.city modu kapatınca da geliyor.yolda düz giderken yada setlerden geçerken herhangi bişey yok.daha önce böyle bir şeyle karşılaşan oldumu merak ettim sadece?herkese şimiden teşekkürler!!!!

aynı durum bnm arabamda da var. yolda ilerlerken belki sesi alamıyor olabiliriz ama dururken saga veya sola donuslerde lık lık diye ses geliyor. Ayrıca bilmiyorum ama bu da benim tespitim, alışveriş merkezlerindeki hız tümseklerinden geçerken de aynı bir ses geliyor. bu da amortisör takozlarından olabilir mi acaba?

Ziyaretci040
04/01/2013, 22:44
aynı durum bnm arabamda da var. yolda ilerlerken belki sesi alamıyor olabiliriz ama dururken saga veya sola donuslerde lık lık diye ses geliyor. Ayrıca bilmiyorum ama bu da benim tespitim, alışveriş merkezlerindeki hız tümseklerinden geçerken de aynı bir ses geliyor. bu da amortisör takozlarından olabilir mi acaba?

Olabilir. Ama sağlam bi ön düzenciye gidip. Z rotları tıkırtı burcu vs. tüm ön düzene baktırmanızı tavsiye ederim.

paraddoxx
04/01/2013, 22:56
Hocam dilerseniz direksiyona birini oturtun kolunuz sıkışmıcak şekilde uzatıp amortisörü tutun ve arkadaşınız direksiyonu çevirsin. Her lık yapışında amortisörün titrediğini hissediceksiniz. Endişelenecek bir durum değil yani başıma geldiğinden biliyorum, değiştirdim 20bin km oldu sorun yok çok şükür...