PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Servis Rezaleti (Trak Otomotiv)

multijet
06/08/2007, 14:19
Aracımı 60.000km bakımı için Trak otomotive bırakmıştım. Şoför koltuğundaki sallanma gibi bir şikayetim de vardı. Aracı adıma babam teslim aldı. Arbaya bindiğim de ne göreyim! Arka koltukta oldukça derin bir yanık. Öyle sigara yanığı falan gibi de değil, sanki kaynak koru düşmüş gibi.
Neyse servisle görüştüm hemen. "Bizde olmamıştır" dediler. Gittiğimde yanığı görünce sigaradan olamayacağını kabullendiler. "Hallederiz" dediler. 6 gün arka koltuksuz kaldım. Koltuğu taktıklarında ne göreyim, onarım yapılmış, ama berbat olmuş. Delik kapanmış ama koltuğun 20 cmlik çaptaki kısmı parlaklığını yitirmiş, kumaş incelmiş, renk tonu biraz farklılaşmış.
Bunun üzerine müşteri hizmetlerine şikayette bulundum. Sağolsunlar hemen ilgilendiler ama konu ile ilgili olarak bana servis cevabını ilettiler " Bizde olmadı geldiğinde vardı". Ben de "madem geldiğinde vardı, neden ücretsiz onarım yaptılar?" diye sordum. Kaldı ki araçda arkada küllük yok diye sigarada içirtmiyorum. Ben mi kaynak yaptım arabanın içinde...
Çıldırdım arkadaşlar üç kuruşluk döşeme için yalanlar dolanlar ne bu yahu.
Güvenilir olsun diye dünya para ödüyoruz servislere bu mudur allah aşkına ya!

erdiyilmaz
06/08/2007, 14:33
öncelikle geçmiş olsun. maalesef bu tür aksi durumlarla bazı servislerde karşılaşabiliyoruz. müşteri hizmetlerini arayıp şikayet etmekle iyi yapmışsınız. çalışanlar, kendi arabalarıymışcasına müdahale etmeleri Lazım aslında. ama maalesef egitim eksikliği midir, bilinçsizlikten midir bilinmez, bazen böylesi vurdumduymazlıklar yaşanabiliyor.

tekrar geçmiş olsun.

Misafir2
06/08/2007, 15:07
geçmış olsun

KAANİTO
06/08/2007, 15:08
mustafacığım önce geçmiş olsun.bu durumlar mağlesef oluyor.hele birde servise güvenip aracı oraya bırakmışsan muhakkak başına geliyor

femoli
06/08/2007, 15:09
geçmiş olsun servisleri iyi tanıyoruz bu sayede

Linos
07/08/2007, 12:21
Geçmiş olsun!.. :( Peki yeni bir girişimde bulundu mu servis?

Turq
07/08/2007, 12:56
geçmiş olsun

multijet
07/08/2007, 13:19
Tofaş müşteri hizmetlerinin girişimlerini bekliyoruz!

ABNEW
07/08/2007, 23:19
Geçmiş olsun Mustafa.Fiat ın bazı servislerin elinden yetkiyi geri alması lazım bence...

pascal
08/08/2007, 00:02
geçmiş olsun, maalesef böyle servisler var ülkemizde. elden de fazla birşey gelmiyor. buradan forumdaki arkadaşlarımıza o servisi bir daha kullanmamalarını öneriyoruz ve kınıyoruz ancak

multijet
08/08/2007, 14:50
Müşteri hizmetlerinden aradılar, " Servise gittinizde koltuk o şekilde imiş" dediler. Ben de açtım ağzımı yumdum gözümü elimdeki evraklarla sonuna kadar uğraşacağım. Fakat çirkeflik yapınca bize bir hafta süre verin dediler, halletmeye çalışacağız dediler.
İşin ilginci ben bu servise hiçbir indirim bile almadığım halde diğer servislerde sorunumu çözemedikleri bazı işleri halletmeleri sebebi ile gidiyordum( klima vs.). Onarım ve bakım olarak bakıldığında iyilerdi, ama bir çuval incirin ziyan ettiler. Bu arada tamir ettikleri koltuk yırtılmaya da başladı.

goldumut
08/08/2007, 16:41
gecmıs olsun..ben olsam servısı altına ustune getırım herhalde.ve kım ılgı ustaysa ondada yanık bırakırım:)

dtunacik
09/08/2007, 19:57
Geçmiş olsun ama fiat servisleri malum o kadar servisten 3-5 tane iyi ancak iyi çıkar

multijet
14/09/2007, 00:59
444 22 55 le yaptığım hararetli görüşmelerin ardından enriko aliberti nin de konuya müdahelesi sayesinde koltuk kılıfımın ücretsiz değişimi kabul edildi, yarın değişecek kısmetse... 1 aydan çok uğraştırdılar ama yılmadım :)

brvhgt
14/09/2007, 01:04
444 22 55 le yaptığım hararetli görüşmelerin ardından enriko aliberti nin de konuya müdahelesi sayesinde koltuk kılıfımın ücretsiz değişimi kabul edildi, yarın değişecek kısmetse... 1 aydan çok uğraştırdılar ama yılmadım :)

hadi gözün aydın abi bence aliberti izmirin en iyisi yalnız arabada vuruk var geyiğini unutmadım aklım yerinden çıktı anladın sen onu:punk0000:

Linos
14/09/2007, 01:41

Gözün aydın! Azmine de hayran oldum... En doğrusunu yapmışsın! ::)

nyesilyurt
14/09/2007, 13:54
geçmiş olsun.. acaba başka otomobil firmalarında olsaydı bu olay bu kadar uğraşmak zorunda kalırmıydın ? hiç sanmıyorum..

brvhgt
14/09/2007, 14:00
bence uğraşmak ne kelime hiç birşey alamazdı şahsen biliyorum diğer firmaları haa ama şuda var sorunun çözüm hızı ve şekli uzun sürmüş olabilir bence olmaması lazım

Honor COOPER
14/09/2007, 23:03
bu arada 3 kuruş dediğmiz koltuk kılıfının sadece arka oturulan 2 li kısmın fiyatı 220 ytl.küçücük bir yırtık vardı ucuzsa değişiyim diye sordum.mübarek burda 300 ytl ye komple suni deri ile kaplıyorlar.bunlar iyice uçmuş.

JASMINE
15/09/2007, 00:18
Müşteri hizmetlerinden aradılar, " Servise gittinizde koltuk o şekilde imiş" dediler. Ben de açtım ağzımı yumdum gözümü elimdeki evraklarla sonuna kadar uğraşacağım. Fakat çirkeflik yapınca bize bir hafta süre verin dediler, halletmeye çalışacağız dediler.
İşin ilginci ben bu servise hiçbir indirim bile almadığım halde diğer servislerde sorunumu çözemedikleri bazı işleri halletmeleri sebebi ile gidiyordum( klima vs.). Onarım ve bakım olarak bakıldığında iyilerdi, ama bir çuval incirin ziyan ettiler. Bu arada tamir ettikleri koltuk yırtılmaya da başladı.
Öncelikle geçmiş olsun. dediğin gibi Tırak oto önceden servis konusunda gerçekten diğerlerine göre çok iyiydi. çünkü enriko ve poyraz dan ayrılan elemanların açtığı yeni bir yer idi. ilk başta onların müşterilerini almak için çok iyi hizmet veriyorlardı fakat demekki onlarda nasılsa ün yaptık bundan sonra iyi hizmet vermeye gerek yok diye bir mantık içerisine girmişlerki kalitesiz ve sorumsuz bir servis işlemi vermişler. yinede enriko ve poyraz'ı tavsiye ederim. çok mükemmel değiller maalesef fakat tırak kadar da rezil değiller

Erdem Bozdağ
01/08/2009, 12:26
hoşgeldiniz öncelikle
ilk mesajınızda konuya böyle direk girmeniz ilginç

batuhann80
01/08/2009, 13:22
bugün bir tahuflık var forumda..tek atıs ve yine on ikiden hort...

HasanAliz
01/08/2009, 13:37
servis yetkililerinin buraya gelip üye gibi yazmaları hiç hoş değil hemde daha çok antipati toplanmış olunuyor.

servis çalışanıyım gel sorunu halledelim bir hata olmuştur diye cevap yazılsa amenna...

batuhann80
01/08/2009, 13:42
servis yetkililerinin buraya gelip üye gibi yazmaları hiç hoş değil hemde daha çok antipati toplanmış olunuyor.

servis çalışanıyım gel sorunu halledelim bir hata olmuştur diye cevap yazılsa amenna...
bencede selen nin msj silinmeli reklam kokuyor buram buram....:bash::welcome:

Erdem Bozdağ
01/08/2009, 21:51
bencede selen nin msj silinmeli reklam kokuyor buram buram....:bash::welcome:

+1910

siromar
01/08/2009, 23:44
İlk defa olmuyor google da tırak otomotiv veya trak otomotiv diye aratınca on sıralarda cıkınyor bu başlık, bu tip üyeliklerde oluyor haliyle.

GranDePunto37
02/08/2009, 18:39
Öncelikle geçmiş olsun . normalde öle bir hata oldugu zaman parçanın yenisi takmak zorundalar sanırım eğitim eksikliği olsa gerek veya duyarsızlık . normalde servislerde aracınızı kendi aracımız gibi bakıyoruz bundan şüpheniz olmasın saygılarımla ... tekrar geçmiş olsun

SELEN
08/08/2009, 11:54
Arkadaşlar sizler görüşlere bu kadar mi kapalisiniz tirak otomotiv çalişani değilim ama olsaydimda bunu saklamazdim siz şuan onlara cevap hakki veriyorsunuz ben yorumumu söyledim konuyu gördüğümde formu bu şekilde kullanmaniz çok elit değil açik görüşlü bir nesil olduğumuzu saniyordum çok merak eden varsa kendime ait bir bebek giyim mağzam var beklerim :))) yazimi sildiğiniz için yazma ihtiyaci duydum ve yakiştiramadim bu form erkeklerin girdiği bir form haline gelmiş sanirim ve bir yanlişi daha düzelteyim tirak otomotiv poyrazin enrikonun çikan elemanlarinin açtiği bir yer değil sedat bey adina bir beyefendiye ait bilmeyenlere... Ama sizin adiniza çok üzüldüm hiç centilmen değilsiniz bayanlara karşi ..İSTERSENİZ BUNUDA SİLEBİLİRSİNİZ

batuhann80
08/08/2009, 12:25
ilk defa görecegim bir yere gidiyordum,,,ama millet geri dönüyordu...demek benden önce görenler olmus bu yeri ve yolu...

mustafaf
08/08/2009, 12:32
Selen hnm. oncelıkle hosgeldınız.olaya yanlıs acıdan bakıyorsunuz.forumumuza uye olmussunuz, daha ılk mesajınızda kendınızı tanıtmak yerıne konuya dırek gırerek sozkonusu servıs hakkında yorumlarda bulunmussunuz.sonucta sanal ortamdayız, bızlerıde bu konuda hos karsılamanız lazım.hıcbır yonetıcı arkadas durduk yere kımsenın mesajını sılmez.dedıgım gıbı ılk once kendınızı tanıtıp daha sonra bu sekıl bır mesaj yazsaydınız, kımse sızın mesajınızı sılme gereksınımı duymazdı.burası herkese acık ozgur bır forum.ancak daha ılk mesajından bırcok uyenın negatıf dusuncelere sahıp oldugu bır servıs hakkında, savunma tarzında yaklasmanız ınsanların zıhınlerını bulandırabılıyor.sonuc ıtıbarıyle burada kasıtlı yapılmıs bırsey yok.her forumun oldugu gıbı forumumuzun da belırlı kuralları var.bunları gozardı etmedıgınız surece, hıcbır mesajınıza mudahele olmaz.keyıflı forumlar...

muratde
08/08/2009, 12:37
Arkadaşlar sizler görüşlere bu kadar mi kapalisiniz tirak otomotiv çalişani değilim ama olsaydimda bunu saklamazdim siz şuan onlara cevap hakki veriyorsunuz ben yorumumu söyledim konuyu gördüğümde formu bu şekilde kullanmaniz çok elit değil açik görüşlü bir nesil olduğumuzu saniyordum çok merak eden varsa kendime ait bir bebek giyim mağzam var beklerim :))) yazimi sildiğiniz için yazma ihtiyaci duydum ve yakiştiramadim bu form erkeklerin girdiği bir form haline gelmiş sanirim ve bir yanlişi daha düzelteyim tirak otomotiv poyrazin enrikonun çikan elemanlarinin açtiği bir yer değil sedat bey adina bir beyefendiye ait bilmeyenlere... Ama sizin adiniza çok üzüldüm hiç centilmen değilsiniz bayanlara karşi ..İSTERSENİZ BUNUDA SİLEBİLİRSİNİZ

hanımefendi diyerek başlayalım o zaman.serviste yapılana bir çözüm bulabilecekmisiniz ki bu kadar yanlı bir tutum sergiliyorsunuz.bizim aramızda öyle arabasında yanık olupta gidip servisin üzerine yıkacak insan yok malesef.biz serviste oldu diyorsak serviste olmuştur.ayrıca trak otomotivde çalışan arkadaşlara cevap hakkı doğuyor buyursunlar üye olsunlar cevap versinler kendileride bu konunun burada konuşulduğundan haberleri var.neden gelipte üye olup cevap vermiyorlar.buda düşündürücü değil mi.allahtan kendini bilen elle tutulur bir kaç servis var izmir dede rezil ziyan olmuyor arabalarımız.

batuhann80
08/08/2009, 12:52
biz size yakıstıramadık size hakaret eden olmadı,ama cümleleriniz masallah sivri uçlu...
aramızda bayan üyelerimizde var gayet aile ortamı tadında tutmaya calısıyoruz siz iki senelik konuya balıklama atlıyorsunuz ve trak otoyuda tanıyorsunuz,sikayet mevzusunu ve sikayetleri atlıyorsunuz ama reklam yapmadım diyorsunuz...peki ne yapıyorsunuz??
yukarda dedigim gibi o yoldan geri dönenlerde var...

muratde
08/08/2009, 12:55
biz size yakıstıramadık size hakaret eden olmadı,ama cümleleriniz masallah sivri uçlu...
aramızda bayan üyelerimizde var gayet aile ortamı tadında tutmaya calısıyoruz siz iki senelik konuya balıklama atlıyorsunuz ve trak otoyuda tanıyorsunuz,sikayet mevzusunu ve sikayetleri atlıyorsunuz ama reklam yapmadım diyorsunuz...peki ne yapıyorsunuz??
yukarda dedigim gibi o yoldan geri dönenlerde var...
aynen doğru diyorsun başka servislerinde konuları var neden olnlara yazmıyorsunuz.hemde zamanı geçmiş konular.trak otomotiv'i illaki tanıyor.yoksa dediğin gibi 2 senelik konuya kim yazar.?

JASMINE
08/08/2009, 13:27
Selen Hanım öncelikle İzmir'li bir bayan olarak aramıza hoşgeldiniz diyorum.

Sizin Tırak otomotiv ile aranızda herhangi bir sorun olmaması veya sizin aracınıza yapılan servis ve bakım işlemlerinde sorun çıkmaması o firmanın çok mükemmel bir servis olduğu veya diğer kişilerin sorun yaşamadığı anlamına gelemiyor maalesef.

Daha önce Balçova'da olmamıza rağmen o kadar mesafeyi kat ederk Tırak Otomotive araçlarını servise götüren biri olarak yaşadığımız olumsuzluklardan ötürü servisimizi değiştirmek zorunda kaldık. Şu an için ben Poyraz Otomotiv veya Merkez Servisi tercih ediyorum diye buradaki hizmetinde mükemmel olduğunu söylemem hata olur.

Daha önceki mesajınızda arkadaşlarımın yazdıkları yorumlara kırılmışsınız fakat ben 2,5 yılı aşkın bir süredir bu foruma üyeyim ve üye olur olmaz ilk mesajında bir firmayı savunan bir tek sizi gördüm. Taktir edersiniz ki bu durumda sizde bizim yerimizde olsanız olaya ön yargılı bakar ve hemen hemen aynı tepkiyi verirdiniz diye düşünüyorum. Keşke bu yorumunuzu kendinizi tanıttıktan sonra farklı bir şekilde yapsaydınız bizde sizi bu şekilde yargılamaz ve incitmezdik.

Aramıza tekrardan hoşgeldiniz ve yapılacak olan İzmir buluşmasında sizide aramızda görmek dileğiyle iyi haftasonları diyorum ...

ABNEW
08/08/2009, 15:24
Forumumuza hoşgeldiniz Selen Hanım,

Sizin de belirttiğiniz gibi yeterince açık görüşlü olamadığımız için bir forum ortamında herhangi bir konuda yapılan olumsuz eleştiride genellikle problemler yaşamaktayız.Bu platformda servisler hakkında olumlu eleştiriler de var olumsuz eleştiriler de.Bu konuların açılmasındaki amaç biz üyelerin mağduriyetlerinin giderilmesi ve servislerin her anlamda daha iyi konuma gelmesi.Bu nedenle olumlu ya da olumsuz eleştrilerde bulunmaktayız.Bu bağlamda siz de görüşünüzü bildirmiştiniz ama sözkonusu mesajın, oldukça eski olan bir konuda -kendinizi de tanıtmamış olmanızdan ötürü- farklı bir nedenle yazıldığı düşünülerek silinmiştir.Bence ilk mesajınız ikinci mesajınız gibi olsaydı ikinci mesajınızı yazmak durumunda kalmazdınız:)

Umarım bahsi geçen bayi sizin ve diğer arkadaşlarımızın yazdıklarını dikkate alır ve daha kaliteli hizmet vermeye başlar bundan sonra,

Forumumuzun diğer bölüm ve başlıklarını da okuma fırsatı bulursunuz umarım.Ancak bu sayede GPTR ın sadece erkek üyelerden oluşmadığını, son derece objektif ve açık görüşlü bir platform olduğunu anlarsınız,

Tekrar hoşgeldiniz, keyifli forumlar...