PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaskolarda Orjinal Cam-Yan Sanayi Cam Sorunsalı

k0d3r
19/12/2012, 22:39
Merhaba arkadaşlar,

Kaskomu yenileyeceğim. Şu an seçenekleri ikiye indirdim: Allianz ve Groupama.

Allianz: Yan sanayi cam takıyor
Groupama: Orjinal cam takıyor

Bu yüzden Groupama tercih etmeyi düşünüyorum. Sırf bu kriterden dolayı Allianz'dan vazgeçmeye değer mi? Yorumlarınız?

Not: Allianz dediğim Fiat Kasko değil, normal Allianz kaskosu. Fiat kasko istemiyorum, saçmasapan bi maddesi var. Hasarı yetkili serviste değil de başka bir yerde yaptirirsan %30 unu cebinden veriyorsun! Ben tabiki hasarları yetkili serviste yaptirmak taraftarıyım. Ama bu işlerde ne zaman ne olacağı belli olmaz. Neden böyle kısıtlayıcı bir şeyin altına gireyim ki

serkandemir
19/12/2012, 23:22
Hasarı neden yetkili servis dışında yaptırmak isteyesinizki ben bu kısmı anlayamadım ayrıca Fiat kasko tüm yetkili servisler de geçiyor bence çok büyük bir avantaj

Samsung s2 cihazımdan 2 ile göndermiş bulunmaktayım

k0d3r
19/12/2012, 23:35
Hasarı neden yetkili servis dışında yaptırmak isteyesinizki ben bu kısmı anlayamadım ayrıca Fiat kasko tüm yetkili servisler de geçiyor bence çok büyük bir avantaj

Samsung s2 cihazımdan 2 ile göndermiş bulunmaktayım

Ben doğru ifade edemedim sanırım. Ben hasarı yetkili servis dışında yaptırmak isterim demiyorum. Sadece bir olasılıktan bahsediyorum. Oldu ki öyle bir durumla karşılaştık ve bir şekilde yetkili servis dışında halledicez. Diğer kaskolarda hiç böyle kısıtlama yokken Fiat kaskoda böyle bir zorunluluğun altına girmiş oluyorum.

Tamam belki hiç o durumla karşılaşmayacağım ama niye durduk yere böyle bir bağlayıcılığın altna gireyim ki.

Artı olarak hiç bir avantajını göremedim ben Fiat kasko'nun

serkandemir
20/12/2012, 00:47
en büyük avantajı orjinal cam olayı bence onun haricinde tüm yetkili servislerde geçmesi

tabi bunun haricinde dediğin madde hoşuna gitmezse yaptırmayabilirsin bi de şöle bişi var mesela yaptıracağın sigorta Allah göstermesin kazaa yaptığında en yakın fiata götürdüğünde eğer anlaşmalı değilse bi ton uğraşırsın bide cebinden veriyorsun öncelikle onlar sana bi kısmını kesip veriyorlar sana o konudada muafiyet var incele istersen

lektonstar17
20/12/2012, 01:14
Ben iki yıldır Allianz kullanıyorum çok memnunum.Evoma hırsız girdi ,arka camı kırdı teyp gitti.İki gün sonra orjinal cam ve teyple geri aldım evomu.

k0d3r
20/12/2012, 08:47
Ben iki yıldır Allianz kullanıyorum çok memnunum.Evoma hırsız girdi ,arka camı kırdı teyp gitti.İki gün sonra orjinal cam ve teyple geri aldım evomu.

Fiat kasko mu normal Allianz mı?

fausto2005
20/12/2012, 10:38
Fiyatları nedir peki.

k0d3r
20/12/2012, 10:54
Fiyatları nedir peki.

Allianz: 840 TL
Groupama: 780 TL

lektonstar17
20/12/2012, 14:25
Fiat kasko mu normal Allianz mı?

Orjinal Allianz sigorta çakma değil.(Tabire bak Çin malı telefon satıyorum sanki :) )

serkandemir
20/12/2012, 14:28
Allianz: 840 TL
Groupama: 780 TL

selçuk ben allianz sigortadan yaptırmıştım aracım pert oldu ağustos ayında tıkır tıkır verdiler tam değerinde gerçi sigortacı yakın arkadaşım ama o olmasada sıkıntı çıkarcaklarını sanmıyorum lakin sadece işlemler konusunda bana yardımcı oldu

bu arada allianz için yardımcı olabilirim düşünürsen

k0d3r
20/12/2012, 14:56
Orjinal Allianz sigorta çakma değil.(Tabire bak Çin malı telefon satıyorum sanki :) )

Yani Fiat kasko değil

k0d3r
20/12/2012, 14:57
selçuk ben allianz sigortadan yaptırmıştım aracım pert oldu ağustos ayında tıkır tıkır verdiler tam değerinde gerçi sigortacı yakın arkadaşım ama o olmasada sıkıntı çıkarcaklarını sanmıyorum lakin sadece işlemler konusunda bana yardımcı oldu

bu arada allianz için yardımcı olabilirim düşünürsen

Hmm. Ya işte şu orjinal cam mevzusu olmasa direk Allianz istiyorum ben de ama o düşündürüyor. Bu arada sigortacım var, yine de çok teşekkürler.

lektonstar17
20/12/2012, 15:16
Hmm. Ya işte şu orjinal cam mevzusu olmasa direk Allianz istiyorum ben de ama o düşündürüyor. Bu arada sigortacım var, yine de çok teşekkürler.

Bakın ne diyorum.Evoma hırsız girdi ve teyp çalındı ,kırılan cam da orjinali ile değiştirildi.

k0d3r
20/12/2012, 15:35
Bakın ne diyorum.Evoma hırsız girdi ve teyp çalındı ,kırılan cam da orjinali ile değiştirildi.

Çok güzel diyorsunuz. Da işte, sigortacım bana diyor ki Allianz yan sanayi takıyor. Nası yapalım:)

serkandemir
20/12/2012, 15:37
aslında olay şurdan çıkıyor allianz sana demiyor ben orjinal takmam diye;

mesela cam değiştireceksiniz allianzın anlaşmalı cam servisleri var sizi oraya yönlendiriyor camınız orda değişiyor onlarda genelde orjinal cam kullanmıyorlar uğurlu cam falan oluyor şişecamın ürettiği

fiat kaskoda orjinal olayı da servislerde değişim yapılması.mesela normal şartlarda kaza veya yukarıdaki gibi hırsızlık haricinde cam kullanım dışı kaldığında serviste değişim yapmıyorlar..

ümit abinin olayında sanırım cam kırma olayı olduğu için servise götürüyor ve normal olarak orda değişim oluyor teyp ile birlikte

benim dediğim ise beyan ile değiştirme

ancak arkadaşın dediğine göre eğer kavga dövüş falan böyle uğraşırsanız anlaşmalı cam servislerindede orjinal taktırma ihtimaliniz var sipariş üzerine

lektonstar17
20/12/2012, 15:45
Serkan haklı olabilirsin bilemiyorum.Olaydan sonra aracı aldığım Arma oto ya gittim.Direk servise girdim ve herşey orda yapıltı.Tamamen orjinal parçalarla iki gün sonra geri aldım.Benim olayım tutanaklı belgeli hırsızlıktı, belki bu bir etkendir.

ametist
20/12/2012, 17:01
ben hür sigorta ile çalışıyorum yıllardır.. benim poliçemde bu iş adede bağlanmış... servis orijinal cam senede bir.. cam servisi sınırsız... orijinali takılır da ikinci kere kırılırsa ödemiyor...

k0d3r
21/12/2012, 15:12
Orjinal cam taktırması sebebiyle, Groupama'dan yaptırdım

1ocak2011
21/12/2012, 15:14
Orjinal cam taktırması sebebiyle, Groupama'dan yaptırdım

Hadi hayırlı olsun, Fiyat bilgisinide paylaşırsanız sevinirim.

k0d3r
21/12/2012, 15:52
hadi hayırlı olsun, fiyat bilgisinide paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler. 750 tl.

Bigbrother
30/01/2013, 23:56
Orijinal cam çok önemli... Ön camlar genellikle akustik özellikli oluyor. Bu da motor ve rüzgar sesini azaltmada yardımcı oluyor. Yerli camlarda akustik özelliği pek olmuyor. Haliyle ses fazla oluyor. Bilginize...

recepagdas
31/01/2013, 01:53
Teşekkürler. 750 tl.

hocam kaskoyu Standart kasko olarak mı yaptırdınız acaba ? doğal afet vs genel hepsi içinde olan ? İlk giriş senesi için fiyat bana uygun geldi de aracınız kaç model acaba ? benim 2008 araca sormuştum allanz %30 hasarsızlık devamı ile 950 küsür çıkmıştı :S

segin
31/01/2013, 03:13
hocam kaskoyu Standart kasko olarak mı yaptırdınız acaba ? doğal afet vs genel hepsi içinde olan ? İlk giriş senesi için fiyat bana uygun geldi de aracınız kaç model acaba ? benim 2008 araca sormuştum allanz %30 hasarsızlık devamı ile 950 küsür çıkmıştı :Saynen fiyat cok uygun :S

recepagdas
21/02/2013, 14:15
inanın %40 la 2008 Grande Punto ya 940 lira Allianz çıkardılar.

muratxx5
23/04/2013, 15:25
kaskom anadolu sigorta. Kavaklıdere oto nun yönlendirmesiyle ivedik 21. cd. özoto camdan ön camımı değiştirdim. orjinal fiat logolu cam taktılar.

2 sene önce yine aynı yerden değiştirmiştim kavaklıdere otonun yönlendirmesiyle üzerindeki kırılan ön cam da aldığımda orjinal değildi farklı bir markaydı ozaman da fiat logolu orjinal cam takmışlardı. üstelik kasko poliçesinde "orjinal olmayan yerli cam ile değiştirilir" yazmasına rağmen..
özotocam'ı ve kavaklıdere fiat'ı seviyoruz...:)

ben de anahtarımı bulamıyorum ve teyp çocuğun içerisine para atması sebebiyle ve ekrana da bir darbe gelmesiyle kırılarak bozuldu. acaba ikisini de kaskodan değiştirebilir miyim 1 adet hasar korumam var bu olaylar hasara dahil mi hasarsızlık bozulur mu acaba? bilgisi olan var mı bu mevzuda?

muratxx5
23/04/2013, 20:06
Yok bilgisi olan arkadaşlar

ilyas87
24/04/2013, 12:35
anahtarda hasarsızlık bozuluyor. benimkide kayıp

holigan
24/04/2013, 13:05

Murat bey,

Maalesef hasarsızlık indiriminiz bozulur.

holigan
24/04/2013, 13:10

tabi hasarsızlık koruma var ise kaskonuzda, o zaman bir problem olmaz, değişebilirsiniz.

muratxx5
24/04/2013, 14:13
Teşekkürler ... Anahtarı buldum bugün :)

Peki sadece teyp değişir mi sizce? Ekran kırık ve çalışmıyor ...

holigan
24/04/2013, 14:49
Teşekkürler ... Anahtarı buldum bugün :)

Peki sadece teyp değişir mi sizce? Ekran kırık ve çalışmıyor ...

Sigorta şirketiniz hangisi?

Çoğu şirket hasarsızlık bozmadan yada hasarsızlık koruma olmadan değiştirmiyor.

Yinede sigorta şirketinizi arayıp bir sorun yada poliçenizin detaylarını okuyun derim.

hayalci79
02/05/2013, 18:07
Geçen hafta Allianz Fiat Kasko'dan aracımın ön camını Birmot'ta değiştirdim, orijinal Pilkington marka cam takıldı. Allianz Fiat Kasko'da bir defaya mahsus olmak üzere cam ve radio/teyp hasarları, hasarsızlığı bozmuyor poliçede yazdığına göre. Yarın kaskomu yenileyeceğim, geçen hafta 840 TL fiyat vermişlerdi, bu durum değişmeyecek sanırım.

Ama sistemde "Sorgulanan bu poliçeye ait hasar vardır." şeklinde ibare olması can sıkıcı tabii.