PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam silecikleri ile başım belada

aydintap
22/12/2012, 21:45
Merhebalarrr...
Cam sileceklerim çok ses yapıyor. Servise götürdüm "boya tozumuş" dediler. Boya koruma yaptırırsam onuda halledebileceklerini söylediler. Biraz da tozu kazımaya çalıştılar. Ama nafile. Ayrıntılı temizlik gerekiyormuş. Araba yıkamacısına götürdüm. "abi tiner al sür geçer" dedi. O da nafile. Bana göre camda boya kalmadı ya da azaldı gibi(seste bir değişme yok). Anlamadığım şey parmağımı cam üzerinden itmeye çalışırken kayganlık minimum seviyede. Camın kimyası değişmiş gibi... Ne önerirsiniz? Tecrübeli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.

Luc
22/12/2012, 21:58
Serviste orijinal silecek 73TL

Ben yan sanayi aliyorum 20 liraya. Bozulur bozulmaz degisiyorum daha ucuza geliyor.

Bubarada orijinal silecek ses yapiyordu bende de. Yan sanayide yok oyle bir sorun.
GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

Scottie
22/12/2012, 22:21
silecekleri değiştir bence... cam temizse sorun sileceklerdedir...

lektonstar17
22/12/2012, 22:29
Arkadaşlar sileceklerden ben de çok sıkıntı çekiyorum . Bosh servislerde bizim silecekler ne kadar bilen var mı?

fhmnl
22/12/2012, 23:16
Arkadaşlar sileceklerden ben de çok sıkıntı çekiyorum . Bosh servislerde bizim silecekler ne kadar bilen var mı?

75 lira diye hatırlıyorum Ben

mtyardim
23/12/2012, 10:00
Büyük marketlerde kaliteli silecekleri servisten biraz daha ucuza bulabilirsiniz..ör:Metro

aydintap
23/12/2012, 12:23
Arkadaşlar camdaki sürtünmeyi azaltmak için neler yapabilirim? yağmur kaydırıcıların faydası olu mu acaba?

ametist
23/12/2012, 12:26
ben bir sürü marka denedim, ne boschu kaldı ne valeo su.. en sonunda bauhuuselarda satılan ice blue markalılarda karar kıldım. hem ucuzlar, hem de sessziler, çok da iyi temizliyorlar.. . şiddetle tavsiye ederim.

ametist
23/12/2012, 12:27
Arkadaşlar camdaki sürtünmeyi azaltmak için neler yapabilirim? yağmur kaydırıcıların faydası olu mu acaba?

parlatma hizmeti veren firmalar var, onlardan bu hizmetyi alabilirsiniz. ya da auto glym markalı cam parlatıcılar var, ben senede bir iki defa kullanıyorum onu, çok işe yarıyorlar.

fotobelit
24/12/2012, 11:55
Cilalı şampuan işini görür sanırım..

Battal
24/12/2012, 12:34
şehir içinde (hızlı olmayan yollarda) cam kaydırıcı kullanmak pek etkili değil açıkçası.

CoachK
24/12/2012, 13:47
araca cila çektikten sonra cila yaptığın bezle fazla bastırmadan camı temizlesen ? Yanlış anlama çok bildiğimden değil, ben aracı cilaladıktan sonra genelde bez artık kurumaya başlayınca tüm cam ve farlardan geçiyorum hem parlıyor hem de daha az kir tutuyor...

Ziyaretci037
24/12/2012, 13:58
Ben yaklaşık iki senedir aracımın fabrika sileceğini kullanıyodum 2 hafta önce artık kötü sildiğine inandığım için değiştirdim ve 30 liraya sanayiden bi silecek taktırdım,ama sanki bi kaç yağmur sonra gidecekmiş gibi geliyo bana nedense..

Ziyaretci040
24/12/2012, 14:08
Ben 6 aydır yan sanayi ürün kullanıyorum 20 tl ye aldım canavar gibide siliyor hocam :D

blackhawk
24/12/2012, 18:31
aracı cilaladıktan sonra camları da farlarıda cilalıyorum. silecekler iz bırakmadan sessiz siliyor. 60 km üzeri hafif yağmurda silecek açmıyorum.farlar güneşten etkilemiyor. yan etkisi de yok.yıllardır tüm araçlarıma uygularım.

lektonstar17
24/12/2012, 21:23
ben bir sürü marka denedim, ne boschu kaldı ne valeo su.. en sonunda bauhuuselarda satılan ice blue markalılarda karar kıldım. hem ucuzlar, hem de sessziler, çok da iyi temizliyorlar.. . şiddetle tavsiye ederim.

Bizim puntoların sağ ve sol silecek ölçüsü nedir acaba.Bugün metro avm de bu ıce blue lerden buldum fiyatları 14 civarıydı sanırım.Ama ölçüyü bilemediğim için alamadım.

Phaser
24/12/2012, 21:34
Arkadaşım selamlar,

ne kadar senin işini çözer bilmiyorum ama bende ay başında aracımı 30.000 bakıma götürdüğümde 68 tl'ye silecekleri serviste değiştirdim. önceki silecekte ses yoktu ancak üzerindeki yırtıklardan dolayı tam silmediği için değiştirdim. değiştikten sonra yağmurda silecek her seferinde cik cik ötüyordu sileceklerin latiklerini araç şampuanı ile güzelce sildim birkaç sefer ve ses kesildi ay başından beri 20 gün geçti halen ses yok bir dene istersen.