PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zorunlu trafik sigortası fiyatlarına 'dur' denecek

lektonstar17
27/12/2012, 12:56
Sigorta şirketlerinin, yüksek fiyat belirlemesi nedeniyle tartışma konusu olan zorunlu trafik sigortalarına disiplin geliyor.

Mevcut sistemde, sigorta şirketlerinin zorunlu trafik sigorta bedellerini ilan etmelerine yönelik bir zorunluluk bulunmuyor. Yeni sistemde ise tüm sigorta şirketleri araçlara ve illere göre belirledikleri fiyatları ilan edecekler. Ve aynı şekilde araç sahiplerine yönelik, zorunlu trafik sigortası fiyatını öğrenme sistemi kuracaklar. Bu sistem ile araç sahipleri araçları için en uygun fiyatı veren sigorta şirketini bulabilecek. Yeni sistemin, şirketler arasında rekabet getirmesi ve poliçe bedellerinin makul seviyelerde tutulması amaçlanıyor.

tyilgin
27/12/2012, 13:30
Dün yaptırmıştım ama inşallah seneye faydasını görürüz..

Misafir047
27/12/2012, 13:37
ben mecburmuyum trafik sigortası yapmaya 400-500 arası trafik sigortası mı olur resmen soygunculuk bu kahretsin böyle sistemin

krm1983
27/12/2012, 14:03
Aslında zorunlu trafik sigortasını bu fiyat seviyesine getiren.Yaralanma, eksik belgeli sürücü veya kamu araçlarının karıştığı kazalar hariç polisin tutanak tutmasınının kaldırılması oldu. Böylelikle kafaya göre tutanak doldurmalar başladığı için haliyle fiyatlar uçtu.

Sent from my iPad using

aykut_1914
27/12/2012, 14:39
ben mecburmuyum trafik sigortası yapmaya 400-500 arası trafik sigortası mı olur resmen soygunculuk bu kahretsin böyle sistemin
400*500 mü teklif aldınız? bütün otobandaki araçlara mı vurdunuz naptınız :)

Ziyaretçi048
27/12/2012, 16:54
ben dün yaptırdım. zonguldak plaka 340 tl tuttu.. anadolu sigorta..

Honor COOPER
27/12/2012, 17:11
Arkadaş bu nasıl iş ya nerdeyse kasko parası madem öyle tek çatıda toplasınlar.Tek sigorta isteyen kasko klozlarını eklesin isteyen sadece trafik sigortası klozlarıyla alsın ama tek sigorta olsun.

Viraj
27/12/2012, 18:04
Yeni yıldan sonra kazalı araçların trafik sigortaları iki katına ve üzerine çıkacak. 400 tl ye yaptırdığınız sigorta için 800 hatta 1000 tl istenecek.Bu durumda zorunlu sigortaya bir kasko parası kadar ödeme yapmak durumunda olacağız. Aman çok dikkatli kullanın araçlarınızı. Kazasız, keyifli sürüşler ...

holigan
27/12/2012, 21:50
meydana gelen kazalardan sonra tutanakları polisin tutmaması sigorta şirketlerini çok büyük zararlara soktu.Sigorta şirketleri de bu zararları karşılayabilmek için resmen fahiş fiyat politikasına gitmiştir.Çünkü sigorta şirketlerine başvurulan kazaların çoğu neredeyse "duran araca kamyon çarpması", "park halindeki araca vurulup,kaçılması " gibi nedenlerden olmuştur.Ve aynı sebepten dolayı alkol muayeneleride ortadan kalkınca tamamen kandırmacalar devreye girdi.Kısacası bunlar yüzünden masumlar da cezalandırıldı.Kurunun yanında yaş da yandı..

celenlee
27/12/2012, 23:12
Yeni yıldan sonra kazalı araçların trafik sigortaları iki katına ve üzerine çıkacak. 400 tl ye yaptırdığınız sigorta için 800 hatta 1000 tl istenecek.Bu durumda zorunlu sigortaya bir kasko parası kadar ödeme yapmak durumunda olacağız. Aman çok dikkatli kullanın araçlarınızı. Kazasız, keyifli sürüşler ...

Geçen sene ticari araç için 1200TL'ye YapıKredi'den yaptırdığımız Zorunlu Trafik Sigortası için, yine aynı firma 9000TL fiyat çıkarttı. 9YUZ Değil 9BIN TL.
Mecbursun bir de bunu yaptırmaya.

Geçen sene sadece 1 küçük kazası var! Ancak firmalar ortak hareket ediyor ki büyük risk grubuna sokmuşlar? İyi güzel soksunlar sonuçta kazası var ama 8Katına da çıkmaz ki arkadaş? Hani 2 kat desinler 2400falan olsun.

En son AXA'dan 4700TL fiyat alabildik! İnsaf diyorum daha ne diim.

onurciko
28/12/2012, 11:21
Geçen sene ticari araç için 1200TL'ye YapıKredi'den yaptırdığımız Zorunlu Trafik Sigortası için, yine aynı firma 9000TL fiyat çıkarttı. 9YUZ Değil 9BIN TL.
Mecbursun bir de bunu yaptırmaya.

Geçen sene sadece 1 küçük kazası var! Ancak firmalar ortak hareket ediyor ki büyük risk grubuna sokmuşlar? İyi güzel soksunlar sonuçta kazası var ama 8Katına da çıkmaz ki arkadaş? Hani 2 kat desinler 2400falan olsun.

En son AXA'dan 4700TL fiyat alabildik! İnsaf diyorum daha ne diim.

Yuhhhh

ABK
28/12/2012, 12:23
Ağustos ayında 2006 Punto'm için Anadolu sigorta 480 TL fiyat verirken, Axa sigorta aynı kapsamdaki zorunlu trafik sigortasını 280 TL'ye yaptı. Anadolu'yu tek aradığım nokta şu Auto King ile anlaşması, ama artık oda olmasın yapacak bir şey yok..

celenlee
28/12/2012, 13:12
Ağustos ayında 2006 Punto'm için Anadolu sigorta 480 TL fiyat verirken, Axa sigorta aynı kapsamdaki zorunlu trafik sigortasını 280 TL'ye yaptı. Anadolu'yu tek aradığım nokta şu Auto King ile anlaşması, ama artık oda olmasın yapacak bir şey yok..

Axa'da da buna benzer başka uygulama "Mini Hasar Klozu".Aşağıdaki 2 maddeyide kapsıyor.

1. 150TL+KDV'ye kadar yetkili serviste işlem yaptırabiliyoruz.
2. Yukardakine ilaveten: Toplam 8 Adet mini onarım. 2Adet tampon tamiri var.
((2.kalemde yazdıklarım ise sadece AutoZenith Firmasında yaptırılabiliyor.))

x-ray
28/12/2012, 13:48
Zorunlu trafik sigortamı bir ay önce yaptırdım. aracım 2012 evo artvin plaka. ışık sig. 240, grupama ( yazılışı böyle değil ama anlayın siz ) 400 e yakın, anadolu 187, axa 172 dedi. axaya yaptırdım. 8 böldü sanırım bide...