PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LPG sorunu var yardım

armymito
03/01/2013, 18:13
1.4 free dınamık sahıbıyım aracımda atıker sıralı sıstem marka tup takılı arada sırada tekleme oluyor benzınde yapmıyor atıker servısıne goturdum bılgısayara takıolar degerler normal dıyorlar ateslemede sıkıntı var dıyorlar bujılerı degıstırdım sonra tekrar atıker servısıne gıttım hala aynı sorun var dedım bujı kabloları ve atesleme bobınınde sorun oldugu soylenıyor ne yapmam lazım ? ve fıyatları nelerdır ?

muratpolat12
03/01/2013, 18:21
lpg ateşleme sisteminde eninde sonunda sıkıntı çıkarıyor.mecburen değiştirip tekrar gidin.parça fiyatlarına netten ulaşabilirsiniz.toplam 100tl civarına halledilir diye düşünüyorum

paraddoxx
03/01/2013, 18:50
hocam aynı problemlerle bende karşılaşmıştım, bobin ve kabloları değiştirdim araba canlandı :)

halils2
03/01/2013, 22:56
hocam aynı problemlerle bende karşılaşmıştım, bobin ve kabloları değiştirdim araba canlandı :)
aracınız kaç bindeyken bu problemi yaşadını???

eexelanss
04/01/2013, 08:37
Ayarlar gerçekten düzgün ise sorun ya bujilerdedir yada ateşleme bobinindedir..
Malesef bazı lpg firmaları elektriği ateşleme bobini üzerinden aldıkları için bobini zayıflatıp çabuk deforme olmasına sebep oluyorlar.. lpg li bir araçın ateşleme sistemindeki ufacık bir zayıflık benzinde hiç bir belirti olmasa bile lpg de ortaya çıkıyor.
Durum dediğim gibi ise yeni bobin takımıda alsan bir süre sonra aynı şeyi yaşayacaksın.. Problemi kökten çözmek için önce lpgye alınan elektriğin şayet ateşleme bobinine giden kablolardan alındıysa değiştirilmesi gerekir.

cihan80
17/01/2013, 03:01
tüpün enjektörlerinden arkadaşın avensis de aynı problemi verdi . enjektör hatalı gelmiş değişince çıt yok araçta.

altanasci
17/01/2013, 10:03
lpg enjektörlerini değiştirt kardeşim aynı sıkıntıyı vw polo aracımda defalarca yaşamıştırm.

atiker bu konuda çok kötü !!!!

horizon tip enjektör taktır biraz sesli çalışır (çıt çıt) ama sorunun hallolur hem yakıtın azalır hem performansın artar

boş yere aracın bobiniyle bilmem nesiyle oynamasınlar

kochuso
24/01/2013, 12:59
Girişler manifold dan mı ?

donjoanm
20/02/2013, 22:11
merhaba arkadaşlar benim söyle bir sorunum var.aracım lpg geçerken sabahları stop ediyor ve çok zor geçiş oluyordu.Brc servisine gittiğimde enjektör değişecek dedi usta.bu arada aracımın 20.000 periyodik bakımı geldiğinden servise götürüp sonrasında enjektör değişimi yaptırmaya karar verdim.Bugün BRC servisine giderken çok ilginç bir şekilde gaza geçtikten sonra araçta motor arıza ışıgı yandı arabanın motorundan cıvırtı geldi duracak gibi oldu.Servise götürdüğümde ennjektör arızası oldugunu değiştirince düzeleceği soylendi. Benim anlamadıgım lpg enjektör arızası uyarı ısığı verir mi aracın sisteminde

halils2
21/02/2013, 02:24
başıma gelmedi ama benzin enjektörü yerine lpg enjektörü çalıştığı için olası bir arızada motor düzgün çalışmayacağı için arıza vermesi normaldir. gaz ayarı düzgün olmadığı zaman nsıl araç zengin veya fakir karışım için arıza veriyorsa bu da onunla aynı.