PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kapılardaki hoparlörler ve anfi

shadow959
04/08/2007, 23:13
arkadaşlar örendime göre ;

önde 16.5cm hoparlörler,
arkada 13cm hoparlörler var.
şimdi ben diyorum ki öncelikle hoparlörlere ulaşmak için kapı kartonu sökülüyo mu?
eğer sadece önden geçme ise(bir çok araba gibi) sorun yok. 13cm yerine her zaman 16 uyar. tüm 4 hoparlörü jbl in 16cm woofer lı olanlarıyla değişeyim. yine jbl in 75.4 anfisini takayım(minnacık:D) cd çalar zaten var. arkaya anfinin yanına da 6lı cd değiştirici koyayım. idare eder bi ses alırım bence:S
fikirleri alalım lütfen. ne dersiniz olur mu. kendimce hayallerimmi:D

BERKAY
05/08/2007, 00:48
demek istedıgını anladım ama sunu söliyim sadece seslerde bıraz daha tokluk alırsın wooffer olmadıktan sonra pek bı anlamı kalmıyo

h k
05/08/2007, 01:01
kapidaki plastik döşeme ve altindaki izolasyon malzemesi sökülüyor. ayrica hoparlörler kapiya vida ile degil "perçin" ile tutturulmus durumda , söktürürken iyi iscilik istiyor.

erdiyilmaz
05/08/2007, 02:07
hüseyin abinin dedigi gibi iç kısımda karton degiLde, direk pLastige perçinLenmiş durumda, hemen sökeyim, takayım işi hayLi uzun sürüyor.

anfinin yeri konusunda arka koLtukLarın arkası ideaL gibi dursa da iLerde koLtukLarı yatırman gerekince zor oLacagı düşüncesiyLe aracının sağ yada soL, arka teker davLumbazı üzerine montajını öneririm. daha az yer kapLayacaktır. (tabi direk davLumbaz üzerine degiL, oraya koyuLacak bir mdf üzerine montaj)

umarım hayaLLerindeki sisteme kavuşursun. ses yüksekLigiyLe beraber iLeride izoLasyon konusunda başın ağrımaz umarım : )

keyifLi sürüşLer.

Er-NnN
05/08/2007, 23:01
bence sadece hoparlörleri normal speakerlarla deiştirip arkaya bi sub woofer at... :)