PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yine patladı kafayı yiyeceğim

Ziyaretci031
21/12/2012, 11:11
Merhaba arkadaşlar;
Aracımın yan park ampülleri her iki haftada bir patlıyor.Aracımda çapraz bağlantı var ve sadece kış aylarında sürekli patlama oluyor.
Gidiyorum alıyorum arıza yakmayan amüllerden ve gene aynı sonuç,buharını temizliyorum gene aynı nasıl yaparım yardımcı olur musunuz??
Teşekkürler.

Semih Kurtulmus
21/12/2012, 13:00
abi bizde şans yok patlamayan ampul icat etseler onu koysak o bile patlar :)

Misafir047
21/12/2012, 13:03
Merhaba arkadaşlar;
Aracımın yan park ampülleri her iki haftada bir patlıyor.Aracımda çapraz bağlantı var ve sadece kış aylarında sürekli patlama oluyor.
Gidiyorum alıyorum arıza yakmayan amüllerden ve gene aynı sonuç,buharını temizliyorum gene aynı nasıl yaparım yardımcı olur musunuz??
Teşekkürler.

allah allah ilginç ya şansızlığın abiye kontrol ettirsene harun belki bir problem vardır bağlantılarda

Ziyaretci031
21/12/2012, 13:27
allah allah ilginç ya şansızlığın abiye kontrol ettirsene harun belki bir problem vardır bağlantılarda

Doğru söylüyorsun Şafak yarın zaten bakım için ordayım onuda yaptırayım diyorum.

Tayfun-E30
21/12/2012, 15:10
konjektöre baktırın..

Ziyaretci031
21/12/2012, 15:30
konjektöre baktırın..

Yarın baktıracağım çok teşekkür ederim.

Sent from my iPhone using

muratpolat12
21/12/2012, 18:08
Capraz baglanti nedir acaba aciklayabilirmisiniz

GT-N7100 cihazımdan 2 ile gönderildi

Ziyaretci031
21/12/2012, 18:57
Capraz baglanti nedir acaba aciklayabilirmisiniz

Çapraz bağlantı park ampüllerinin direk yanması.Ve sinyal verildiğinde önle arka yanarken park lambasının sönmesi demek :)

muratpolat12
21/12/2012, 19:20
Çapraz bağlantı park ampüllerinin direk yanması.Ve sinyal verildiğinde önle arka yanarken park lambasının sönmesi demek :)

Yanlis anlamadiysam sinyal yanarken parklar sonuyor galiba.ozaman parklarin patlamasi normal :)) ama trafigi tehlikeye dusuruyorsunuz

Ziyaretci031
21/12/2012, 20:20
Yanlis anlamadiysam sinyal yanarken parklar sonuyor galiba.ozaman parklarin patlamasi normal :)) ama trafigi tehlikeye dusuruyorsunuz

Ne gibi bir tehlike????

Ziyaretçi
21/12/2012, 21:26
Abi onceki aracimda yasiyordum ayni sorunu. Yan sinyallerle parklari bagladin sanirim. Bu islemi yaparken hepimiz basite kacip bi kablo cekiyoruz o sekilde yapiyoruz. Oda her sinyal verdigimizde sinyalden gelen akimida parklara yansittigi icin parklar surekli patliyor. Bunun cozumu camurluk sinyallerine röle takilmasi gerekiyor. Onceki aracimda hafta da bir park ampulu degistiriyordum. İstanbul'da bi elektrikci abi dur ben hallederim o isi dedi. Yarim saat sonra abi daha da patlarsa gel bana bedava yapicam dedi. Naptin diye sordugumda bunu anlatti bana :)

Ziyaretci031
21/12/2012, 23:24
Abi onceki aracimda yasiyordum ayni sorunu. Yan sinyallerle parklari bagladin sanirim. Bu islemi yaparken hepimiz basite kacip bi kablo cekiyoruz o sekilde yapiyoruz. Oda her sinyal verdigimizde sinyalden gelen akimida parklara yansittigi icin parklar surekli patliyor. Bunun cozumu camurluk sinyallerine röle takilmasi gerekiyor. Onceki aracimda hafta da bir park ampulu degistiriyordum. İstanbul'da bi elektrikci abi dur ben hallederim o isi dedi. Yarim saat sonra abi daha da patlarsa gel bana bedava yapicam dedi. Naptin diye sordugumda bunu anlatti bana :)

Çok teşekkür ederim kardeşim yorumun için.

muratpolat12
21/12/2012, 23:48
Ne gibi bir tehlike????

farları yakınca parklar kapanmadığına göre araç üreticileri sinyalleri yakında farların kapanmamasını boşyere koymamışlardır.Muayeneden bu halde geçer mi ? Bence geçmez.Muayeneden geçmeyen herşey trafiği ve insanları tehlikeye atar.İstanbul'da hiç görmedim görselliği hakkında bişey diyemem siz beğeniyorsanız güle güle kullanın.

Ziyaretci031
21/12/2012, 23:57
farları yakınca parklar kapanmadığına göre araç üreticileri sinyalleri yakında farların kapanmamasını boşyere koymamışlardır.Muayeneden bu halde geçer mi ? Bence geçmez.Muayeneden geçmeyen herşey trafiği ve insanları tehlikeye atar.İstanbul'da hiç görmedim görselliği hakkında bişey diyemem siz beğeniyorsanız güle güle kullanın.

Merak etmeyin ben bu haliyle muayeneden geçtim ve insanlarıda tehlikeye attiğımı düşünmüyorum ayrıca ön-arka sinyallerim yanarken parklarım sönüyo ve ön-arka sinyallerim sönünce parklarım yanıyo.Bana görede her daim uyarıcı ışıklarım yanıyor.Ben böyle keyf alıyorum ve mutluyum.

Ziyaretci031
22/12/2012, 00:01

Kardeşim ampulü değiştirirken çıktığı yeri üflüyorum ve su çıkıyor kapağını taktığımda buğu yapıyor.

Ziyaretçi
22/12/2012, 00:16
Camurluk sinyalleri mi bugu yapan on farlar mi? On farlarsa farin arka plastik silikon gibi bir kapagi var abi onun contasi kaybolmustur ondan yapar. Camurluk sinyalleri ise oda muhtemelen ya kucuk bir catlak vardir yada ampul ile camurluk sinyalinin oturdugu farin arasinda tam birbirine yapismiyordur. Baska bisey olacagini sanmiyorum abi.