PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anahtarlık Boyama

Maverick
19/12/2012, 10:17
Bildiğiniz üzere anahtar kaplarımızın fiyatları hiç de ucuz değil. Hal böyleyken isteyenler sprey boya ile (örnek: beyaz) anahtar kaplarını söküp rahatça boyayabilirler. Bilginize...

skystar37
19/12/2012, 11:43
Konuya girince nasıl yapıldığını göreceğim sandım ama sadece eksik bir tavsiye de bulunulmuş.

Anahtar kapları plastik ancak bunun üzerine nasıl bir boya sıkılacak boyama öncesi işlem yapılması gereklimi tek kat yeterli gelirmi yoksa ikinci bir kat atmaya gerek varmı dökülmelerin çizilmelerin önüne geçilmesi için neler yapılması gerekli vs.vs.vs.

Sadece sprey boya ile boyamak yeterli gelmez sanırım çünkü ben evdeki eskimiş gri uydu alıcısının ön panelini sprey boya ile boyamak istediğim zaman plastikte deformasyon oluştu ve sonrasında üzerine attığım boya pıtır pıtır döküldü. Kısacası sprey boya ile boyanır demek yeterli değil.

izoci
19/12/2012, 11:48
Plasti Dip ile boyarsanız orjinalinden farkı olmaz :)

Ziyaretçi049
19/12/2012, 11:55
Plasti Dip boya zamanla atmalar yapmazmı peki?

Araç dışında Plasti Dip yapmak bence pek sağlıklı değil çünkü yapan birisinin aracında gördüm 2 ay içinde taş izi yıkama sonrası vs. atmalar mevcuttu.

Anahtarı Plasti Dip ile boyasak elimizden düşürünce boyada kalkmalar olacağı kaçınılmaz bence

SteinGP
19/12/2012, 12:12
sprey boya ile boyamayın arkadaşlar. ben zımpara yapıp boyamama rağmen olmamıştı benim eski anahtarlık.

Ziyaretci032
27/12/2012, 18:11
https://forum.grandepuntotr.com/kendi-modifiyeni-kendin-yap/37549-gp-kontak-anahtari-karbon-kaplama.html