PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bagaj üstü fren lambası

mitix
24/12/2012, 15:23
selam bagaj üstündeki orta fren lambasını nasıl sökerim attaki iki adet tıpayı söktüm. tırnakları bastırdım lambayı dışarı itmeme rağmen sanki kırılacak gibi dışarıya çıkmıyor. başka bir püf noktası var mı. yardım lütfen .

ahmet4646
24/12/2012, 15:44
iyi bakın bence sadece tırnak yoktur vida somun vs.olması lazım.

mitix
24/12/2012, 15:47
varmı ki? 2 tane ittirilebilir tırnak görünüyor

Ziyaretçi033
24/12/2012, 16:05
Hocam, ben silecek hortumunu serviste değiştirirlerken izlemiştim, Önce içten 2 tıpayı çıkarın, sonra tırnaklar var onları çıkartın, hafifce itekleyin. Bunları yapmışsınız zaten. Sonra aracın dış kısmından çok nazikçe düz tornavidayla dışarı çıkmayan yerden tornavidayı takarak çekin. Hemen çıkıyor.

Not: Vida falan yok.

Punto_Can
24/12/2012, 16:08
o görünen 2 tırnağın dışında diğer tarafında da 2 tırnak var.
bagaj içindeki tırnakları açtıktan sonra dışarıdan, stop lambasının üst tarafından ince tornavida benzeri bir şey ile oradaki tırnaklarından da kurtarmanız gerekiyor.

aman fazla zorlamayın çatlıyor :)

Hocam, ben silecek hortumunu serviste değiştirirlerken izlemiştim, Önce içten 2 tıpayı çıkarın, sonra tırnaklar var onları çıkartın, hafifce itekleyin. Bunları yapmışsınız zaten. Sonra aracın dış kısmından çok nazikçe düz tornavidayla dışarı çıkmayan yerden tornavidayı takarak çekin. Hemen çıkıyor.

Not: Vida falan yok.
benden önce davranmışsın ama doğru tespit ;)

Ziyaretçi033
24/12/2012, 16:14
o görünen 2 tırnağın dışında diğer tarafında da 2 tırnak var.
bagaj içindeki tırnakları açtıktan sonra dışarıdan, stop lambasının üst tarafından ince tornavida benzeri bir şey ile oradaki tırnaklarından da kurtarmanız gerekiyor.

aman fazla zorlamayın çatlıyor :)

benden önce davranmışsın ama doğru tespit ;)

Yok tamamlamışsınız işte :) dış taraftan tırnakları boşa çıkarmayı yazmamışım ben :)

mitix
24/12/2012, 16:19
anladığım kadarı ile görünen iki metal tırnak dışında ters tarafta da görünmeyen tırnaklar var . onları kurtarmak için dışarıdan müdahale etmemiz gerekiyor galiba.

Ziyaretçi033
24/12/2012, 16:21
Aynen öyle, yalnız dikkat edin, kaportayla tornavida arasına bez koyun, boyayı çizmeyin, birde çok nazik olun. Çatlama yada kırılmama açısından.

mitix
24/12/2012, 17:15
ok tşkler. şimdi arabadan geliyorum beceremedim çıkmadı . görünen tırnakları ittirme me rağmen stop yerinden bırgalanmadı bileki nasıl önden tornavida sokayım . vaz çaydım servis yolu göründü.

alixxx
24/12/2012, 19:01
Yok ümit bey üstteki 2 tırnakna alakalı değil benimkide sizin söylediğiniz gibiydi çıkarırken neredeyse tornavidanın birini eydim. O kadar zor çıktı. Zorlayacaksınız başka çaresi yok

mitix
24/12/2012, 21:59
Yok ümit bey üstteki 2 tırnakna alakalı değil benimkide sizin söylediğiniz gibiydi çıkarırken neredeyse tornavidanın birini eydim. O kadar zor çıktı. Zorlayacaksınız başka çaresi yok

aynen tırnakları ittirsen bile hiç kıpraşmıyor

erdiyilmaz
26/12/2012, 17:38
Fren Ampülü Nasıl Değiştirilir? | PuntoTR Fiat Türkiye Kullanıcı Platformu (https://blog.grandepuntotr.com/fren-ampulu-nasil-degistirilir/)