PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir türkü tutturmuş Evom oy oy oy.

lektonstar17
20/12/2012, 20:54
Kronik sorunlardan biri daha.Evom işi ilerletti.Eşşek gibi anırıyor.Punto Evo dan tek sesli koro.Dinleyin:

Punto Evo Kapı Gıcırtısı - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=4-jk3kIPIok)

chemist52
20/12/2012, 20:56
masallah guzel ses verıo aynı benım puntom gıbı:) ama ben servıste degıstrttım yoksa kafayı yedırıo ınsana:D

acRep
20/12/2012, 21:08
Ahahaa benim arabada bi zamanlar böyle anırıyodu serviste kapı ayarıı yaptır 3-5 ay geçer :)

Ziyaretçi048
20/12/2012, 21:52
:-):-):-):-):-)

EvoKoray
20/12/2012, 22:01
benim 2010 dan bu yana 3. gergiler :D her yaz değişiyor hala bi çözüm bulamadı mühendis bozuntuları :) havalar ısındımı yine başlayacak

tensinorone
20/12/2012, 22:09
geçmiş olsun hocam aynı sorun bende de vardı birkaç kez sservise gittim ama çözüm bulamadılar. biraz kapıyı inceledim pencere alt kısmında kapının sonuna kadar uzanan siyah plastik fitil bitim noktası kapı açıldığında ön cam direğinin altında yine aynı şekildeki ince plastik fitile sürtüyor bir punto çizimi üzerinde yeri işaretledim bakın belki sizinkiside aynı sorundur.

tensinorone
20/12/2012, 22:13
koray bey kapı gergi yayını boşuna değiştirmeyin onunla uzaktan yakından alakası yok boşu boşuna kapıyı açtırmış oluyorsunuz kapıyı sonuna kadar açın ön kelebek camının fitiliyle kapı camının alt kısmında uzanan fitil birbirine sürtüyor yukardaki mesajda işaretlediğim yere bir bakarsanız sorun çözülecektir. servis sürekli kapı tahdit yayı değiştiriyor ama sorunun onunla uzaktan yakından alakası yok. umarım sizin sorunda benim sorunla aynıdır küçük bir ayarla birdaha olmayacak şekilde düzeltilebilir. videoda dinlediğim ses benim arabamdaki sesin aynısıydı...

EvoKoray
20/12/2012, 22:18
koray bey kapı gergi yayını boşuna değiştirmeyin onunla uzaktan yakından alakası yok boşu boşuna kapıyı açtırmış oluyorsunuz kapıyı sonuna kadar açın ön kelebek camının fitiliyle kapı camının alt kısmında uzanan fitil birbirine sürtüyor yukardaki mesajda işaretlediğim yere bir bakarsanız sorun çözülecektir. servis sürekli kapı tahdit yayı değiştiriyor ama sorunun onunla uzaktan yakından alakası yok. umarım sizin sorunda benim sorunla aynıdır küçük bir ayarla birdaha olmayacak şekilde düzeltilebilir. videoda dinlediğim ses benim arabamdaki sesin aynısıydı...

sadece ön kapılar yapsa ön kelebek camdan olma olasılığı var derimde , fakat arka kapılarda aynı sesi yapıyor , geçici olarak gergilere sprey sıktığımda ses kesildi 1 hafta sonra yine başladı , sorun gergilerde ön yan kelebeklerle bi alakası yok kanımca

dogus618
20/12/2012, 22:26
resmen anırıyor mükemmel ses cıkartmış bende puntodada hep yasadım gacır gucur puntonun gıcırtısı hiç btmez ya

lektonstar17
20/12/2012, 22:32
geçmiş olsun hocam aynı sorun bende de vardı birkaç kez sservise gittim ama çözüm bulamadılar. biraz kapıyı inceledim pencere alt kısmında kapının sonuna kadar uzanan siyah plastik fitil bitim noktası kapı açıldığında ön cam direğinin altında yine aynı şekildeki ince plastik fitile sürtüyor bir punto çizimi üzerinde yeri işaretledim bakın belki sizinkiside aynı sorundur.

Teşekkürler ama sorun ön değil arka kapılarda.

Ziyaretci037
20/12/2012, 22:35
Benimde bu şekilde ötüydou bi kere servise gittim değişti 1 buçuk senedir bi daha da ötmedi..

kartal3520
21/12/2012, 00:17
Arkadaşlar fazla büyütmeye gerek yok kapı gergilerinin garanti kapsamında değişmesi gerekiyor.Bununla ilgili servislerde bülten var.Servise gidin ve kapı gergilerini değiştirin.Aracı ilk aldığımda bende de aynı sorun vardı.Gergiler değişti şu an bir sıkıntı yok.

fotobelit
21/12/2012, 10:40
Rahatsız edici..okadar itmeye rağmen kapıda tam kapanmadı sanki.

Maverick
21/12/2012, 11:06
Arkadaşlar belki garip gelecek ama aynı sesten bende muzdariptim, kapı gergi plastik aksamına az miktarda bebek pudrası doküp kapıyı bir kaçkez acıp kapayınca sorun halloldu. Yaklaşık 1 yıldır bu şekilde sorunsuz kullanıyorum.

aykut_1914
21/12/2012, 12:05
Benimde bu şekilde ötüydou bi kere servise gittim değişti 1 buçuk senedir bi daha da ötmedi..

aynen

sedat06DF5649
21/12/2012, 12:34
pudrayı bende deneyim bi

Maverick
21/12/2012, 14:28
Bu arada pudrayı çok az serpin yoksa kapı açma kapama sertleşiyor. Tecrübe ile sabittir.

Budweiser
21/12/2012, 14:40
Tek çözüm serviste garantiden yeni iyileştirilmiş gergilerle değişimi sağlamak. Başka yağlama falan gibi alternatif çözümü yok yağlandıktan belli bi süre sonra yine ötüyo toz pislik toplamasıda cabası yaglanmış gergilerde garantiye girmiyor bilginize...