PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motordan gelen tıkırtı yardım arkadaşlar

servt
25/12/2012, 18:51
Arkadaşalar araçtan özellikle 1500 devir 2000 devir arasında tıkır tıkır(dizellerden gelen sese benzer) ses geliyor, üst devirlerde de muhtemelen geliyordur ama motor sesi arttığı için duyulmuyor . sesin nereden geldiğini öğrenmek için kaputu açıp hanıma gaza bastırdım motordan geliyor kayış bir yere sürtüyor gibi . yaşadığım yerde servis olmadığı için bosch servisine götürdüm onlar da bir cevap veremedi. Servise ancak cumartesi götürebilirim ve servis 80 km ötede önemli bir şeydir diye de korkuyorum. Acaba bir sorun çıkar mı?

kayya
26/12/2012, 14:26
Motor ısınınca ses kesiliyor değil mi? Yeni çalıştırınca sürtme ya da çarpma sesi gibi duyuluyor. Özellikle 1-2-3.viteslerde giderken 1500 devir civarında en net şekilde duyuluyor...

Eğer böyleyse bende de aynı sorun var. Bu haliyle birkaç yüz km kullandım sorun yaşamadım. Bu akşam servise bırakacağım, randevulaştık. Sabah da soğuk motorda sesi dinleyip çözüm arayacaklar. Bir iki gün beklerseniz size ayrıntılı bilgi yazabilirim benim servis işlemlerim sonuçlanırsa...

abulbul08
26/12/2012, 16:26
Motorun altında koruma demiri var. Muhtemelen altını bir yere sürttün ve demiri motora yaklaştırdın. Düşük viteslerde motor demire hafifçe vurduğu için ses yapıyor. Yüksek viteste motor titreşimi az olduğu için ses yapmıyor.

Xenophan
26/12/2012, 16:57
Benzer (bozuk para kasesini sallar gibi) ses bendede vardı servise götürdüm. 2saat Motor soğusun diye bekledik sona baktık bişey yok dedi. O bahsettiğiniz çubuktada problem yok liftte baktık.

GT-N7100 cihazımdan 2 ile gönderildi

Budweiser
26/12/2012, 18:43
Bendede kalkış esnasında eğer düşük devirde yada büyük viteste kalktığım zaman baya cik cik cik metal sürtme sesi gibi geliyor boşta falan değil araç yükteyken yapıyor servis Göztepe Oto bi çözemedi sakin bi zamanda gidip iyice incelemek lazım yoksa Ankaraya Gittiğimde Tuninge uğrayacağım.

servt
26/12/2012, 19:06
Motor ısınınca ses kesiliyor değil mi? Yeni çalıştırınca sürtme ya da çarpma sesi gibi duyuluyor. Özellikle 1-2-3.viteslerde giderken 1500 devir civarında en net şekilde duyuluyor...

Eğer böyleyse bende de aynı sorun var. Bu haliyle birkaç yüz km kullandım sorun yaşamadım. Bu akşam servise bırakacağım, randevulaştık. Sabah da soğuk motorda sesi dinleyip çözüm arayacaklar. Bir iki gün beklerseniz size ayrıntılı bilgi yazabilirim benim servis işlemlerim sonuçlanırsa...
evet 1500 devir gibi duyuluyor fakat ısındığı zaman bile kesilmiyor . Fakat bazen gelip gidiyor. ses daha çok motordaki kayışlardan birine ara ara değme sesi gibi tıkır tıkır geliyor. Bosch servisi normal dedi fakat ben kıllandım servis uzak ama cumartesi götüreceğim . Ama sizin sonucu beklerim.

Motorun altında koruma demiri var. Muhtemelen altını bir yere sürttün ve demiri motora yaklaştırdın. Düşük viteslerde motor demire hafifçe vurduğu için ses yapıyor. Yüksek viteste motor titreşimi az olduğu için ses yapmıyor.
Yok o demirden değil keşke ondan olsaydı . o demirden gelen ses bir kaçdefa başıma geldi. bu ses motordan geliyor.

Benzer (bozuk para kasesini sallar gibi) ses bendede vardı servise götürdüm. 2saat Motor soğusun diye bekledik sona baktık bişey yok dedi. O bahsettiğiniz çubuktada problem yok liftte baktık.

GT-N7100 cihazımdan 2 ile gönderildi
Evet bozuk para sesine ve cd dönerken gelen sese benziyor

Bendede kalkış esnasında eğer düşük devirde yada büyük viteste kalktığım zaman baya cik cik cik metal sürtme sesi gibi geliyor boşta falan değil araç yükteyken yapıyor servis Göztepe Oto bi çözemedi sakin bi zamanda gidip iyice incelemek lazım yoksa Ankaraya Gittiğimde Tuninge uğrayacağım.
bende boşta da olsa 2bin devire yaklaşınca yapıyo

uguror
12/11/2013, 23:26
Merhaba,

Aynen yukarıda bahsettiğiniz gibi ses geliyor aracımdan.1 den 2 ye atınca 2000 devirin altındayken pervane sesi gibi.Onun dışında alamıyorum bu sesi.Kaynağı nedir yardımcı olur musunuz?