PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hacker kendi yazılımını yükledi...

Gkhan
07/08/2007, 12:19
watch isimli bir hacker iPhone üzerinde kendi yazılımını çalıştırmayı başardı.

iPhone da hacker'lara dayanamadı. Program ekranda sadece "Hello World" (merhaba dünya) kelimelerini gösterse de iphone.fiveforty.net.wiki adresindeki açıklamaya göre bu durum iPhone'un kullanımındaki sınırlandırmaları aşmada ilk adım olarak görülüyor.

Diğer Smartphone'ların aksine Apple'ın ürününde şimdiye kadar sadece üreticinin yazılımları çalıştırılabiliyordu. Ekstra zil sesleri ve arka planlar bile sadece Apple yazılımı üzerinden kurulabiliyordu.

Birkaç hafta önce John Lech Johansen'ın blog sitesinde belirttiğine göre telefonu AT&T Wireless ile aktive etmeden telefonun müzik fonksiyonlarını kullanmayı başarmış

Daywalker
07/08/2007, 12:21
Biz yol bilgisayarımızı bile Türkçe yapamazken bak şu edepsizin yaptığna :)

civcivx
07/08/2007, 12:23
Hiç hazzetmedim Apple ürünlerinden. Adamlar Microsoft'tan bile daha tekel konumda. Telefonları bile tek başına satılmıyor, şebeke desteği şart. Geçenlerde arkadaşımın yeni aldığı Ipod Video'suna 1 saat uğraş sonucunda 2 dk.lık videoyu ancak attıktan sonra artık hiç işim olmaz Apple ürünleriyle.

Daywalker
07/08/2007, 12:24
Hiç hazzetmedim Apple ürünlerinden. Adamlar Microsoft'tan bile daha tekel konumda. Telefonları bile tek başına satılmıyor, şebeke desteği şart. Geçenlerde arkadaşımın yeni aldığı Ipod Video'suna 1 saat uğraş sonucunda 2 dk.lık videoyu ancak attıktan sonra artık hiç işim olmaz Apple ürünleriyle.

İşte buna katılamam.....

erdiyilmaz
07/08/2007, 12:27
iPhone cidden devrim niteLiginde bir cep biLg. bence. tamamen dokunmatik oLması beni cok cezbetmişti. ancak türkiye'de şuan satışı başLamadı. başLasın anında kapmayı düşünüyorum.

videoLarını izLeyin kesin.

YouTube - A Closer Look At The iPhone (https://www.youtube.com/watch?v=YgW7or1TuFk)

YouTube - iPhone (https://www.youtube.com/watch?v=s_f-KK140vM)

civcivx
07/08/2007, 12:49
TR'de satılmamasının sebebi; şebeke desteği ile satılmasının şart olmasından kaynaklanıyor. Öyle alıp sim kartınızı takıp kullanamıyormuşsunuz, çalışmıyormuş. Al işte bal gibi bir tekel unsuru. Hafta sonu gazetede Avea Gn.Md. ile röportaj vardı, seneye anlaşma yapıp iphone'u getirmeyi düşünüyoruz diye.

mp3çalar olsun, telefon olsun, birşeyler yapman için kendi yazılımına muhtaç olan ürünlere kapım kapalı. Evrensel nitelikteki olmalı bu tür cihazlar, üretiliş amaçları kullanıcıya özgürlük tanımak değil mi zaten?
Ipod'a video yüklemek için 40 MB'lık yazılımını internetten indir, PC'ye kur, videoyu dönüştür, bekle, vs.vs. Ama Mass Storage olsa, tak-sürükle-bırak, bu kadar.

femoli
07/08/2007, 14:04
valla bilmiyorumda erdininde dediği gibi i phone türkiyeye gelsin hemen alacam

ama cem sana da katılmamak elde değil tekel bazında iş yapıyorlar