PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bagaj kapağı su sızması

burayyilmaz
19/12/2012, 23:27
İyi akşamlar tüm forum üyeleri

Arkadaşlar malum şiddetli yağmurlar başladı. bağaj kapağından damla damla su sızıyor içeri cam değişimi falan olmadı ancak fitilden mi geliyor anlamadım? nerden kaynaklı bi sızma olabilir?

lektonstar17
19/12/2012, 23:32
Eğer bu tarz bi sorunsa servisle çok uğraştık ama çözüm bulamadık.Normaldir deyip geçiyolar. Benim evonun videoları :
Punto Evo Bagaj Kapağı Su Alma Sorunu ! - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=2Dp1ZSt6uEU)

Fiat Punto Evo bagaj kapağı su alma sorunu - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=B3ygsAPTs-4)

burayyilmaz
19/12/2012, 23:35
bu mu normalmiş arabayı çürütür bu...

benimki üst kısımdan giriyor ve damla damla içeri damlıyor

lektonstar17
20/12/2012, 00:06
Evet normalmiş .Adamlara demediğim kalmadı.Gene pişkin pişkin gayet normal,tahliye sistemi böyle,kaporta çürümeye karşı garantili deyip geçiyolar.Napıcaz bilmiyorum.

mitix
20/12/2012, 10:44
valla bu konuda bende servise bir iki defa gittim çözümü yok. olsada kafa yormuyorlar. fakat benim ciddi anlamda şüphelendiğim 2 yer var. bagaj kapağının içeriye bükülen kaynak noktaları diğeri orta fren lambası ??

zoomes
20/12/2012, 10:52
Bagaj kapağı iç ve dış saçlarının birleşimlerindeki boşluklara şeffaf silikon uygulamasıyla bu sorun yokediliyor, daha önce bir arkadaş fotoğraflarını forumda koymuştu.

fotobelit
20/12/2012, 13:03
Arkadaş bagaj kapağından içeri alıyor diyor..Sanırım yanlış anlaşılmış..Fitilere bir bak derim...

burayyilmaz
20/12/2012, 14:09
Arkadaş bagaj kapağından içeri alıyor diyor..Sanırım yanlış anlaşılmış..Fitilere bir bak derim...

anladım fitilleri bi kontrol edeyim ben. KAR altından çıksında :)

burank16
01/01/2013, 19:30
Ümit arkadaşımızın YouTube koyduğu videodaki gibi bir sorun varsa sanırım bütün puntalarda bu var.Benim aracımda da var ve servise gittiğimde; o köşelerdeki pabuçlardan su gelmesi normal,su kanalları burası dediler.Ayrıca bu durumda paslanma vesaire gibi durumları sorduğumda;8 yıl paslanmazlık garantisi olduğu belirtildi ve bagaj kapağının iç kısmıda bu paslanmama için bir boyaylamı ne boyandığı söylendi.Bu anlatılanları yazılı vermelerini istediğimde veremediler ve servisleri geçtim FIAT Müşteri hizmetlerine bu durumu anlatan 3 veya 4 sefer mail gönderdim,yazılı beyan istedim.Bu maillere istinaden sıradan dönüşler olduğu gibi Burak Bey isminde yetkili beni aradığında bunun için servise çağıttıracağını ve yazılı belgeyi verdireceğini söylemesine ve bunun üzerine 3 sefer daha bunu anlatan mail göndermeme rahmen malesef hiçbirşey yok.FIAT bu konuda duyarsız ayrıcada yalancı.Belkide 6 ay oldu bu yazışmalar yapılalı halen beni çağıttırmadılar servise veya evrak göndermediler.Kısacası müşteri memnuniyeti sıfır,kullanıcıların yaşadığı sorunlarda umurlarında değil.Bu sorunu çözen arkadaşlar bagaj kapağının iç kısmında kalan saç kıvrım,kaynak noktalarına şeffaf slikon sıkarak buldular.İsteyen bunu yapabilir.

mesutkarael
01/01/2013, 20:38
arkadaşlar bu bağaj kapağı sorunu galiba bazı araçlarda var bazı araçlarda yok. bende 2012 punto var en çok korktuğum bu bağaj kapağı olayıydı ama şükür benim araçta böyle bir sorun çıkmadı. baya bir yağmur yedi,yağmur yokken ben su dökerek denedim ama şükür bağajda sorun yok...o açıdan şanslıyım. ama servislerin tahliye yeri burası yalanına pekte inanasım yok. madem tahliye yeri orası neden bazı araçlarda varda bazı araçlarda yok...fiat ın bu kusurunu kabullenip gerekli onarımı yapmalı diye düşünüyorum.:@

lektonstar17
01/01/2013, 23:15
Hiçbir marka araçlarında bu tarz eksiklik bırakmıyor.Hiçbir markanın araçlarının bagaj kapağındaki kıvrımları açıkta değil.Hepsi silikon tarzı yumuşak bir maddeyle izole edilmiş.Fiat diğer markaların yaptığı bu işlemi boş iş olarak görüyor ve umursamıyor.Neymiş,tahli sistemi böyleymiş.Ne tahliyesi , suyun bi yere tahliye olduğu yok.Eğer kapağı açmassak su kapağın içinde birikiyor ve bi süre sonra içeri sızmaya başlıyor.Bu sabah gene baktım ve bagaj ağzını çevreleyen contaların aralarına su birikmişti.Lanet olsun böyle işçiliğe.En kısa zamanda şu silikon işini halledicem.