PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ‘Trafik tescil ücreti’

fotobelit
20/12/2012, 17:42
Bir tüketici zaferi daha gelmiş..Yahu bunlar bu paraların hesabını öbür dünyada nasıl vericek..
Fazla para ödeyenler geri alabilecek - Finans haberlerinin doğru adresi - Mynet Finans Haber (https://finans.mynet.com/haber/detay/otomotiv/fazla-para-odeyenler-geri-alabilecek/83116)

Misafir046
20/12/2012, 17:59
Yahu iyide nasıl alacagız nasıl bir yol izleyecegiz keske onuda yazsalarmış.

Hakem heyetine gidicezde nasıl bir belge bulmalıyız vs gibi.

fotobelit
20/12/2012, 18:45
Yahu iyide nasıl alacagız nasıl bir yol izleyecegiz keske onuda yazsalarmış.

Hakem heyetine gidicezde nasıl bir belge bulmalıyız vs gibi.
Evet bu konu hakkında bilgi verilmemiş..

Evren_c
03/01/2013, 10:24
Arkadaşlar hazır açılmış başlık varken burdan devam etmek istedim.

Şu an yeni aracımın tescil işlemleri ile uğraşıyorum, daha doğrusu bayi uğraşıyor. Bana çıkardıkları faturada "plaka, ruhsat ve tescil" adı altında 470.- TL yazmışlar (trafik sigortası, MTV ve ÖTV damga pulu hariç, onları ayrıca faturalandırmışlar ve normal).

Acaba bu normal mi? Bilen varsa kalem kalem tescil masrafları nelerdir, yazabilir mi? Açıkçası bana çok geldi. Bilmediğim bir ücret mi var acaba? Mutlaka benim adıma takipçi yaptığından bir masrafı olacaktır ama, yine de çok geldi.

Teşekkürler,

must82
03/01/2013, 11:53
ben ikinci el aldım arabayı böyle bir durum benim için geçerli mi bilmiyorum ama hakkımızı aramanın taraftarıyım.

Evren_c
03/01/2013, 14:13
Ben henüz ödeme yapmadım da, bana çıkaracakları fatura böyle görünüyor. Plaka, ruhsat ve tescil için 470 lira çok geldi açıkçası. Kalem kalem ücretleri bilen var mı ki?

Sparco34
03/01/2013, 21:45
Arkadaşlar hazır açılmış başlık varken burdan devam etmek istedim.

Şu an yeni aracımın tescil işlemleri ile uğraşıyorum, daha doğrusu bayi uğraşıyor. Bana çıkardıkları faturada "plaka, ruhsat ve tescil" adı altında 470.- TL yazmışlar (trafik sigortası, MTV ve ÖTV damga pulu hariç, onları ayrıca faturalandırmışlar ve normal).

Acaba bu normal mi? Bilen varsa kalem kalem tescil masrafları nelerdir, yazabilir mi? Açıkçası bana çok geldi. Bilmediğim bir ücret mi var acaba? Mutlaka benim adıma takipçi yaptığından bir masrafı olacaktır ama, yine de çok geldi.

Teşekkürler,

kardeşim şuan 2013 itibariyle tescil masrafları 160 170 ruhsatlar + plaka 21,00 tl desen cıkacak fiyat bellidir. yanı 200 tl bunu yapanında bayiininde komisyonu var elbet 250 o 450 oldu sana sana fatura vermeleri zorunludur vede vermemeleri için neden yok MECBURLAR şikayet etsen dahada az verirsin

çünkü ben bu işi yapıyordum düne kadar günde 1000 aracın ruhsatını çıkıyoruz

Evren_c
03/01/2013, 23:22
Teşekkürler. Sonradan detayını da öğrendim. Dediğin gibi 200 lira civarında tutuyor aslında. Kalan 250 lira da takipçi ücreti olarak görünüyor. Bana yine de yüksek göründü ama en azından açıkça söylediler. Henüz aracı ve dolayısıyla faturayı teslim almadım. Eğer beyan edilenden farklı bir şey görürsem itiraz edeceğim tabii ki.

Bu arada tescil işlemi muhakkak ki yoğunluğa bağlı olarak değişir ama, 1 günde biter mi? Yarın sabah takipçi tescil işlemine başlıyormuş, acaba yarın teslim alabilir miyim sizce aracı?

Sparco34
04/01/2013, 10:25
sıkıntı olmazsa alırsın yoğunluğa görede fiyat değişmez

Evren_c
04/01/2013, 11:22
Yoğunluktan fiyatın değişeceğini kastetmemiştim, tescil süresi uzar demiştim :) Pazartesi'ye kalır gibi duruyor dedi takipçi, bakalım artık hayırlısı.