PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hız sabitleme çalışmıyor

sadece_erhan
27/12/2012, 09:49
Merhaba, 3 gün önce çalışan cruise control bugün çalışmadı, açınca göstergedeki hız sabitleme lambası yanıyor, ekranda hız sabitleme devrede yazıyor ama hızı sabitlemiyor, çözüm için fikri olan var mı?
araç 1.6 mjet bravo

edit: SORUN COZULDU, CEVAP 9. MESAJDA

.

Semih Kurtulmus
27/12/2012, 11:10
Geçmiş olsun.
Garanti kapsamındaysa hiç uğraşma direkt servise ver değiştirmelerini iste en temizi öyle olur.

eexelanss
27/12/2012, 14:01
Merhaba, 3 gün önce çalışan cruise control bugün çalışmadı, açınca göstergedeki hız sabitleme lambası yanıyor, ekranda hız sabitleme devrede yazıyor ama hızı sabitlemiyor, çözüm için fikri olan var mı?
araç 1.6 mjet bravo

Erhan sende biliyorsundur ama ben yinede hatırlatayım. cc yi belli bir hızın üzerindeyken sabitleyebiliyorusun ona dikkat et.. hızın düşükse sabitleyemezsin..
Şayet yine sabitlemiyorsa servis yolları görünüyor sana..

sadece_erhan
27/12/2012, 15:03
Erhan sende biliyorsundur ama ben yinede hatırlatayım. cc yi belli bir hızın üzerindeyken sabitleyebiliyorusun ona dikkat et.. hızın düşükse sabitleyemezsin..
Şayet yine sabitlemiyorsa servis yolları görünüyor sana..

100 ün üzerindeydim, buakşam tekrar denicem, olmazsa cc kolunun soketine bakıp kabloları kontrol edicem.

tyilgin
27/12/2012, 15:52
kol soketi ve kablolarda sorun olsaydı paneldeki lamba ve ekrandaki hız sabitleme devrede yazısını da göremezdin, bence boşuna oraları elleme.

eexelanss
27/12/2012, 16:48
100 ün üzerindeydim, buakşam tekrar denicem, olmazsa cc kolunun soketine bakıp kabloları kontrol edicem.

Ozaman mutlaka bir sorun var..
Akşam denerkende en yüksek viteste dene bakalım

ahmet4646
27/12/2012, 17:08
bende stilo da bir kez devre dışı kalmıştı aracı stop edip çalıştırınca düzelmişti.servise gitmek sorun oluyorsa akü + kutbunu çıkarıp bi süre bekleyin tekrar takın isterseniz.

2012punto54
29/12/2012, 23:19
Benim araçta bu konuda şöyle bir sıkıntı var.
otobanda c&c yi 90-100 e ayarladığımda gayet güzel ama 110-115 ve üstüne ayarlayınca c&c lü, araç kendini o hızlarda frenlemeye çalışıyor daha çok sarsıyor aracı ve o sarsıntıdan sonra sarı lamba ve c&c devre dışı.hoş kontağı kapatıp açınca düzeliyor ama 100 üzerinde c&c kullanamayacak mıyız?

sadece_erhan
30/12/2012, 00:46
Sorun fren müşüründe, basili kalmış. dolayisiyla sistem frene basildi sanarak cruise controlu devreden cikariyor, ayrica basili kaldigi icin fren lambalarımda sürekli çalışır durumda, az önce farkedip musuru kontrol edip sorunu teyit ettim. Teshis islemi tamamlandi. Sira tedavide :)

edit: pazar sabah tedavi işlemide tamamlandı, şöyle ki

ekde fotoğrafda görünen müşürdeki a çubuğunun uzunluğu, müşürün sabitlendiği yerden pedal arasındaki boşluğa uygun olacak şekilde içindeki 5-6 adet çentikten uygun olana sekman takılmasıyla ayarlanıyor,frene sert basınca muhtemelen sekman orjinal çentiğinden kayıp başka bi çentiğe oturmuş. düzeltip sıkıntıyı giderdim.

sadece_erhan
30/12/2012, 01:04
Benim araçta bu konuda şöyle bir sıkıntı var.
otobanda c&c yi 90-100 e ayarladığımda gayet güzel ama 110-115 ve üstüne ayarlayınca c&c lü, araç kendini o hızlarda frenlemeye çalışıyor daha çok sarsıyor aracı ve o sarsıntıdan sonra sarı lamba ve c&c devre dışı.hoş kontağı kapatıp açınca düzeliyor ama 100 üzerinde c&c kullanamayacak mıyız?

Abi muhtemelen devirden kaynaklaniyo, cc ile alakali degil gibime geldi

Sent from my iPhone using

acRep
30/12/2012, 01:25
Çok hızlısın Erhan :)

sadece_erhan
30/12/2012, 15:20
güncelll

iyte
21/02/2015, 19:38
konuyu biraz hortlaşmış olacağım ama aynı sorun bende de var. Hergün çalışan cruise kontrol bugün çalışmıyor. Ne yeşil lamba yanıyor ne de yol bilgisayarında hız sabitleyici aktif yazıyor. bu arada asr, esp, hill holder, start&stop devre dışı uyarısı veriyor. Sanırım benim sorunda bu fren müşiri ile alakalı. Bu alet arabanın neresinde oluyor tarif edecek biri varmı? :)

alixxx
21/02/2015, 23:38
Fren pedalının bastığınız kısım değilde tam tersi ucunda eğilip bakarsanız kırmızı/gri ufak bir parça.

iyte
24/02/2015, 08:43
yok bulamadım :D okadar baktım fenerle felan ama göremedim. Bende sarı gri bir parça var o da debriyaj pedalına bağlı.