PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzin için tavsiye lütfen

ozanoz93
01/01/2013, 23:04
Arakadaslar yarin kismetse 0 puntomu teslim ailcam ve ilk arabam hayatimda hiç bir yerden benzin bile almadim :))) aracim benzinli ve hangi benzini kullanmalıyım sizce, shelle cok sıcak bakıyorum. Başka yorumlara baktim butun herkez dizel yorumu yapmis benzinli kullananlardan akıl bekliyorum lutfen

Evren_c
01/01/2013, 23:16
Ben de hep dizel kullandım bundan önce. Dizelde benim aracım için ve bana göre fiyat/performansı en yüksek yakıt BP'deydi. Sonra da Shell. Hatta Shell daha performanslıydı ama daha az yol gidebiliyordum. Muhtemelen benzinde de en iyisi bu ikisidir ama tecrübe edenlere sormak lazım. Bana da lazım bu bilgi.

Bu arada hayırlı olsun :)

_FeRDi_
01/01/2013, 23:20
Hayırlı olsun aracın,Allah kaza bela vermesin.
Hizmeti Kel'den Yakıtı Shell'den alacaksın diye bir söz var :D

ozanoz93
01/01/2013, 23:23
ferdi sen sehelmi kullaniyorsun benzinlimi dizelmi aracin

umut61
01/01/2013, 23:25
öncelikle hayırlı olsun aracınız kazasız kullanmak nasip etsin. . . Ben bu konuda çok pirpirikliyim ben hep opetten alırım benzini hem garantisi için aracın bundan önceki aracım forddu yinede opetten şaşmadım şaşma derim bence. . .

serkandikici
01/01/2013, 23:25
LPG, dizel ve benzinli 3 arabam oldu 3 yakıtımı da opetten aldım en ufak bi sıkıntı bile yaşamadım ama dediğiniz gibi kuzenim shellden benzin alır performans olarak daha verimli gibi geldi psikolojik de olabilir tabi ki.. Yine de babadan kalma alışkanlık OPET, fiatın yakıt güvence sistemi de tercih edilebilir kılıyor...

ozanoz93
01/01/2013, 23:28
serkan ayni benimde babam hep shell den alirdi o yuzden daha sicak bakiyorum ama, garanti falan umurmda dil acikcasi en verimlisi perfonsi daha iyi hangisiyse onu almak istiyorum benzin olarak tabiki sizin tecrubeleriniz daha onemli benim için

_FeRDi_
01/01/2013, 23:30
Benim araç dizel ve Shell Vpower GTL kullanıyorum,gayet memnunum.Opet kullanırdım daha önce ama GTL den çok memnunum.Bi gözlemim ise bu ara her ne hikmetse Pendik'te bütün Opetler teker teker Shell oluyor. Bi atılım var Shell'de. Araştırmak gerek.

ozanoz93
01/01/2013, 23:31
ozaman ben yarin aracimi shellden fulluyorum bu arada tepo kaca doluyor benzin yaa :))

iyte
01/01/2013, 23:34
dostum bp ye yanaşma. shell veya opet derim ben. zaten fiat opeti tavsiye ediyor. ama shell den de alınabilir. ben shell den alıyorum 50 tl ye 150-170 km gidiyorum şehir içi. gerisini sen hesap et. benzin deposu 45 litre olması lazım 220 liraya felan dolar.

ozanoz93
01/01/2013, 23:44
cagatay cok tesk bilgi icin shelde oyle baslalari dedigi gibi performans dusuklugu falan yok dimi,

muratpolat12
01/01/2013, 23:45
benzinde firmalar arası kolay kolay farklar olmuyor.İstediğiniz yerden alabilirsiniz.Birazdan bp'ye yanaşma poya yanaşma shell'e yanaşma diyen bir çok kişi olacaktır.Bp için konuşabilirim; amcam bp bayisi ve bp nin istasyonlarında problem yaşama riskinin inanılmaz az olduğunu söylüyor.Ben kendi adıma konuşayım genelde önüme ne gelirse yada evime yakın olan bp'den alıyorum.

Bu arada kötü benzinden dolayı aracı arızalanan hiç duymadım.Bu biraz hurafe.Bu tür problemler dizelde yaşanabilir

aalperdemir
01/01/2013, 23:46
Hocam arac sifirsa opetten alman daha mantikli. Yakit guvence sistemi var eger bir sorun cikarsa yakitla ilgili opetten aldigin icin motor aksami da garanti kapsamina giriyor. Yoksa baska yerden alinca cikacak sorunlardan garanti sartlarinda bi kac sey devre disi kaliyor. Yarin sana zaten araci teslim ederken soyleyecekler bunlari. Hayirli ugurlu olsun.

Sent from my iPhone using

ibrahim06
01/01/2013, 23:47
Bilindik firmalardan ve sirkülasyonu çok olan bir istasyon bul kendine. Markadan ziyade istasyon önemli. istasyon sahibinin sütü bozuk değilse PO,Total,Shell, BP pek fark etmez.

Evren_c
02/01/2013, 00:00
Opet ile Fiat zaten aynı grupta. Dolayısıyla birbirlerini önermeleri normal :)
Şu Opet'in akaryakıt güvencesini okudum da biraz içi boş gibi geldi bana. Belgeleyebildiğim sürece, aracın garantisi olmasa dahi, yakıttan kaynaklanan problemlerde zaten istasyona başvurabiliriz diye düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? Bir de BP'ye neden yanaşmayalım?

muratpolat12
02/01/2013, 00:10
aynen opetteki iş saçmalıktan öte değil.Aynısını shell'de yapıyor.BP'den niye uzaklaşmalıyız bilen anlatsın bakalım merak ettim.. BP dünyanın en büyük petrol şirketinden 1-2 tanesi.Tüm dünyada ve türkiye'de satış yapıyorlar.

ozanoz93
02/01/2013, 00:16
ozaman anladim kadariyla herkez su garanti yuzunden opet kullaniyor. bende o garanti olayini umursamiyorum. fazla acikcasi. sebep ise shelde yakita ariza olursa kendi karsiliyor. 2. benim kaskom grupama dan en fulunden yaptirdim yakita arizasinda bile kaskom karsiliyor. performans shel opet bep full gbi ifirmalar ayniysa ozaman shelli secmem mantikli geliyor arkadaslar. sizce

muratpolat12
02/01/2013, 00:22
ozaman anladim kadariyla herkez su garanti yuzunden opet kullaniyor. bende o garanti olayini umursamiyorum. fazla acikcasi. sebep ise shelde yakita ariza olursa kendi karsiliyor. 2. benim kaskom grupama dan en fulunden yaptirdim yakita arizasinda bile kaskom karsiliyor. performans shel opet bep full gbi ifirmalar ayniysa ozaman shelli secmem mantikli geliyor arkadaslar. sizce

dostum garanti bilmemne göz boyama.Araçlarımız benzin seçmez.İstediğin benzini koy devam et.Evine yakın olanı yada kredi kartı kampanyası olanı seç bitti.Ben bp total shell akpet po gibi envayi firmayı denedim sonuç hep aynı.

byspayn
02/01/2013, 02:35
Shell daha iyi. Opetle arasında performans farkı var.

Evren_c
02/01/2013, 08:17
Açıkçası ben de Opet'ten memnun kalmamıştım (dizel için konuşuyorum ama), hem performansı düşüktü hem de daha az yol yapabilmiştim. Benim ilk 3'üm şöyle;

1- BP
2- Shell (performansı daha iyi BP'den ama daha az yol yaptım)
3- Total

Başka bir istasyondan almam sanırım.

iyte
02/01/2013, 11:44
Opet ile Fiat zaten aynı grupta. Dolayısıyla birbirlerini önermeleri normal :)
Şu Opet'in akaryakıt güvencesini okudum da biraz içi boş gibi geldi bana. Belgeleyebildiğim sürece, aracın garantisi olmasa dahi, yakıttan kaynaklanan problemlerde zaten istasyona başvurabiliriz diye düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? Bir de BP'ye neden yanaşmayalım?

aynen opetteki iş saçmalıktan öte değil.Aynısını shell'de yapıyor.BP'den niye uzaklaşmalıyız bilen anlatsın bakalım merak ettim.. BP dünyanın en büyük petrol şirketinden 1-2 tanesi.Tüm dünyada ve türkiye'de satış yapıyorlar.

açıkçası bp den 2 kere yakıt aldım ikisinde de eksik koydular (farklı istasyonlar) 1. aldığım benzini izmir balçovadan almıştım normalde gitmesi gereken yoldan daha az gittim. ama 2. aldığım benzin bornovada ankara yolu üzerinden aldım bilenler bilir park bornova civarı hani benzin sirkulasyonu çok olan istasyonlarddan biri diyelim. benzin göstergemde milim oynama olmamış :D pompa fişi felanda yok... girdim markete dedim benim arabama benzin konulmamış kardeşim, araba 06 plaka bu adam nasılsa ankaraya gidiyor izmire birdaha uğramaz diyemi böyle yapıyorsunuz felan filan derken bayaa bi atıştık... benzinlik müdürü geldi söle birader plakanı dedi bakalım bilgisayardan... söledim plakayı dediğim gibi benzin felan konmamış müşteri hizmetlerini felan aradım durumu anlattım adamlar aman abi şikayet etme biz senin benzinini koyacaz o personele şöle yapacaz böle yapacaz dediler, benzini koydular ama ben yinede şikayetimi belirttim... bu yüzden daha da olsa almam...

hem pompa fiyatları diğer markalardan en az 2 kuruş fazla oluyor. shell de 4.66 iken niye bp den 4.68e alayımki?

Evren_c
02/01/2013, 15:17
açıkçası bp den 2 kere yakıt aldım ikisinde de eksik koydular (farklı istasyonlar)

Kötü bir tecrübe olmuş ama çok şaşırdım, böyle bir şeye nasıl cesaret edilebilir? Sonuçta ben "depoyu dolduralım" deyip ödeme için markete giriyorum, hem camdan hem de monitörlerden takip ediyorum yakıt doluyor mu dolmuyor mu diye. Hiçbir zaman fiş vermemezlik de etmediler. Ama bu demek değildir ki BP kötü. Daha önce de söylendiği gibi münferit olarak istasyonun kabahati. Ben hep evimin yakınındaki BP'den alıyorum 3-4 senedir, personelinden memnunum. 1-2 kuruş pahalı Shell'den ama daha çok yol yapıyorum.

muratpolat12
02/01/2013, 17:46
açıkçası bp den 2 kere yakıt aldım ikisinde de eksik koydular (farklı istasyonlar) 1. aldığım benzini izmir balçovadan almıştım normalde gitmesi gereken yoldan daha az gittim. ama 2. aldığım benzin bornovada ankara yolu üzerinden aldım bilenler bilir park bornova civarı hani benzin sirkulasyonu çok olan istasyonlarddan biri diyelim. benzin göstergemde milim oynama olmamış :D pompa fişi felanda yok... girdim markete dedim benim arabama benzin konulmamış kardeşim, araba 06 plaka bu adam nasılsa ankaraya gidiyor izmire birdaha uğramaz diyemi böyle yapıyorsunuz felan filan derken bayaa bi atıştık... benzinlik müdürü geldi söle birader plakanı dedi bakalım bilgisayardan... söledim plakayı dediğim gibi benzin felan konmamış müşteri hizmetlerini felan aradım durumu anlattım adamlar aman abi şikayet etme biz senin benzinini koyacaz o personele şöle yapacaz böle yapacaz dediler, benzini koydular ama ben yinede şikayetimi belirttim... bu yüzden daha da olsa almam...

hem pompa fiyatları diğer markalardan en az 2 kuruş fazla oluyor. shell de 4.66 iken niye bp den 4.68e alayımki?

Boyle birsey nasil oldu bilmiyorum belkide size oyle geldi.dedigim gibi amcam bp istasyon sahibi ve herseye bpnin karistigini cok buyuk yaptirimlari oldugunu pompalarin son teknoloji oldugunu hilenin hirsizligin olamayacagini soyluyordu.bp istaauon agi bakimindan po ve shell opet ile yarisiyor muhtemelen ilk3te yer aliyor.dunyaninda en buyik sanirkm 2.petrol sirketi.bp den gonul rahatligi ile yakit alinabilir

GT-N7100 cihazımdan 2 ile gönderildi

celenlee
03/01/2013, 00:25
Uzunca bi mesaj yazmistim, ya forum resetlendi, ya da mesajim silindi.

Total ya da PO tavsiye ediyorum.

Digerlerini al birini vur otekine.
Opet,Bp, Shell95 ,gucsuz olan motpru iyice sagir ediyolar.

Full 1kere aldim, 1hafta boyunca mars basma surem uzadi, opet kadar dumduz benzin, bida daalmam.
Sanirim bunlar (bu 4 urun)rafimeriden aldiklari gibi satiyolar :)
*Shelin menzile bir etkisi varmidir net olcemedim.
*simdiye kadar 97 oktan hic kullanmadim.

celenlee
03/01/2013, 00:28
Zaten kullandikca farki goreceksin, farki daha iyi gorebilmen adina sunu tavsiye ederim:
Once 50tl po al, bitince 50tl opet al farki gor, depoyu bitir, sonra total kullan, onun bitiminde bp ya da shell al hepsinde farki cok net hissedeceksin, bahsettiklerim hep 95oktan.

GUNES
03/01/2013, 10:06
bende en başlarda yakıt güvence sistemine kafayı takmıştım...forumdan okuduğum kadarıyla bu sistem tam bi ''HİKAYE''...koç grubu'ndan olduğu için opet gayet normal opetten al demeleri...ama ben po ve opet karıştırıyorum...2 opet alırsam 3 po alıyorum...opet mopet po mo :) hepsi aynı gibi...bu kadar pimpirik olmaya gerek yok gibi geliyor bana...ama hep aynı yerden almaya özen göstermek gerek...iyi güvenilir bi bayii bul hep ordan al benzini...

aalperdemir
03/01/2013, 17:40
Bende opet al diyorum ama asiri memnun oldugum icin degil. Yakit guvence sistemine ihtiyacim olmadi umarim olmazda. Opetim tek bir artisini gordum en ucra kosede de olsa cok yogun yerlerde de olsa standart birseyler var adamlarda. Performans dusuk olabilir ama nerden alirsan al hep ayni. Bi arkadasinda dedigi gibi marka degil sahibinin ticaret ahlaki cok onemli. Bi cok kisi ovmus totali ama benim eski puntomda 1 aya yakin sanayiden cikamadi totalden aldigim yakit nedeniyle.

Sent from my iPhone using

ozanoz93
04/01/2013, 02:35
bugun motorcu bir arkadasima sordum, kendi arabasina total aliyormus, shell, opet, total falan hepsi ayni diyor kacak benzin olmadi surece araca zarar vermezmis benzin yani hikayeymis bu opeten alin garanti olsun, guvendigimiz her yerden benzin alin diyor araca birsey olmazmis ;)) sanirim en uygunu hangisiylse ona alicam total, opet, sehll

iyte
04/01/2013, 09:08
Kötü bir tecrübe olmuş ama çok şaşırdım, böyle bir şeye nasıl cesaret edilebilir? Sonuçta ben "depoyu dolduralım" deyip ödeme için markete giriyorum, hem camdan hem de monitörlerden takip ediyorum yakıt doluyor mu dolmuyor mu diye. Hiçbir zaman fiş vermemezlik de etmediler. Ama bu demek değildir ki BP kötü. Daha önce de söylendiği gibi münferit olarak istasyonun kabahati. Ben hep evimin yakınındaki BP'den alıyorum 3-4 senedir, personelinden memnunum. 1-2 kuruş pahalı Shell'den ama daha çok yol yapıyorum.

Boyle birsey nasil oldu bilmiyorum belkide size oyle geldi.dedigim gibi amcam bp istasyon sahibi ve herseye bpnin karistigini cok buyuk yaptirimlari oldugunu pompalarin son teknoloji oldugunu hilenin hirsizligin olamayacagini soyluyordu.bp istaauon agi bakimindan po ve shell opet ile yarisiyor muhtemelen ilk3te yer aliyor.dunyaninda en buyik sanirkm 2.petrol sirketi.bp den gonul rahatligi ile yakit alinabilir

GT-N7100 cihazımdan 2 ile gönderildi

ben bp kötüdür diyemem ama insan böyle birşeyle karşılaşınca malum birdahakine almaya çekiniyor :ermm:

bu arada dün ihtilal felan mı oldu memlekette? savaşmı çıktı darbe mi oldu? sabah benzin alamadım yahu hiçbiryerden :huh00000: bilenler bilir balçova üçkuyulardan otobana girip narlıdereden çıkıp güzelbahçe urla karaburun kavşağına gidiyorum hergün (iş yerim burada). üçkuyulardan otoyola girince dedim güzelbahçeden benzin alırım. sabah 8 civarı. shell istasyonu komple kapatmış az ilerde petline vardı sıfıra dayanınca ibre yanaştım abi benzin yok dediler... az ilerde başka bir istasyon vardı dandikten oraya yanaştım anca alabildim... gece yine darbe oldu benzin kuyrukları oluşacak felan sandım :D

aksan32
06/01/2013, 01:03
bende 2007 punto var.yol bilgisayarondan bir şey anlamadım range, trib a-b ne demek acaba
GRANDE PUNTO 1.4 FİRE ACTİVE 77 BG