PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tavandaki lekeler

chn73
07/08/2007, 15:23
arabamı 2006 şubatta almıştım,aldıktan sonra tavandaki ışığın ve tutacakların etrafındaki lekeleri farkettim servise gittim,yapıştırıcıdan dediler .ağustos ayında garantiden tavan döşemesi değişti.yaklaşık bir sene oldu ve aynı lekeler tekrar çıkmaya başladı her sene tavan döşemesini değiştirecek halimiz yok.bu lekeleri temizleyebileceğim bir kimyasal leke çıkarıcı önerebilecek var mı

Misafir2
07/08/2007, 15:24
servıse müracat

Ziyaretçi047
07/08/2007, 15:25
Evet bilen var ise lütfen bana da söylesin. Benim tavanda da aynı lekeler var. Tırnağımla çıkarmayı deniyorum ama zamk gibi yapışmış kesinkes çıkmıyor. Bilgisi olan var ise yardımları bekliyorum. Sırf o lekeler yüzünden de döşemeyi değiştirmem hani.

chn73
07/08/2007, 15:33
servıse müracat

arabanın garantisi bitince ne olacak.o zaman da her sene cebimizden mi tavan döşemesini değiştireceğiz.bu soruna köklü bir çözüm lazım.

kadoku
07/08/2007, 15:35
ne yazıkki sanırım bu lekeler bütün puntolarda var bu sorun yüzünden tavan döşemesini değiştiren çok kişi var aramızda bende uzun zamandır gözlemliyorum geçen yıl arabayı aldığım zamanlar pek dikkat çekici bir durum yoktu bir kaç küçük sarı pas lekesi gibi bişi vardı başta önemsememiştim ama şimdi arttığını gördüm dolayısıyla midemi bulandırmaya başladı garanti kapsamında olduğu için değiştireceğim seneye yine olursa yine değiştirtirim.

Bülent A.
07/08/2007, 15:43
Açıkçası benimkinde de var.
Ama değiştirmedim.3 yıl uzatılmış garantim var.
Satmaya yakın değiştiririm

femoli
07/08/2007, 16:10
bu sorun hemen hemen bütün gp lerde var servis garanti süresince değiştiriyor ama tekrarlamıyor diye biliyordum bu seferki servisin suçu olabilir

ArcA
07/08/2007, 16:16
aslında bu sorunun kaynağı bulunsa çözmenin çok zor olduğunu sanmıyorum.. acaba tavandaki şeritlerden nem falanmı alıyo içerisi.. yoksa gerçekten tavanı acayip bi yapıştırıcıylamı yapıştırıyolar.. ilginçtir herkesin arabasının aynı yerlerinde var.. lamba ve tutacak kenarları.. sitede bu kısmı söktürüp arabanın tavanını çıplak olarak görmüş biri var mı?

goldumut
07/08/2007, 20:24
detaylı temızlıge gırse cıkcak gıbı deılmı??allah bende bakıyım nasıl bırsey benımkı tek kapı ama...

webercis
07/08/2007, 21:32
evet arkadaşlar benim arabada da var ama ben sadece basit bir leke diye düşünüyordum.ancak hepsinde olunca işin rengi değişti.aynı şekilde tutacaklarda ve lamba etrafında var.

misli1
14/09/2007, 11:46
Bu sorun benim eski (2003) puntondada vardı, yeni puntomdada var. Sorun bence bu parçanın imalatçısında. Malesef madur olan biz oluyoruz.

kurtuluş
02/01/2008, 20:36
Arkadaşlar aynı lekeler (Sanki pas lekesi gibi açık kahve renkli) ben arabayı aldıktan 6 ay sonra oluştu bir yerden su alıyor nem oluşuyor zannettim ama lekeler artıyor sonra servise gittim serviste tavan döşemesinin içindeki kimyasalların bozularak akması (kusması) neden olmuş dediler. Serviste garanti kapsamında üretim-imalat hatası olarak tespit edip yenisini taktılar.Bu konuda Fiat' a mail attım, yeni arabada neden böyle hata oluyor, ben neden orijinal tavanı değiştirmek zorunda kalayım diye, 3-4 defa da bu konuda aradılar daha doğrusu değişti mi diye yani ama laf olsun torba dolsun, olan bizim arabalara ve kesemize oluyor. Tamamen imalat hatası. Başka bir otomobil firmasında böyle bir hata oluşsa arabalarını çağırıp bu hataları oluşmadan çözümler mağduriyet yaşatmazdı. Garantisi bitenler para verip değiştirecek mecburen.
Cihangir ve bu sorunu yaşayan arkadaşlar servise gitmenizi tavsiye ederim, çünkü lekeler sürekli artıyor. Arkadaşlar fazlada tereddüt etmeyin takılan döşeme orijinali ile aynı değiştiği fark edilemiyor bile, ancak garanti bittikten sonra oluşursa ne olacak?

ufukbzk84
07/01/2008, 16:20
arkadaşlar aynı sorun için bende servise gittim ordaki arkadaş arabanın yapısından kaynaklandığını anlattı... camı yatık olduğundan dolayı cam üzerinde biriken nem aniden döşemeye gittiğini ve arda kaldığını anlattı ve buna benzer şeyler... artık ne kadar doğru bilemem... ama değiştiricem... biraz zaman geçsin garantinin bitmesine yakın değiştirmeyi düşünüyorum...

quixotic2
09/01/2008, 16:46
bende bakiyim bi ya. şimdi kafama taktınız vallahi. içim içimi yer durur.:(hepiniz adına üzüldüm. garantisi bitmeyenler için sorun yok ama garantisi bitenler için değiştiren varsa fiyat bilgisi aktarabilirmi lütfen ?

kanzler
04/03/2008, 02:24
servıs hallettı saolasn ısallah bı daha olmaz
araba sıfır oldu valla

grande_ozy
04/03/2008, 10:27
evet benım arabada da bole bı sorun var suan .. servıs getırttı yenı tavanımı mısaıt bır zamanda bende degıstırcem garantı kapsamında ...

webercis
07/03/2008, 22:38
Arkadaşlar bir önerim olacak.Bizim arabalarda kronik bir takım problemlerin olduğunu biliyoruz.Her puntoda muhakkak çıkan sorunlar.İşte bunlardan birisi tavan döşemesi.Bu tür sorunlar için hep birlikte fiat merkeze şikayetlerimizi bildirsek daha kolay çözümleyebiliriz.Çünkü servisteki ustalar kafalarına göre iş yapıyorlar.Ustanın o gün keyfi yerindeyse değişiyo parçayı ama keyfi yoksa asla değişmez falan gibi kelimeler kullanıyor.Toplu şekilde merkeze yapacağımız istek ve öneriler servislere muhakkak ulaştırılacaktır ve bunun sonucunda hangi servis olursa olsun herkese aynı muameleyi yapacaktır.Benim gibi düşünen arkadaşlar varsa bu sorun halledilir.TEŞEKKÜRLER

yerliplaka34
11/03/2008, 14:44
bu tavan lekesi kronik diye duydum yani tekrarlayabilir arkadaşlar. bende değiştirdim şimdi çillop gibi zaten arabada sigara yasak eskisinin bi lekesi vardı ama şimdi ilk aldığım günki kadaş güzel umarım tekrarlamaz çünkü benim garanti bitti ve uzattırmadım olsun genede arabadan vazgeçmiycem çünkü obenim ikinci çocuğum oldu artık ;)

EPKAH
02/04/2008, 00:24
benim henüz bi gpuntom yok ama bu konu bana hiç de yabancı gelmedi. 2000 yılında sıfır bir palio almıştım yaklaşık 1 sene sonra tavanda sarımtırak kahverengi benek benek lekeler oluşmaya başladı (pas lekesi gibi) ilk başlarda önemsemedim ama lekeler çoğaldıkça çoğaldı en sonunda servise gösterdiğimde aracın garantisi bitmişti değiştiremedim öyle de satıldı 5 yaşında :)
sözün kısası yıl 2000 değişik bir araba palio, tavanda pas lekeleri. yıl 2008 bambaşka bir araba gp tavanda yine pas lekeleri. benim arabam yerliydi ama bunlar italyan. gerçekten çok ilginç.
grande punto almayı düşünüyorum ama bu sorunları okuyunca düşünmeden de edemiyorum. acaba başka bir araca mı yönelsem diye.
not: şu anda kullandığım araç 2003 brava elx ve tavanda herhangi bir leke falan yok. yaş 5 :)

HKNZHR
02/04/2008, 03:59
benim tavandada ufaktan ufaktan cıkmaya basladi araba siyah tavanıda siyah yaparlarmı degiştirsek :) görünmez ozaman xD

tolgaank88
02/04/2008, 15:58
benimde arabayı alırken dikkatimi çekmişti,kırmızı renkdi,kan lekesi gibiydi,az daha vazgeçiyodum almaktan ama servisi arayınca bunun fabrika hatası oldugunu soylediler ve aldıktan sonra servise gittim garantiden değiştirdiler,su an sıfır gibi ve hiç bi şekilde değiştiği farkedilmiyo,ve yaklasık 3 ay once değiştirdim suan bi iz leke yok gibi...

yakupca
29/05/2008, 16:09
aslında Bu Sorunun Kaynağı Bulunsa çözmenin çok Zor Olduğunu Sanmıyorum.. Acaba Tavandaki şeritlerden Nem Falanmı Alıyo Içerisi.. Yoksa Gerçekten Tavanı Acayip Bi Yapıştırıcıylamı Yapıştırıyolar.. Ilginçtir Herkesin Arabasının Aynı Yerlerinde Var.. Lamba Ve Tutacak Kenarları.. Sitede Bu Kısmı Söktürüp Arabanın Tavanını çıplak Olarak Görmüş Biri Var Mı?

Problemin Bi şekilde Halllolur Ama Problemin Temelinden çözülmesi Lazim
Serviz Ve Döşemeciler Bu Konuda Yardimci Oluralar Elbet

THuNDeRCoP
10/07/2008, 08:23
Okumasak bı bende var sanacaktım. Bende aynı sorun madurlarındanım. KAhverengı ufak ufak lekeler olursu ve degıstırdıler. Yenı gıbı oldu ama gıbı ıste umarım tekrar etmez yok sa garantiyi uzatmak zorunda kalacagız..

enigma_
07/08/2008, 23:10
bu lekelerin bir resmini alsak hic fena olmaz...icime kurt dustude..gerci su an bisi yok 3 ay oldu alali arabayi...

azenn
07/09/2008, 18:07
benim arabanında elle tutulacak 4 bölümdede tavanda tutacakların altında oluştu bu sorun aldıgımda azdı zamanla çogaldı rutubetten nem alıp oluşmuş gibi görüntüsü var lekeler kahverengi benekler halinde ,ben garajda rutubetten oldunu düşünmüştüm:S değilmiymiş yani:s

CesSpOoL
14/09/2008, 15:45
Bu izler benimde tavan çerçevemin kenarlarında oluşmuş biraz.. Önce pas sandım, tavandan su aldığını düşündüm.. Aama değilmiş.. Garantim yok ama bölge müdürlüğüne sunmayı düşünüyorum çünkü bu da tıpkı city sorunu gibi bizimle hiç bir bağlantısı olmayan bir olay..

darkT-JET
16/09/2008, 12:01
acaba servisten kalıbını alıp ona göre güzel bir döşemeden kestirip öylemi taktırsak seviste?

alipckopat
23/09/2008, 18:16
Bu ne ya benimde aracımda aynı lekeler var ama bende bir problem daha vaar benim aracımın garantisi doldu.Tavan fiyatlı hakkında bilgisi olan varmı eğer makul bir fiyatsa değiştirirm yoksa kalsın naapalım bizde tavana bakmayız artq:)

yuzuakyener
12/12/2008, 13:41
Aynı lekeler aynı yerlerde bende de mevcut. Servisle konuştum. Boludakiler durumdan biraz bihaber ama bayram tatili bi geçsin bakarız dediler. Umarım garantiden değiştirirler. Döşemeyi değiştirip sorunu tekrar eden çok kişi yok sanki?

ORACLE
12/12/2008, 14:58
evet benimde tavan döşemesi değişti ve bir daha o lekeler oluşmadı.(şimidilik)

yuzuakyener
12/12/2008, 19:19
Teşekkürler Fatih. Umarım bir daha oluşmaz da. Ben de bir an çnce değiştirmek istiyorum. Gerçekten arabayı ne kadar temizlesen de temiz gibi durmuyor. Zaten satın aldığım eleman da sigara içiyormuş tavan simsiyah. Bahaneyle sigara isinden de kurtulurum :D Yaşasın dumansız hava sahası :D:D:D:D

Buremir
12/12/2008, 19:47
Arkadaşlar içinizde hiç bir kuşku olmasın (değiştirenler için söylüyorum) bir daha tekrar etmiyecektir rahat olun
Bir çoğunuzunda öğrendiği gibi o lekeler pas falan değil, Fabrika buna yapıştırıcı lekesi diyor; Bilmeyenler için söylüyorum bu döşemeyi tavana yapıştırmak için falan değil çünki döşeme tavana yapıştırılmıyor
Döşemenin kendi içindeki katmanlarını birbirine yapıştırmak için kullanılan yapıştırıcının lekeleridir ve tekrarlamıyacaktır iyi akşamlar

chn73
13/12/2008, 21:32
Arkadaşlar içinizde hiç bir kuşku olmasın (değiştirenler için söylüyorum) bir daha tekrar etmiyecektir rahat olun
Bir çoğunuzunda öğrendiği gibi o lekeler pas falan değil, Fabrika buna yapıştırıcı lekesi diyor; Bilmeyenler için söylüyorum bu döşemeyi tavana yapıştırmak için falan değil çünki döşeme tavana yapıştırılmıyor
Döşemenin kendi içindeki katmanlarını birbirine yapıştırmak için kullanılan yapıştırıcının lekeleridir ve tekrarlamıyacaktır iyi akşamlar
hiçde bahsettiğin gibi değil.tavan döşemem değiştiği halde aynılekeler bende tekrar çıkmaya başladı

Buremir
14/12/2008, 02:55
Hayır tam da bahsettiğim gibi ancak sen değiştireli neredeyse 1,5 yıl olmuş ne malum senin servisin belki aynı sorunlu üretilmiş olan döşemeden takmadığı tekrar git bakalım ben şimdiye kadar hiç 2. sefer aynı sorun yaşayanı duymadım

narkoz30
14/12/2008, 12:25
benim henüz bi gpuntom yok ama bu konu bana hiç de yabancı gelmedi. 2000 yılında sıfır bir palio almıştım yaklaşık 1 sene sonra tavanda sarımtırak kahverengi benek benek lekeler oluşmaya başladı (pas lekesi gibi) ilk başlarda önemsemedim ama lekeler çoğaldıkça çoğaldı en sonunda servise gösterdiğimde aracın garantisi bitmişti değiştiremedim öyle de satıldı 5 yaşında :)
sözün kısası yıl 2000 değişik bir araba palio, tavanda pas lekeleri. yıl 2008 bambaşka bir araba gp tavanda yine pas lekeleri. benim arabam yerliydi ama bunlar italyan. gerçekten çok ilginç.
grande punto almayı düşünüyorum ama bu sorunları okuyunca düşünmeden de edemiyorum. acaba başka bir araca mı yönelsem diye.
not: şu anda kullandığım araç 2003 brava elx ve tavanda herhangi bir leke falan yok. yaş 5 :)
GP mi almadan önce clio3 2. el bir araç için galeriye görmeye gittim bir de ne göreyim tavanında sizin bahsettiğiniz gibi benek benek kahverengi pas gibi izler ben önceden sanmıştım ki aracın tavanını şekil yapmışlar halbuki durum öyle değilmiş bir de arka sol kapının üst tavan tutmacında lahmacun lekesi vardı galericiye sordum bu nedir diye adam baktı kızardı bozardı abi haftasonu çocuklara verdik gezsinler diye tavanın içine s...lar dedi :):):)
Biraz üretim hatası biraz da insan kullanımı hatası diyelim.
GP min sağ ön yolcu koltugunun üzerinde böyle ufak bir pas lekesi var herhalde benim de başıma gelecek aynısı en iyisi ayın 23 ü olmadan fiat servisine gidip 2 senelik uzatılmış garanti satın alayım. :)

brmrsrvsbrc
06/01/2009, 23:04
arabamı 2006 şubatta almıştım,aldıktan sonra tavandaki ışığın ve tutacakların etrafındaki lekeleri farkettim servise gittim,yapıştırıcıdan dediler .ağustos ayında garantiden tavan döşemesi değişti.yaklaşık bir sene oldu ve aynı lekeler tekrar çıkmaya başladı her sene tavan döşemesini değiştirecek halimiz yok.bu lekeleri temizleyebileceğim bir kimyasal leke çıkarıcı önerebilecek var mı

demekki tavan döşemesinde kullanılan yapıştırıcıda sorun var. gelen ve takılan tavan döşemesi orjinal mi yani eminmisin diye sormak geliyor aklıma
herhangi bir kimyasal tavsiyesinde şu durumda bulunmak doğru değildir diye düşünüyorum çünkü tavan döşemesi hassastır diye döşemelere göre. bu nedenle bir şeyle çıksın diye çok sildiğin zaman tülerme yada aşınma yapabilir. dolayısı ile servise gittiğinde ise servis teknik uzmanı aracına bakıp bunda işlem yapılmış deyip garantiye sokmak istemeyebilir. sıkıntı olmasına gerek yok bence. en yakın fiat ana bayi ye gidersen en doğru çözüm olacaktır diye düşünüyorum...

z_ygt
23/01/2009, 15:41
Benim de tavanda lekeler oluştu.Ancak aracın garantisi yok.Tavan fiyatları hakkında bilgi veren olursa sevinirim.Bu durumu fiata 1 ay önce mail attım ama geri dönen olmadı.

istugu
23/01/2009, 20:31
Arkadaşlar aynı sorun benim gp de de var. Öncelikle şunu belirtmek isterim. Bu olay yapıştırıcıdan kaynaklanıyor. Yani fabrikasyon hatası. Aracın garantisinin bitip bitmemesi önem taşımıyor. Servise başvurun ve bastırın. Benimde garanti bitmişti, gittim, kontrol ettiler. Tavanda işlem olmadığı tespit edildi. Sipariş verildi şimdi tavanı bekliyoruz. Ücretsiz değiştirecekler. Ki zaten değiştirmeleri gerekmekte. Bende de şöyle bir sorun var, servis 2,5 aydır parçayı getirtecek. İki kere geldi, ikisi de sarı renkli çıktı. Ben halen beyaz renkli bir tavan gelmesini bekliyorum. Önemli olan garantiyle alakası yok. Servislere bastırın.