PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dizel shell gtl hakkında görüşleriniz?

tolgabaydar
19/12/2012, 22:26
bu ara sıkca adını duyuyorum kullanan varmıdır acaba ne gibi farklılıklar hiseedilir derece paylasırmısınız?

lektonstar17
19/12/2012, 22:34
Lpg karışımı bi yakıt. Çok ince, otogaz gibi geliyor.Bir kere denedim ve motorun sesini hiç beğenmedim.Total excelium euro dizelden şaşmam.

tayfux
19/12/2012, 22:37
ben sürekli v-power kullanıyorum birkere gtl aldım ama çok farkedemedim işin açıkçası..

OzzY
19/12/2012, 22:51
bende vpower alıyorum sürekli.

tolgabaydar
19/12/2012, 22:52
bugun yakıt alacaktım pompacı cok methetti uçak yakıtı fln diye bende hep görüyorum işim geregi esenbogaya gidip gelirken ucak yakıtlarının oldugu tankerlerin uzerınde po yazıyor hangi ucaklara veriyolar bu yakıtı anlamadım istasyona ucakmı geliyor abi 100 lira gtl diye:D
10 kurus farkı varmıs ii dedim koy ben bi fark hissedemedim gerci ceyrek depo v power vardı ama

Lbe
19/12/2012, 22:56
Şimdiye kadar bi kere aldım ama gözle görülür fark hissetmiştim onda da.Bana kalsa hep gtl alırım ama babam pek yanaşmıyor, depoyu o doldurduğu için bi şey diyemiyorum tabi.Babam'ın yorumu: ''Depona gaz yağı karıştırayım, gtl ile aynı olur'' :) Haksızda değil aslında..

tolgabaydar
19/12/2012, 23:04
e buna temizliyor diyolar bana bakılırsa lpg kullanan aracların hali içler acısı:D demekki buda temizlemiyr aksine zarar veriyor?

bvulgari
19/12/2012, 23:49
Çok sağlıklı bir yakıt olmadığını düşünüyorum.

uLTRa GP
20/12/2012, 00:01
ben 5-6 ay aralıksız gtl kullandım sonunda vpowera geçtim performansta kayıp hissetmedim hatta bazen vpower daha iyi gibi geliyor.Boşuna fazla para vermişim sadece motor sessiz çalışıyordu.GTLi bırakınca biraz ses arttı.Onun dışında gtl ince yakıt olduğu için çok yakıyor.KISACA gereksiz bence.

Xenophan
20/12/2012, 06:06
Gtl uzun yolda iyi oluyor. Motor daha sessiz çalışıyor. Performans çok ciddi olmasada ufak bir değişiklik gösteriyor. Ince bir yakıt olduğu için tüketim az bişey artıyor ama enjektörleri temiz tutuyor.

GT-N7100 cihazımdan 2 ile gönderildi

kadirridak
20/12/2012, 09:02
Opetten sonra gtl gozlemlerim. Gtl performansi arttiriyor. Otoparkin dik rampasindan daha rahay cikiyor aracim. Uzun yolda daha fazla yol gidebliyorsun ama sehir icinde yakit tuketimi ayni gibi tek kotu yonu motor sesi bana biraz artti gibi geldi...

ken01
20/12/2012, 09:06
arabamı aldığımdan itibaren uzun yolda ilk 3000 km ye yakın GTL kullandım. bana göre çok güzel bir yakıt. motoru daha sessiz ve performanslı çalıştırıyor. ama menzili diğer yakıtı olan V-Power'e göre daha kısa. ancak kullanıcı yorumlarına baktığımızda yakıt çok ince olduğundan uzun süreli kullanımda enjektör sıkıntısı olabileceği yazılıyor. ayrıca şehir içinde GTL gereksiz diye düşünüyorum. son ikidir depoma Shell FuelSave yakıt koyuyorum. Aslında önceki bir mesajımda Shell FuelSave yakıtından memnun olmadığımı yazsam da tasarruf yakıtı diye reklamlarda bas bas bağırmalarına karşı FuelSave yakıtını tekrar denemeye karar verdim. bakalım sonuç ne olacak.

ErhanKarann
20/12/2012, 09:16
arabamı aldığımdan itibaren uzun yolda ilk 3000 km ye yakın GTL kullandım. bana göre çok güzel bir yakıt. motoru daha sessiz ve performanslı çalıştırıyor. ama menzili diğer yakıtı olan V-Power'e göre daha kısa. ancak kullanıcı yorumlarına baktığımızda yakıt çok ince olduğundan uzun süreli kullanımda enjektör sıkıntısı olabileceği yazılıyor. ayrıca şehir içinde GTL gereksiz diye düşünüyorum. son ikidir depoma Shell FuelSave yakıt koyuyorum. Aslında önceki bir mesajımda Shell FuelSave yakıtından memnun olmadığımı yazsam da tasarruf yakıtı diye reklamlarda bas bas bağırmalarına karşı FuelSave yakıtını tekrar denemeye karar verdim. bakalım sonuç ne olacak.

Sonuc hiç fark etmiyor :) dilerim güzel sonuç alman ama benim denemedigim kalmadı ama malesef hiç bir yakıt etkikenmiyor olay sag ayakta bitiyor ve bulundugumuz yerdeki trafikte ..

Misafir046
20/12/2012, 09:48
GTL oyle bir iki kere kullanmakla verim alabildiğiniz bir yakıt değil.

Yani oyle 50 tl 100 tl alıp hemen peroformans beklemeyin.Ben 3 depo kullandıktan sonra ciddi anlamda performans almaya basladım.

Evim izmiri bilenler bilir Yamac mahallesinde.Sonucta 1 km kadar iyi bir yokus cıkıyorum.İlk baslarda pek fazla randıman alamıyordum.3 depo kadar sonra gercek performansını almaya basladım.

GTL almaya basladıgınızda hep GTL alın yaklasık olarak 400 tl kadar GTL almaya basladıgınzda 2 depo kadar ediyor dediğimi farkedeceksiniz.

Yakıt cok yakmıyor eskisi ile aynı.Uzun yolda da aynı...Surus tarzı ile alakalıda olabilir.Ben çekişin değiştigini dusunuyorum.

NOT: GTL az yakıcak diye reklamları olmadı zaten.Performans olarak sunuldu.O yuzden yakıt değişimi olabilir.Dusuk olmaz.

rbcn
20/12/2012, 12:01
ben fuelsave alıyordum bu sefer total excellium aldım daha performanslı daha sessiz dediler ben hiç bir fark göremedim hatta aracım fuelsave ile daha sessiz çalışıyordu :) performansta biraz hissedilir iyileşme oldu ama onun içinde fazladan para vermeye deymez

CoachK
22/12/2012, 19:32
Ben 1 depo aldım ince mazot olduğundan mıdır nedir 550 km de ışık yanma noktasına geldi. Bence bizim araçlara göre en iyisi v-power ... Opet çok kalın, motorun sesi bile değişiyor, v-power dizel yoksa total excelium....

tolgabaydar
22/12/2012, 21:02
ya bugun aracı sıkıstırma imkanı buldum hafta ıcı fark etmemıstım ama araba 2500 devire gelırken turbo giriyo sahlanıyo resmen nazar degmesın eskiden 3500 devire dogru giriyodu turbo cok sevdim yakıtı bndan sonrada degısmeme kararındayım acaba hep bundan alsak motora zarar verırmıyız

kadirridak
25/12/2012, 09:16
5 yada 6. kezdir gtl fulledim. Son olcumume gore 42 lt gtl ile s.ici-disi karsisik 762 km yaptim.
Opet euro disel ile aralarinda cok az fark var.(uzun yolda gtl en az 100 km avantajli). sadece motor sesi arttigi icin Opet euro disele geri donus yaptim. bir iki depo sonra ses dusmez ise ses yakittan degilmis deyip sirf performansi icin gtl'e donerim.

Ziyaretci037
25/12/2012, 11:46
GTL'in performansı hiç birinde yok ..

dogus618
25/12/2012, 12:44
Sabahları işk marş bıle daha kolay oluyor opetın mazotuna gore

dincsoy16
25/12/2012, 17:08
Her yakiti denedim.siralama yaparsam 1 total 2 petrol ofisi 3 opet 4 bp 5 shell diyorum.shell gtl kesinlikle cok daha az kilometre gidilen ve asiri sesli bir yakit fakat performansi iyi.total ve petrol ofisi hem sessiz hem 1 depoda ortalama 50 km fazla dayaniyor.opet ve bpde guzel ama shellden bi farki yok daha az yol gidiliyor.5 markadada tek marsta arabam kusursuz calisiyor.hic bi sorun yasamadim.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

lektonstar17
25/12/2012, 20:35
Geçengün mecbur kaldım ve dizeli po dan aldım ve pişman oldum.Totalle yaptığım yolu bırakın yakınından bile geçemedim.Enazından 50-60 km zararım var.Ne po ne shell , Totalden vazgeçmem artık.Değerini bir kez daha anladım.

dincsoy16
26/12/2012, 00:25
Geçengün mecbur kaldım ve dizeli po dan aldım ve pişman oldum.Totalle yaptığım yolu bırakın yakınından bile geçemedim.Enazından 50-60 km zararım var.Ne po ne shell , Totalden vazgeçmem artık.Değerini bir kez daha anladım.

Muhtemelen aldiginiz istasyondan kaynaklaniyor bu sorun.nette arastirma yapin turkiyede en az musteri sikayeti ve davasi olan yakit markasinin petrol ofisi oldugunu gozlerinizle gorun.

tolgabaydar
26/12/2012, 00:36
katılıyorum istasyon secimi marka seciminden daha önemli bi durum.

tayfux
26/12/2012, 00:40
bir ara bu bonjour yazan total lerden alacağım kafaya koydum deneyeceğim bakalım nasıl olacak..bu arada ikitelli halkalı sefaköy tarafında oturanlar avrupa konutları 2 nin yanındaki caddeden aşağı doğru indiğinizde sağ tarafta shell istasyonu var gerçekten çok iyi mazotu kesinlikle tavsiye ederim uzun zamandır kullanıyorum çok memnunum..

lektonstar17
26/12/2012, 00:41
Muhtemelen aldiginiz istasyondan kaynaklaniyor bu sorun.nette arastirma yapin turkiyede en az musteri sikayeti ve davasi olan yakit markasinin petrol ofisi oldugunu gozlerinizle gorun.

Belkide ama bu kadarda fark beklemiyordum.Yakıtın yarısı su olsa ancak bu kadar fark olur :)

sadece_erhan
26/12/2012, 14:10
bende 2gün önce total excellium aldım, ondan öncede gtl var dı depoda. excellium > glt.

bundan sonra elimden geldiğince excellum alıcam, çok iyi yakıt valla.

efe mert
27/12/2012, 00:24
Ben epey bir süre sürekli opet kullandım. son 1.5 senedir her şeyi denedim. bence en iyisi shell v power. fakat benim dikkatimi çeken başka bir şey oldu. arada bir yalovaya gider gelirim. istanbulda oturuyorum aydınlıyım.Heryerden mazot almışımdır.Ama hangi marka olursa olsun özellikle kocaeli- yalova arasındaki istasyonların mazotları sanki daha güzel. Bana öyle gelmiş de olabilir.

RecepBursa
27/12/2012, 03:15
Shell vpower kullanıyorum sürekli. Geçen yaz GTL kullandım 2 bin km civarında bence çok iyi inanın araç rahatladı diyebilirim. Ama biraz fazla yakıyor. vpower da çok güzel. Opette aracım traktörden hiç bir farkı kalmıyor. Yakıtı aldığınız istasyonda çok önemli.