PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Punto (2012) - kronik sorunlar (city, gıcırtı vs.)

Evren_c
26/12/2012, 11:14
Merhaba arkadaşlar,

Grande Punto ve Punto Evo'lardaki city arızaları, gıcırtılar hepinizce malum. Acaba şu an itibariyle güncel model olan yeni Punto'larda city arızası, gıcırtı vs. sorunları devam ediyor mu? Şöyle bir baktım da, pek sorun göremedim açıkçası. Yine de sormak istedim.

fotobelit
26/12/2012, 11:18
Sanırım Artık alışıldı veya bunlarla yaşamayı öğrendiler..:)

tayfux
26/12/2012, 11:20
Hocam birde şöyle bir durum var tıkırtı burçları da sıkıntı direksiyonda tıkırtı duyan eyvah city diyor ve felaket tellallığı yapıyor..ayrıca birazda insanlar korktu city modunu açamıyorlar..

Semih Kurtulmus
26/12/2012, 11:21
Bilgim yok ama tahminimce vardır diye düşünüyorum. Ayrıca tıkırtı duymak isteyenin kulağına geliyor. Şahsen bende ne tık var ne çıt var :)

Semih Kurtulmus
26/12/2012, 11:24
Hocam birde şöyle bir durum var tıkırtı burçları da sıkıntı direksiyonda tıkırtı duyan eyvah city diyor ve felaket tellallığı yapıyor..ayrıca birazda insanlar korktu city modunu açamıyorlar..

Ben hiç kapamıyorum city fonksiyonunu. Ayrıca bozulursa bile gider garantiden yaptırırım yenilenmiş olur :D :toot0000::toot0000:

aykut_1914
26/12/2012, 11:26
ben aldıgımdan beri açık kullanıyorum 1.5 senedir sıfır sıkıntı :)

must82
26/12/2012, 11:36
Ya aslında bu city ile ilgili olarak tam bir açıklama yapılsa yada City modu adı altında sabit bir konu olsa herşey oraya yazılsa. mesela ben 2. el aldım arabayı adamın ne kdrkullandıgını bilmiorum 92500 de aldım su an 98k yani başıma iş açacaksa hiç acmayayım yada tam tersi. bilgi bilgi bilgi ......

Evren_c
26/12/2012, 11:50
Sizlerin araçlarına bakıyorum da Evo ve Grande'ler var. Hiç yeni Punto'su olup da sorun yaşayan yok mu ki? Yoksa ne güzel tabii de :) Sanırım city problemi olmuyor artık. Sadece kalorifer borusu gıcırtısı ve tek tük arka kapı gergisi gıcırtısı görüyorum sağda solda.

Gerçi ben aracı aldım (teslim almadım daha), 1 hafta sonra tecrübelerimi aktarmaya başlayacağım bakalım kısmetse.

must82
26/12/2012, 11:56
Walla bnm aracım ikinci el olmasına rağmen henüz öyle bir arıza ile karşılaşmadım ( nazar değmesin) ama madem sorun çıkarıcak bu kapatalım hiç kullanmayalım. zaten kapalı haliyle bile bazı arabalara nazaran daha yumuşak.

ken01
26/12/2012, 12:29
bende aldığımdan bu yana (4 ay) çok şükür ne city ne de ön panelde gıcırtı sorunu yaşamadım. sadece arka kapı gergilerini değiştirdiler. şu anda da maşallah çok şükür sıkıntım yok.

Misafir046
26/12/2012, 12:33
Yeni punto var bende.

Alırken ilk dikkat etitğim kapılarıydı.

Maasallahı var.Ben memnunum.

Eski evomda anamı aglatmıstı kapılar...

Ziyaretci040
26/12/2012, 12:35
Ya sorun her arabada var çözümde üretiliyor. City mod bedava değişiyor bende 2. el aldım aracımı ve servis kayıtlarında değiştiğini gördüm. Bi daha bozulsa bi daha götürür bedava değiştiririm. Kesin peşine düşerim yani.

pLay4wiN
26/12/2012, 12:44
Bende de S6 Multiair var. Herhangi bir sorun yaşamadım şimdiye kadar.

fotobelit
26/12/2012, 13:08
Ya aslında bu city ile ilgili olarak tam bir açıklama yapılsa yada City modu adı altında sabit bir konu olsa herşey oraya yazılsa. mesela ben 2. el aldım arabayı adamın ne kdrkullandıgını bilmiorum 92500 de aldım su an 98k yani başıma iş açacaksa hiç acmayayım yada tam tersi. bilgi bilgi bilgi ......
Böyle bir konu sabit olarak mevcut..
City Ar?zas? - Fiat Punto | Grande Punto | Punto Evo | Bravo | Fiat Türkiye Forumu (https://forum.grandepuntotr.com/city-arizasi/)

must82
26/12/2012, 13:09
Ya sorun her arabada var çözümde üretiliyor. City mod bedava değişiyor bende 2. el aldım aracımı ve servis kayıtlarında değiştiğini gördüm. Bi daha bozulsa bi daha götürür bedava değiştiririm. Kesin peşine düşerim yani.

bnmkinde hiçbir değişen yok ( sadece arabayı aldıktan sonra ben baskı balatayı değiştirdim ) ama herhangi bir sorun olursa city moddan dolayı bedavaya mı yapıorlar değişimi ???

Evren_c
26/12/2012, 13:46
İyi bari, yeni Punto'larda pek sorun görünmüyor :)
Ben de teslim alırken arka kapılarına bakayım, inşallah bir şey çıkmaz.

Bir de biraz alakasız da olsa şunu sormak istiyorum;

bayilerdeki sıfır araçlara bakıyorum, renkten renge farketmekle birlikte hemen hepsinde ışık altında dikkatli bakınca dairesel çizikler görünüyor. Çizik de değil aslında ama, cila üstündeki izler diyeyim. Satış temsilcilerine sordum, içerde bulunan ışıklardan kaynaklandığını, gün ışığında görülmeyeceklerini, her marka araçta böyle olduğunu söylediler. Ne dersiniz doğru mudur?

must82
26/12/2012, 14:04
bende en son sorduğum sorunun cvbını merak ediyorum.

Evren_c
26/12/2012, 15:18
bende en son sorduğum sorunun cvbını merak ediyorum.

Garanti süresi içinde olursa yapmaları gerekiyor herhalde.

PuntO61
26/12/2012, 15:42
bende gıcırtı oldu arabam daha 1,5 aylık ... önce takmıyayım dedim ama giderek artınca servise sordum kalorifer boruları birbirine sürtmesinden dolayı ses çıkıyormuş halletler hemen

GUNES
26/12/2012, 16:10
2012 model benim araç ....arka kapı gergileri araç 3 aylıkken değişmişti...değişik yerlerden değişik seslere alıştık doğrusu...müzik tek çözüm aslında :) aldığımdan beri city moddayım....bozulursa kader kısmet artık...10 ay bir araç için henüz sıfır gibi bişeydir..ancak; genel olarak aracı kullanırken sanki 5-6 yıllık bir araçmış gibi geliyor bana....hemen müzik sesi devreye giriyor...o da direksiyondan ses açıp kapatabiliyorum teybin üstündeki volume tuşu bozuk:) varın gerisini siz yazın :)

Evren_c
26/12/2012, 16:51
2012 model benim araç ....arka kapı gergileri araç 3 aylıkken değişmişti...değişik yerlerden değişik seslere alıştık doğrusu...müzik tek çözüm aslında :) aldığımdan beri city moddayım....bozulursa kader kısmet artık...10 ay bir araç için henüz sıfır gibi bişeydir..ancak; genel olarak aracı kullanırken sanki 5-6 yıllık bir araçmış gibi geliyor bana....hemen müzik sesi devreye giriyor...o da direksiyondan ses açıp kapatabiliyorum teybin üstündeki volume tuşu bozuk:) varın gerisini siz yazın :)

Sizin aracınız Grande Punto mu? Gerçi fotoğraftaki yeni Punto, bir de 2012 demişsiniz ama :unsure00: Demek ki biraz da şans işi. Ya da herkesin eşiği farklı, kiminin duyduğu sesi kimi duymuyor. Ben Citroen C1'den geçeceğim için muhtemelen bana çok sessiz gelecektir. En azından dizel test aracı böyleydi.

ahmetcihanokke
26/12/2012, 16:59
allah yardım etsın size bende sorun yasarsam eger muzık her derrde deva zaten konya yolu kartasdakı arkadasda dedı sesı ac aracı dınleme diye artık alıstık ses gelmedıgınde kulagım tuhaf oluyor o yuzden muzık her deerde deva :D

must82
26/12/2012, 16:59
Garanti süresi içinde olursa yapmaları gerekiyor herhalde.

2008 model gp ilk sahibinden aldım ikinci sahibiyim. ilk sahibi de serviste yaptırmış herşeyi. değişen falan yok. bnm asıl öğrenmek istediğim fiatcılar bu city nin kronik bir sorun olduğunu kabul edip bozulduğunda değiştirdikleri mi? Garantisi olsun olmasınn???

kbc
26/12/2012, 17:33
1.5 aylık yeni punto var bende city modeu sadece parklarda kullanıyorum şimdiye kadar bir problem yaşamadım.
Yaşadığım en büyük problem S&S'un kendi kendine devre dışı kalması keyfine göre çalışması. Bunun için servise gideceğim.
Birde son günlerde dijital klimada tıkırtı var. forumda aynı problemi yaşayan arkadaşlarla konuştuğum kadarıyla fanın içine yaprak girmiş olablir onu bir ark yrdımıyla halledebileceğimi düşünüyorum.
Bunun dışında kapılarda her hangi bir problem çıkmadı..
Umarım önemli problemlerle karşılaşmayız.

Evren_c
26/12/2012, 18:55
Hayırlısı olsun, inşallah dediğiniz gibi büyük sorun çıkmaz. Tıkırtılar, ufak sesler bir şekilde giderilir (tabii ki sıfır araçta bunların olması ayıp, o ayrı konu). Yeter ki mekanik ve elektronik aksamda, boyada sorun olmasın.

Sorunsuz bir araç da bana denk gelir umarım :)

tonymontana
26/12/2012, 18:59
City arizasi olacaksa kapaliyken de olur. City mod zaten 20km/s hizdan sonra devrede degil.

LG-P990 cihazımdan 2 ile gönderildi

must82
26/12/2012, 20:26
City arizasi olacaksa kapaliyken de olur. City mod zaten 20km/s hizdan sonra devrede degil.

LG-P990 cihazımdan 2 ile gönderildi

o zaman forever city mode demek en mantıklısı

yengecbaris
26/12/2012, 23:51
7 ay oldu çok çok şükür hiç bir sıkıntı çıkmadı kapılarda da city moduda hep açık :)

ken01
27/12/2012, 09:52
1.5 aylık yeni punto var bende city modeu sadece parklarda kullanıyorum şimdiye kadar bir problem yaşamadım.
Yaşadığım en büyük problem S&S'un kendi kendine devre dışı kalması keyfine göre çalışması. Bunun için servise gideceğim.
Birde son günlerde dijital klimada tıkırtı var. forumda aynı problemi yaşayan arkadaşlarla konuştuğum kadarıyla fanın içine yaprak girmiş olablir onu bir ark yrdımıyla halledebileceğimi düşünüyorum.
Bunun dışında kapılarda her hangi bir problem çıkmadı..
Umarım önemli problemlerle karşılaşmayız.

S&S bende de çoğu zaman devre dışı kalıyor. kafasına göre çalışıyor. daha önce servise götürdüm. bilgisayara bağlamışlar hallettik diye teslim ettiler. Ama yine aynı şekilde çoğu zaman devreye girmiyor. geçtiğimiz hafta sonu servise tekrar gittim. aracı sabah bırakmam gerektiğini, hem soğuk hem sıcak değerlerinin kontrol edileceğini söylediler. bende bir ara bırakırım dedim.

Arkadaşlar hepimiz aynı yada farklı sorunlar yaşayabiliyoruz. burada önemli olan servisin garanti koşulları dahilinde sorunu çözmesi.

must82
27/12/2012, 10:12
önceki arabam fiestaydı ve onlarında bir sitesi var meşhur şimdi burada yazmayayım. orada hem genel merkezden biri vardı foruma bakan ( yöneticilerden ) hemde ford un servisinde çalışan bir usta vardı. bunlar sürekli forumda aktif rol aldılar. yani bizde de böyle bir durum söz konusu mu acaba?

mtyardim
27/12/2012, 20:57
2 ay önce punto easy aldım, 2000 km oldu, bahsedilen kronik sayılan arıza ve şikayetlerin hiç biri ile karşılaşmadım. daha önce şirketin vermiş olduğu linea'ya 2 sene binmiştim kıyaslayınca içeri daha az ses alıyor....

Evren_c
28/12/2012, 08:07
Darısı başımıza diyeyim o zaman :)

msi
28/12/2012, 18:02
aynı şekilde bende temmuz ayında easy aldım 3600 km oldu şeytan kulağına ne cityden nede kapılardan bi şikayetim yok benim şikayetim sadece sağ ön kolondan gelen tıkırtı sesi sesi biraz acınca bas vurdukça sesin çıkması bakalım servise gidince cözebilceklermi?

_FeRDi_
28/12/2012, 18:11
bnmkinde hiçbir değişen yok ( sadece arabayı aldıktan sonra ben baskı balatayı değiştirdim ) ama herhangi bir sorun olursa city moddan dolayı bedavaya mı yapıorlar değişimi ???
Aracın servis bakımlı ise,gittiğin servis üçkağıtçı değilse ve Tofaş ile bağlantıya geçmeye üşenmeyecek kadar uyumlu bir yer ise cevap; Evet City Motoru iyi niyet kapsamında ücretsiz değişiyor. Bu değişimin ücretsiz olduğunu bildiğinizi servis yetkilisine çıtlatmanız yeterli.

alperd
29/12/2012, 00:06
Ben de 2009 model GP'mi yeni sattım 1 sene 20 bin kilometre boyunca CİTY hep açıktı ve ufacık bir sorun bile yaşatmadı. Şimdi Honda Civic HB AT 2005 model aldım; Eşim otomatik vites çok rahat diyor ama direksiyon ağır diyor :) alışırsın dedim...