PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kar göçüğü!! Boyasız Kaporta Düzeltme için Tavsiyeler??

celenlee
21/12/2012, 22:41
Dün gece aklıma hayalime gelmeyecek bir olay başıma geldi.
Otogardan çıkınca, merter tarafına gitmek için tünele giriyoruz bilenler bilir.
İşte o tünelden çıkarken aracın tavanına bir şey düştü.
Ne olabilir.... Tabiki buzlu kar kütlesi..

Aracın tavanının ön kısmı komple göçtü.

**Önce bir arkadaşıma gösterdim, kendi alanı olmadığı için bir arkadaşına götüreceğini, boyamadan bir deneriz ama çok iyi sonuç vermeyebilir dedi. 300-350TL gibi masrafçıkar dedi afaki.

**Ardından AutoKing'e götürdüm, ilk bakan ben pek ihtimal vermyiorum ancak, PDR ustasına bir gösterelim dedi. İşin ustası geldi,baktı 2-3 yerde hadde var, yapsam bile beğenmezsin,sonuç mutlu etmez verdiğin paraya yanarsın dedi.
Autoking:
PDR İçin: 450TL = 350(PDR)+100(Tavan döşemesi söktak) ücret verdi.
Normal Tamirat:550TL= 650*0,7(%30iskonto)+100(Tavan döşemesi söktak) teklif verdi. Bir kaç yere daha sor, Boyasız bir şeye benzemez aynı şeyi derler, her yere de elletmeye değmez, PDR'de acemi çok dediler.

Bir de AutoKing'de hangi tarihte, hangi hasara, hangi işlemin yapıldığının kayıt altında tutulduğunu, bunun da küçük bir artısı olduğunu söyleyerek boyalı tamiratı önerdiler.

**Rasgele bir kaportacıya girdim sonra(Çobançeşmede).
Amca geldi baktı, İkitellide vakumla iyi iş çıkaran yerler varmış, burda sana olmaz derler, hemen boyalı tamirat yaparlar dedi. Eğer vakumla düzelmezse 500TL'ye hallederim ama önce ikitellide bir soruştur dedi.

Sonuç olarak:
Ben dayanamadım içten bir itekledim tavanı,döşemeden doğru, büyük kısmı yukarı attı, sağ ve solra ön köşelerde göçük kaldı. Bir miktar daha düzelse ben razıyım, boyanmasın yeterki..

**Tavsiye edebileceğiniz, harbi iz de bırakmam 10 numara yaparım her türlü göçüğü diyen bir yer var mı??
Autokingin dediği gibi çifte masraf yapmak istemiyorum. Güvendiğiniz, daha önce kullandığınız referans olabileceğiniz Avrupa yakasında bir yer arıyorum, yardımlarınızı bekliyorum.

En iyi bu açıdan gözüküyor:
https://forum.grandepuntotr.com/attachment.php?attachmentid=23571&stc=1&d=1356122271

İçten dayandıktan sonra da kırımızılı yerlerde göçükler kaldı. Sanırım ittirmekle pek iyi bişi yapmadım ama hani insan bir an bişi yapar ya dayanamaz da, onu yaptım ben de.

https://forum.grandepuntotr.com/attachment.php?attachmentid=23572&stc=1&d=1356122359

İteklediğim halinin fotosunu da yarın gündüz eklerim inşallah.

acRep
21/12/2012, 22:49
Geçmiş olsun kötü bi durum..

tayfux
21/12/2012, 22:53
Hocam geçmiş olsun o kütle düştü mü ? yoksa başka bir durum mu oldu orasını anlamadım?

kokoemre25
21/12/2012, 23:02
kardeşim sen gel ben bi bakıyım ona ben cevizlibağda kaportacıyım yakından göriyim bi ona göre karar verelim fikir edinirsin hiç değilse .ban ozelden mesaj atabilirsin.

celenlee
21/12/2012, 23:10
Hocam geçmiş olsun o kütle düştü mü ? yoksa başka bir durum mu oldu orasını anlamadım?

Tünel ağzının,köprülerin üstünde korkulukların önünde vs birikir ya, işte o buzlanmış kar kütlesi ben tam geçerken aracın tepesine indi.

tayfux
21/12/2012, 23:14
Tünel ağzının,köprülerin üstünde korkulukların önünde vs birikir ya, işte o buzlanmış kar kütlesi ben tam geçerken aracın tepesine indi.
hmm şanssızlık gerçekten..hocam tekrardan geçmiş olsun..

tonymontana
21/12/2012, 23:14
yazık yav, çok geçmiş olsun.

celenlee
21/12/2012, 23:22
Çok teşekkürler arkadaşlar.

Allah kimsenin başına veresin.
Beni bulduğuna göre o düşen parça, vardır ille bir hikmeti.

effect1903
21/12/2012, 23:29
Geçmiş olsun, üzücü bir durum. Forumda reklamı olan mtc oto'ya bir danış istersen, internetten resim gönderebiliyorsun gitmeden de bakıp olup olamayacağı konusunda bilgi veriyorlar eski arabam hakkında bilgi almıştım o şekilde oradan biliyorum.

Luc
21/12/2012, 23:46
Asagida ki konu tam sana gore. Bu arkadaslarin yeri Eyup'te. Istedigin sekilde duzeltirler diye dusunuyorum. Herkes cok begeniyor cunku.

https://www.techturkey.com/forum/detailing-car-care/138235-boyasiz-gocuk-duzeltme-islemi.html

Bu arada gecen benimde camurluga tas geldi Autoking'e goturdum. Sana soyledikleri seyin aynisini banada soylediler. Ben duzelsin yeter, boyle gocuk durmasin. Boyasiz olsun yeterli dedim. Boyle soyleyince PDR yaptilar ve sonuc tam istedigim gibi oldu.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

celenlee
22/12/2012, 00:00
Asagida ki konu tam sana gore. Bu arkadaslarin yeri Eyup'te. Istedigin sekilde duzeltirler diye dusunuyorum. Herkes cok begeniyor cunku.

Boyas?z göçük düzeltme i?lemi - TechTurkey Forum (https://www.techturkey.com/forum/detailing-car-care/138235-boyasiz-gocuk-duzeltme-islemi.html)

Bu arada gecen benimde camurluga tas geldi Autoking'e goturdum. Sana soyledikleri seyin aynisini banada soylediler. Ben duzelsin yeter, boyle gocuk durmasin. Boyasiz olsun yeterli dedim. Boyle soyleyince PDR yaptilar ve sonuc tam istedigim gibi oldu.

Teşekürler tavsiye için, gerçekten de uygulama fotoları vs çok etkileyici ve güven verici.

BaranSelo
22/12/2012, 00:04
Çok geçmiş olsun hocam, talihsizlik...

Ziyaretci040
22/12/2012, 00:43
Aynı şeyi ben bagaj kapağıma yapmıştım. Ben bide yumruk yapıp bastırdım falan uğraştım . Daha sonra autokinge götürdüm sonuç gayet güzel. Ama tavanda olması kötü gerçekten. Ben olsam fotolarını çekerim alıcak kişiyede durumu izzah eder o şekilde satmaya çalışırım aklına takılacağına en azından yaptırdım dersin.

Geçmiş olsun tekrar.

Hatayye81
22/12/2012, 01:12
Çok geçmiş olsun allah muhafaza ya ön cama gelseydi. Bunada şükür.

Semih Kurtulmus
22/12/2012, 01:57
harbiden sövesim geldi şimdi. şanssızlığın bu kadarı. bende kendime derim hep.

bahtsız bedevi hesabı. neyse çok geçmiş olsun karlı halindeyken falan bi foto alsaydınız ileride satış olaylarında falan alıcıya göstermek babında.

tekrardan çok geçmiş olsun , üzüldüm .. :(

ato
22/12/2012, 02:13
Hocam gecmis olsun kaskon varsa sıkma canını vakumla çekilecek bence boyasiz yapılır ama çıkma tavan sacı bulsan bence daha iyi olur

fhmnl
22/12/2012, 02:18
alan büyük olduğu için boyasız düzeltme çok rahat yapılır. Çok geçmiş olsun

mehmetvyz
22/12/2012, 07:40
geçmiş olsun, o göçüğü düzeltmek problem olmamalı, boyasız halledersiniz, zamanınız gider o kadar

celenlee
22/12/2012, 08:50
Hocam gecmis olsun kaskon varsa sıkma canını vakumla çekilecek bence boyasiz yapılır ama çıkma tavan sacı bulsan bence daha iyi olur

Aman hocam naptin :)
40takla atsa, tavamn saci degsimi akla gelen son cozum olmali.

SYG
22/12/2012, 08:53
Öncelikle geçmiş olsun.Konuyu görür görmez diğer forumdaki linki koyacaktım ama Luc nickli arkadaşımız eklemiş.Resimlerden anlaşıldığı kadarıyla Usta gerçek bir sanatkar.Bence göstermenizde fayda var.

celenlee
22/12/2012, 08:55

Kaskomu haftaya yenileyecegim 800tl civarina, hasarsizlik indirimi ile.
Eger hasrszlk bozulursa,2050tl fiyat cikartiyol .(bi hata sonucu onu da ogrenme firsatm oldu)
Arada1200 fark var.

Boyatsam500
Duzelttrsem 250 ;) insallah uygun bir fiyata duzeltrler.

celenlee
22/12/2012, 08:59
harbiden sövesim geldi şimdi. şanssızlığın bu kadarı. bende kendime derim hep.

bahtsız bedevi hesabı. neyse çok geçmiş olsun karlı halindeyken falan bi foto alsaydınız ileride satış olaylarında falan alıcıya göstermek babında.

tekrardan çok geçmiş olsun , üzüldüm .. :(

Tam olay yerinde duramasam da tunel cikisinda ilk musait yerde lokasyonu ve durumu cektim ;)

pparazzi
22/12/2012, 09:42
Büyük geçmiş olsun gerçekten yazık ÇOK canım sıkıldı

coll34
22/12/2012, 09:54
geçmiş olsun fatih'e yakın iseniz özlem oto var metin usta yağlı çekiç konusunda iyi ustalardandır bi göster derim boya işlemine gerek kalmadan kurtabilir belki tel numarasını özelden msj atıyorum

celenlee
22/12/2012, 10:13
geçmiş olsun fatih'e yakın iseniz özlem oto var metin usta yağlı çekiç konusunda iyi ustalardandır bi göster derim boya işlemine gerek kalmadan kurtabilir belki tel numarasını özelden msj atıyorum

Tesekkurler, gercekten de nette herkesler bolca tavsiye etmis, ins gidip bi gosterecegim.

coll34
22/12/2012, 10:25
eğer oraya gidersen gitmeden 1 gün önce bana hbr verirsen selamımı iletim metin ustaya ;)

fotobelit
22/12/2012, 12:57
Çok geçmiş olsun..o tünele oldum olası gıcık olmuşundur..Aynı bölgeye abimin cliosunada düşmüştü..Buna benzer göçük oluşmuş,sanayide boyasız düzeltmişler..Çok dikkatli bakıldıgında hafif belliydi,Yada biz bilmdiğimiz için öyle geliyordu..Yani tavan sacı biraz esnek oldugu için,kesinlikle boyasız düzelir diyorum..

celenlee
22/12/2012, 21:28
eğer oraya gidersen gitmeden 1 gün önce bana hbr verirsen selamımı iletim metin ustaya ;)

Bugün uğradım ama mesajlara şimdi bakabildim.

İnceledi ve keşke geri iteklemeseydin dedi.
Çekmecilere falan elletme, benim bile çok uğraşmam lazım, %90 alırım sorununu %10'una da göz kapatacaksan yapalım dedi.
1 günden fazla uğraşmak gerekir dedi ve benim limitlerime göre yüksek bir fiyat verdi. Henüz düşünme safhasında olduğum için şuna yaparmısın vs diye bir pazarlığa tutuşmadım, dediğinden iner mi onu da bilemedim.

Çok zor bir karar bu. Napsam bilemedim.
Şu an en makulu 500-550TL boyatmak geliyor aklıma ama onu da tahmin edersiniz ki hiç istemiyorum..

kayya
22/12/2012, 23:18
Tavan döşemesini söküp alttan hafif hafif özenli bir şekilde itekleyerek düzeltemez miyiz böyle bir sorunu?

Luc
23/12/2012, 00:04
Bugün uğradım ama mesajlara şimdi bakabildim.

İnceledi ve keşke geri iteklemeseydin dedi.
Çekmecilere falan elletme, benim bile çok uğraşmam lazım, %90 alırım sorununu %10'una da göz kapatacaksan yapalım dedi.
1 günden fazla uğraşmak gerekir dedi ve benim limitlerime göre yüksek bir fiyat verdi. Henüz düşünme safhasında olduğum için şuna yaparmısın vs diye bir pazarlığa tutuşmadım, dediğinden iner mi onu da bilemedim.

Çok zor bir karar bu. Napsam bilemedim.
Şu an en makulu 500-550TL boyatmak geliyor aklıma ama onu da tahmin edersiniz ki hiç istemiyorum..

Turkiye gibi bir ulkede boyatmak yerine, bence ilk alternatifi etraflica dusunmektr yarar var. Hayirlisi diyelim.

celenlee
23/12/2012, 00:38
Turkiye gibi bir ulkede boyatmak yerine, bence ilk alternatifi etraflica dusunmektr yarar var. Hayirlisi diyelim.

Orası öyle de, arada %50 fiyat farkı var.
Bayamanın 1.5katı gibi birşeye denk geliyor bu çekiç işi.

Luc
23/12/2012, 01:27
Orası öyle de, arada %50 fiyat farkı var.
Bayamanın 1.5katı gibi birşeye denk geliyor bu çekiç işi.

Araci satarken 5 kati olarak geri doner. En azindan autoking pdr yaptir mini onarim varsa kaskoda.

celenlee
23/12/2012, 01:36
Araci satarken 5 kati olarak geri doner. En azindan autoking pdr yaptir mini onarim varsa kaskoda.

Mini onarımdan bunu yapamayız dediler, PDR için 450TL fiyat verdiler ve tavsiye etmediler. Bu göçükte istediğimiz sonucu alamayız dediler ve boyalı tamirata yönelendirdiler, onun için de 550TL fiyat verdiler.

Yağlı çekicin izleri mi daha fazla göze batar, yoksa PDR'nin mi bunu bir bilsem, ya da benzer bir örneğini görsem hemen karar vercem aslında.

Mini onarım haklarını da tamponda çamurluklarda kullandım ben de, küçük vakumluk yerler vardı.

celenlee
26/12/2012, 23:51
Bugün Maslak Oto Sanayiye gittim, yukarda reklamı olan MTC Oto'ya girdim.

Sağolsunlar ilgilendiler, bilgilendirdiler, uygulamaları gösterdiler.
Bildiğiniz gibi yorma tekniği (PDR) yapıyorlar. Benim aracım gibi üstüne kar düşen başka bir aracı gösterdiler. İşleri gayet tatminkar.

Diğer gittiğim PDR yapan firmalardan farklı olarak, biz bunu %100 kusursuz yaparız dediler. (Diğer firmalar garanti veremeyiz, uğraşırız ama iyi olmaz gibi cümleler sarfetmişti) Tabiki bu çok güven verici, ancak karşılığı diğer tekliflerin 2 katı gibi oldu :)

2gün sürebilir dediler, tabiki ortda bir emek, bir ustalık var. Ancak bana çok geldiği için pazarlık bile yapmak gelmedi içimden. Ne de olsa o paralara şu an yaptıramayacağım.
Ya da ya nasip diyip yarı fiyat veren PDR'cilere vereceğim.

Valla napsam bilemedim...

**Kaskoyu seneye nasıl etkiler onu net bilsem direkt kaskodan yaptıracağım ama 1000TL'lik bir kasko hasarı için seneye kasko poliçemi 1000TL artırırlar korkusundayım??

Yaptıkları bilgilendirme ve tutumları için yeniden teşekkür ediyorum.
Parası olana da tavsiye ediyorum :)