PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmirli puntocular bi selektörünüzü esirgemeyin :)

serkandikici
30/12/2012, 00:12
Arkadaşlar herkese iyi geceler.. Az önce tanışma bölümüne göz attım da baya İzmirli GPci olmuş forumda, 98de bizde twingo varken selektörle selam modası vardı yolda karşılaşan twingolardan haberi olanlar selektörle selam verirlerdi.. Sırf bu yüzden babamın durup adamla çay içtiğimizi biliyorum yol üstü bi kamyoncu lokantasında :) Oradan kalmış aklımın bi yerlerinde karşıyakada, bornovada,güzelbahçede,narlıderede, ulukentte, menemende, konakta, alsancakta ne zaman bi punto görsem selektör yapasım, selam veresim geliyor.. Forumdan İzmirli puntocular karşılaştığınızda ufacık bi selektörünüzü esirgemeyin forumdan olduğumuzu anlamış oluruz, selamlaşırız..

Malum trafik zaten yeterince stres yaratan bi ortam bari azcık gülümsemiş oluruz.."Bi selektörünüzü esirgemeyin" kampayası olsun bu da.. Herkese tekrardan iyigeceler..

matadorcuk
30/12/2012, 00:29
İstanbulda yapsak kufur ederler heralde.Hatta sen bana hareketmı yapıyon falan dıyomus:D

serkandikici
30/12/2012, 00:37
İzmirde de durum çok farklı değil de puntocular başka ya...

Geçen bi adam gidiyo önümde yol bozuk o yüzden selektör yapıyorum zannetmiş bağır çağır dörtlüler fren fln kenara çektik adama 10dkde zor anlattım kasisli bozuk yolda normal farların da selektör gibi gelebileceğini valla sonuç adam özür ben rica ama olayın başlangıcıyla sonu tam zıt:)

SaFFeT
30/12/2012, 01:01
Hocam bu formu ciddi anlamda takip etmeye başlayalım çok süre geçmedi ama bugün trafikte ne zaman punto görsem acaba biliyormudur üyemidir diye geçirdim içimden aslında çok hoş olur ama işte içi kötü olanlar var ne desem boş benim başıma EGE ünversitesi kavşanda geldi başıma Ankara yoluna çıkacaktım adam kamyon ile benim aramda kalacaktı ben firen yapmasam selektör yaptım adam durdu anlara yolunda önümde bende durdum kavga etmeye biz arabada kalabalıktık inince adam pek birşey diyemedi bizde üstüne gitmedik ama arkadan bi kamyon fln gelse hepimizi biçerdi

serkandikici
30/12/2012, 01:03
Valla hocam durum aynen öyle ama yapcak bişey yok ben de sürekli merak ediyorum forumdan mıdır değil midir diye puntocuları bence hafif bi selektör yetecektir yine de anlaşmamıza.. Hiç olmazsa üç kişiysek üç kişi beş kişiysek beş kişi bakarsınız milletin aklına yatarsa artar sayımız o zaman puntocu olmak gerçekten ayrıcalık olur..

SaFFeT
30/12/2012, 01:17
Hocam trafikte böyle birşey insanın ufak bir tebessüm etmesine yeter aslında sağlam bir organizasyon olsa tanışsak en iyisi ama geçen izmirde toplantı olmaya çalışmış baya hüsran omuş ama güzel bir organizasyon olursa çok hoş olur :)

aykut_1914
30/12/2012, 03:26
siz yenisiniz galiba :D

İzmirde çok güzel dostluk vardır. Hava koşullarından ve iletişim düşüklüğünden dolayı biraz tatsızlık oldu. Yoksa izmirde ne bulusmalar oldu foto lara bakabilirsiniz geçmişteki :)

ben sticker görsemde görmesemde uzunlarımı çakıyorum,malum çogumuzda sticker yok aslında :)

Hatta bir seferinde otobanda yapıstırmıs Çeşme ye gidiyordum baktım orta şeritte stickerlı 39 plaka punto,yapıstım arkasına uzunlar ardı ardına adam camı falan açtı yanına geçtim selam hareketi çakıyom adam alındı çekti koca otobanda kenara :D bnde indim abi dedim forumdanım sticker ı gördüm falan,ne forumu kardeş 2. el aldım bunu diyo. Eh dedim birader hiç mi bu sticker ne diyip nette bakmadın :D velhasıl; helalleşip devam etmiştik,yolda çıtır kapıstık hatta çeşmeye kadar :)

segin
30/12/2012, 03:57

İzmirde çok güzel dostluk vardır. Hava koşullarından ve iletişim düşüklüğünden dolayı biraz tatsızlık oldu. Yoksa izmirde ne bulusmalar oldu foto lara bakabilirsiniz geçmişteki :)

ben sticker görsemde görmesemde uzunlarımı çakıyorum,malum çogumuzda sticker yok aslında :)

Hatta bir seferinde otobanda yapıstırmıs Çeşme ye gidiyordum baktım orta şeritte stickerlı 39 plaka punto,yapıstım arkasına uzunlar ardı ardına adam camı falan açtı yanına geçtim selam hareketi çakıyom adam alındı çekti koca otobanda kenara :D bnde indim abi dedim forumdanım sticker ı gördüm falan,ne forumu kardeş 2. el aldım bunu diyo. Eh dedim birader hiç mi bu sticker ne diyip nette bakmadın :D velhasıl; helalleşip devam etmiştik,yolda çıtır kapıstık hatta çeşmeye kadar :) sonuç :D

shellcininabisi
30/12/2012, 10:27
vallaha aslında her punto gördüğümde forumdan mıdır acaba demeden geçemiyorum :) Bod perdeli arkasında şöyle bir imza görürseniz benim o ben :) beklerim sellektörünüzü :)

https://forum.grandepuntotr.com/attachments/ser-kursu/23649d1356528965-toplu-3d-paspas-aliyoruz-isteyen-var-mi-dsc00688.jpg

serkandikici
30/12/2012, 11:17
vallaha aslında her punto gördüğümde forumdan mıdır acaba demeden geçemiyorum :) Bod perdeli arkasında şöyle bir imza görürseniz benim o ben :) beklerim sellektörünüzü :)

https://forum.grandepuntotr.com/attachments/ser-kursu/23649d1356528965-toplu-3d-paspas-aliyoruz-isteyen-var-mi-dsc00688.jpg

Gözüm artık siyah punto gördümü sol altta olcak hadi bakalım imza arıcaz :)

uurknkc
30/12/2012, 12:05

Hatta bir seferinde otobanda yapıstırmıs Çeşme ye gidiyordum baktım orta şeritte stickerlı 39 plaka punto,yapıstım arkasına uzunlar ardı ardına adam camı falan açtı yanına geçtim selam hareketi çakıyom adam alındı çekti koca otobanda kenara :D bnde indim abi dedim forumdanım sticker ı gördüm falan,ne forumu kardeş 2. el aldım bunu diyo. Eh dedim birader hiç mi bu sticker ne diyip nette bakmadın :D velhasıl; helalleşip devam etmiştik,yolda çıtır kapıstık hatta çeşmeye kadar :)

Evet katılıyorum Aykut.. hatta tek katıldığım Aykut sensin :) burdan Fenerbahçe'ye de gönderme yapıyım :) bende her zaman sellektör yapıyorum karşıdan gelenlere ama kimsenin yaptığına denk gelmedim :) ya kimse punto farını tanıyamıyor ya da herkes yanlış anlıyor :) ama vazgeçmiyorum hala devam her puntoya sellektör yapmaya :)

serkandikici
30/12/2012, 13:08
En azından selektör yapıp da karşılık bekleyen bi ben değilmişim sevindim eskiden daha kolaymış her şey ya şimdi yanlış anlamalar bilmem ne nelerle uğraşıyoz alla alla:) herkese iyi pazarlar..

aalperdemir
30/12/2012, 14:31
Şu stickerları biraz daha görünür ve küçük yapsalar ( nasıl olucaksa :) ) hem ön cama hem arka cama yapıştırıcam. Ispartada pek fazla kişi yok ama şehir dışına çıkınca birilerinin forumdan olduğunu bilmek güzel olur gibi geliyo. İzmir, aydın, denizli, ankara ve özellikle antalyada benim arabayı (32ls519) gördüğünüzde selektör yapabilirsiniz ölümüne. Benim için sıkıntı yaratmaz :)

Sent from my iPhone using

aykut_1914
30/12/2012, 14:41
sonuç :D

abi lütfen,çeşmeye gidiyorum diyorum,kanımız kaynıyor o saatlerde :newyear0: af yok :D

aykut_1914
30/12/2012, 14:43
En azından selektör yapıp da karşılık bekleyen bi ben değilmişim sevindim eskiden daha kolaymış her şey ya şimdi yanlış anlamalar bilmem ne nelerle uğraşıyoz alla alla:) herkese iyi pazarlar..

araç nerelerde dolanıyor normal günlük saatlerde? nerde oturuyorsunuz

uurknkc
30/12/2012, 14:52

Benim araç hep sizin oralarda dolanıyo ama bi denk gelemedik :)

aykut_1914
30/12/2012, 14:57
Benim araç hep sizin oralarda dolanıyo ama bi denk gelemedik :)

aynen bende onu düşündüm yazdıktan sonra uğur :D
Ben mesela "cihankardes" ile Y 2556 yı hep görüyorum bizim buralarda. Fırat abiyide görürdüm ama o honda ya geçti :D

uurknkc
30/12/2012, 15:01
aynen bende onu düşündüm yazdıktan sonra uğur :D
Ben mesela "cihankardes" ile Y 2556 yı hep görüyorum bizim buralarda. Fırat abiyide görürdüm ama o honda ya geçti :D

bence senin araç sizin oralarda dolanmıyo sorun ordan kaynaklanıyo :)

ama gerçekten piyasada ganimet gibi punto var :) elimi sellektörden çekemiyorum :) şahin'den daha fazla galiba piyasada :)

aykut_1914
30/12/2012, 17:05
bence senin araç sizin oralarda dolanmıyo sorun ordan kaynaklanıyo :)

ama gerçekten piyasada ganimet gibi punto var :) elimi sellektörden çekemiyorum :) şahin'den daha fazla galiba piyasada :)

aynen genelde göztepe ve ilerisindeyim :)

egmn85
30/12/2012, 23:44
bana bi kere çankaya yolunda selektör yapmıştı biri sağa çekip dörtlü yaktım ama durmamışlardı :) rastlarsanız selam vermeden geçmeyin :)

acRep
30/12/2012, 23:54
İstanbulda yapsak kufur ederler heralde.Hatta sen bana hareketmı yapıyon falan dıyomus:D

Konuyu okuyup aynılarını bende içimden söylüyordum şimdii :)

macsea
01/01/2013, 18:25

Aykuta hak veriyorum, benimde başıma geldi gittim muhabbete adam anlamadı, 2.el almış, stickerin nerde olduğunu dahi bilmiyordu :) selektör olayı trafikte hiç sağlıklı değil bence.

serkandikici
01/01/2013, 20:43

Valla gündüz genelde ulukent metro istasyonunda oluyo ama okula arabayla gidersem karşıyaka bornova istikameti çoğunlukla..

Misafir046
01/01/2013, 21:22
ben sellektor yapilmasini sevmeyen biri oldugum icin trafikte cok sikinti cikarabilir sellektor.

sen selamlasma düşünürken baskasi kufur ediyin zanneder.

serkandikici
01/01/2013, 22:10
Ne diim hocam bundan 10yıl önce twingolar selektrle selamlaşıp gülümsüyebiliyodu demekki zaman kötü yapcak bişi yok :) yine de AV 8552 selektör yaparsa küfretmeyelim bari :):)

sabanci
04/01/2013, 19:57
bende selektör grubuna katılayım bari sonuç nolursa katlancaz artk :) bravo mu sattım ama beyaz cruze 'um var haberiniz olsun :)

serkandikici
04/01/2013, 23:01
Aslında tek amaç trafik, günlük hayatın stresi vb bi sürü can sıkan olaya karşı bi tebessüm yaratmak ama yorum yapan arkadaşlar da haklı olarak yanlış anlaşılma durumundan bahsetti yine de ben bi selamı esirgemem zaten İzmir bi tık daha anlayışlıdır bu konuda diye düşünüyorum neticede birine yol verince, yada yol alınca teşekkür etmeyi yada teşekkürü kabul etmeyi herkes alışkanlık haline getirmiştir.. Güzel şeydir ufak jestler trafikte hala aynı kanıdayım :) herkese iyi geceler, iyi haftasonları

aykut_1914
05/01/2013, 13:03
ben her gördüğüme çakıyorum ışığı, en olmadı önümdeki yol veriyor basıp uzuyorsun :)

serkandikici
10/01/2013, 22:00
ben her gördüğüme çakıyorum ışığı, en olmadı önümdeki yol veriyor basıp uzuyorsun :)

+1

krakercocuk
10/01/2013, 22:29
aynen bende onu düşündüm yazdıktan sonra uğur :d
ben mesela "cihankardes" ile y 2556 yı hep görüyorum bizim buralarda. Fırat abiyide görürdüm ama o honda ya geçti :d
adamım hondayı gönderdim:d yine dönüyorum bizim eşşeğeee:d bi evo m.jet dyno yapıştırıcam gıbı yakında:)

aykuta hak veriyorum, benimde başıma geldi gittim muhabbete adam anlamadı, 2.el almış, stickerin nerde olduğunu dahi bilmiyordu :) selektör olayı trafikte hiç sağlıklı değil bence.
nerde italyan stıckerler gordunuz benım araclardandır..fırattanmı aldın aracı deyın:d

bende selektör grubuna katılayım bari sonuç nolursa katlancaz artk :) bravo mu sattım ama beyaz cruze 'um var haberiniz olsun :)
hayırlısı olsun hakan yeni yavru..:d

Evren_c
25/01/2013, 21:16
Yahu her gün işe gidip gelirken bir sürü Punto görüyorum, hiçbirisinde sticker olmadığı gibi kısa kornalara, kısa selektörlere de tepki vermiyorlar. Küfür mü ediyorlar nedir :D

segin
25/01/2013, 21:29
Valla gündüz genelde ulukent metro istasyonunda oluyo ama okula arabayla gidersem karşıyaka bornova istikameti çoğunlukla..

sizin araçmıydı o sürekli görüyorum ben, eğer trenle makinistin biri korna çalar selektor yaparsa bilki benim :D

uurknkc
26/01/2013, 01:33
yok İzmirde o olay idrak edilemedi daha :) ben son 20 araçtır sellektöre karşılık alamadım...

Misafir046
26/01/2013, 09:27
Arkadas arkada logo var Sitenin.O kadar PUNTO cu goruyorum biride durtsun be arkadas.Hergun 35 km yol geliyorum evden balcovaya birde geri donuyorum bir allahın kulu gormezmi beni,Yada ben gormezmiyim.

cihankardes
08/02/2013, 01:39
abarth spoiler ve bagaj kapağında abarth sticker görürseniz o kişi ben veya abimdir :)

Aykut kardeşim bende ara sıra senin aracı görüyorum, selamı çakıyorum sen olmasan da :)

Evren_c
08/02/2013, 08:34
Sticker gelmedi ki takalım :) Ben sticker olsun olmasın en azından göz teması kurup selamlaşmaya çalışıyorum, henüz tepki veren olmadı.

Berkan seninle ters istikametlerde karşılaşabiliriz aslında ama siyah Punto hiç görmedim henüz.

Güzelbahçe - Çeşme otobanı - F.Altay - Pasaport arasında beyaz Punto görürseniz ben olabilirim :)

Kanber Tastan
08/02/2013, 08:56
Bende günde en az 10 punto görüyorum. Ama hiçbirisinde sticker yok :) Buna çözüm bulmak gerek foruma davet etmek gerek diye düşünüyorum. Örgütleyelim İzmir'de ki bütün Puntcuları :D :D

aykut_1914
08/02/2013, 19:40
abarth spoiler ve bagaj kapağında abarth sticker görürseniz o kişi ben veya abimdir :)

Aykut kardeşim bende ara sıra senin aracı görüyorum, selamı çakıyorum sen olmasan da :)

hayırdır abi benim aracı benden başka kimse kullanmaz ki :D karıştırıyo olmayasın?

aykut_1914
08/02/2013, 19:42
Sticker gelmedi ki takalım :) Ben sticker olsun olmasın en azından göz teması kurup selamlaşmaya çalışıyorum, henüz tepki veren olmadı.

Berkan seninle ters istikametlerde karşılaşabiliriz aslında ama siyah Punto hiç görmedim henüz.

Güzelbahçe - Çeşme otobanı - F.Altay - Pasaport arasında beyaz Punto görürseniz ben olabilirim :)

bende oralarda takılırım hep :)

Evren_c
08/02/2013, 23:54
bende oralarda takılırım hep :)

Selektörünü beklerim o halde :)