PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City arızası başlangıcı olabilir mi?

sades76
02/01/2013, 00:36
aracım 2009 model grande punto 1.3 mjet active plus...aracım 50000 kmde yaklaşık bir haftadır direksiyon sola doğru çekiyor...düşük hızda bile bariz belli ediyor kendini ,sağa doğru birazz daha zor dönerken sola rahat dönüyor aracımı alalı yaklaşık 2yıl oldu ve nerdeyse hiç city modunda kullanmadım........herhangi bir arıza ışığı vs yanmıyor herhangi bi direksiyondan sesde gelmiyor.......bu durum city başlangıcı olabilirmi 2009 model versiyon 2 lerdede city arızası sorunu varmı.....eğer sorun city arızası ise nasıl anlarım.........bu durumda ilk citydenmi şüphelenmeli yoksa başka bir şey olabilirmi...city ise şuan garantim yok,,,,,nasıl bir yol izlemeliyim....tşkler ..

omer06
02/01/2013, 01:16
city gibi duruyor servise bir göstermenizde fayda var iyi niyet kapsamında değiştirebilirler

must82
02/01/2013, 01:17
tam konuya hakim değilim ama şu konuya bakmanızda fayda var

https://forum.grandepuntotr.com/city-arizasi/37161-city-arizasi-nedir-nasil-anlasilir-ne-yapilmalidir.html

sades76
17/01/2013, 15:27
city modunda şu an kullnmaya başladım ciyt modunda iken direksiyonda çekme daha az gibi....ama normal modda bariz sola kayıyor yoldayken...herhangi bi sees yok herhangi bir arıza ışığıda yanmadı aracı rot balans gösterdim her şey normal dedi....city belası böylemi başlıyor yoksa bu başka bir şeymi........tecrübeli arkadaşların yardımını bekliyorum...yoksa her grande puntolu olan birini durdurup kerdeş sende böyle oldumu demek pek mantıklı değil.....servise gitsem herhangi bi arıza ıışığı yakmadan mudahale edecekelrini sanmıyorum..ama bariz sola kayma var arabada....arabam vuıruk vs değil....ilk el...

effect1903
17/01/2013, 15:39
Sadettin bey malesef city, bundan önceki m.jet grande puntomda tarif ettiğiniz şeyler harfiyen oluyordu en son servise gittim bilgisayara bağladılar ve city motorunun arızalı olduğunu öğrendim, serviste haliyle parasını talep etmişlerdi değişim için ama ben müşteri hizmetlerini aradım 3 hafta sonra olumlu cevap geldi ve ücretsiz değiştirdiler. Önce servise gidin arızayı tespit etsinler daha sonra ona göre dediğim yolu izlersiniz.

sades76
17/01/2013, 18:00
2009 versiyon 2 lerdede plus bu sorun varmı....bana hep 2006 öncesi denildi....

sades76
17/01/2013, 18:03
tamam teşekkürler....he birde aracım 50000 km de bakımını dışarda yaptırdım yani servisinde yaptırmadım dışarda 200 tl ye yaptırabilirken servis 450 tl dedi.....servis bakımı illaki şartmı city arızası için......

Ziyaretçi033
17/01/2013, 18:22
Sadettin Bey, aracınız full servis bakımlıysa yardımcı oluyorlar, 50.000 bakımı dışarda yaptırmışsınız. okadar sıkıntı olacağını sanmıyorum. Arkadaşların dediği gibi gidin bir servise tespit etsinler. Fiat merkeze yazın durumu. Yardımcı oluyorlar. Bende de vites telinde donma oluyor, merkze yazdım, full servis bakımlı + düşük km (38.000) olmasından dolayı %50sini kendi taraflarınca karşılıyabileceklerini söylediler.

aliastam
17/01/2013, 18:27
Yazın aynı sorun bende de vardı.Rot balansta sorun yoktu,bende city den şüphelendim.Bir arkadaşın tavsiyesiyle 4 lastiği de değiştirdikten sonra hiçbir problem kalmadı.Lastikleriniz eski ise veya aralarında ebat farkı,yıpranma farkından dolayıda yapabilir.Saygılar.