PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağ ön lastik yarıldı

Puntojet07
03/01/2013, 21:12
Merhaba arkadaşlar;

Çocuğu okuldan alırken kaldırıma çok yanaşmışım, kaldırımın sivri yerine lastik denk gelince sağ ön lastik yarıldı, Michelin Energy lastiklerim, 25-30bin km arası kullandım 2 yıl oldu alalı, 6,5 mm diş derinliği yani rahat 1-1,5 yılı daha vardı kullanımıma göre, şimdi öne tek lastik alsak olmaz illa, 2 lastik alıncak gibi duruyor da, arkaya almasak olur mu?

Marka olarak da önler petlas alsak nasıl olur, hiç içim el vermiyor önler başka arkalar başka ama, plansız bir zamanda michelin fiyatları da uçmuşken yerli malı ve kimsenin şikayet etmediği petlastan yana kullanıyım tercihimi diyorum. Bana bir fikir verir misiniz? 4 lastik almak gerekir mi, yol tutuşunda ya da güvenlikte bir problem yaşar mıyım önler farklı arkalar farklı olduğu için. Görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

abulbul08
03/01/2013, 21:26
Diğer 3 lastiği ikinci el sat 4 tane yeni patlas al en sağlamı bu olur

Misafir047
03/01/2013, 21:28
Diğer 3 lastiği ikinci el sat 4 tane yeni patlas al en sağlamı bu olur

en güzel ve en mantıklı fikir bu

Puntojet07
03/01/2013, 21:31
Lastikçiler alır mı acaba, burda öyle ha deyince çıkma lastik alacak yer de yok.

SteinGP
03/01/2013, 21:35
lastikçi hurda parasına alır, heleki 3 lastik.. bence 2 yeni lastik alıp arkaya takın çok sıkıntı olmaz..

mehmetvyz
03/01/2013, 22:14
Marka olarak da önler petlas alsak nasıl olur, hiç içim el vermiyor önler başka arkalar başka ama,

aracın limitlerini zorlamıyorsanız kaygılanmaya gerek yok bence, iki lastik alın, aldığınız yeni lastikleri arkaya takın, şu an arkada olan lastiklerin dişleri yarılan lastikten muhtemelen daha iyi durumdadır, sağ arka sol öne, sol arkada sağ öne gelebilirse tamamdır :)