PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LPG Kalibrasyonu...

paraddoxx
16/12/2012, 19:46
Arkadaşlar Manisa, Balıkesir, İzmir üçgeninde ciddi anlamda LPG kalibrasyonu yaptırabileceğim bir yer arıyorum. Sadece rolantide otomatik kalibrasyon yapan usta istemiyorum. Beni dinleyecek, sorunu anlamaya çalışacak, suçu direk arabaya atmayacak, yol kalibrasyonu yapabilecek bir usta olsun varsın sorunu çözemesin, olmuyorsa hocam ben bulamadım desin bana yeter.

Çok şey mi istiyorum bilmiyorum ama istediğim genel anlamda bu. Son 1 aydır araç 6-7 saat çalışmadıysa geç çalışıyor. Benzinde 50-60 km kullansam sorun kalmıyor ancak tekrar LPG'ye geçince sorunlarım geri dönüyor. Bununla beraber araç aynı zaman zarfında %14 civarında fazla yakmaya başladı. Geçen yıl bu zamanlarda 350 km giden araç aynı yakıtla şu anda 300 km ancak gidiyor. Bu rakamlar tek test sonucu ortaya çıkmadı en az 6 depo yakıt harcadım ve 300 km'yi geçemedim. Geçen yıl ki değeri de bütün kış rahatlıkla korumuştum. Belki arızalı bir parça vardır belki de sadece kalibrasyonla düzelir bilemiyorum. Bu arada araçta Atiker Sıralı Sistem Kit Mevcut.

Sorunun nerede olduğunu bilmiyorum ama aracın kendisinde bir sorun olmadığını biliyorum :)

Ziyaretçi049
17/12/2012, 10:21
Bu tarz bir usta bulman imkansıza yakın birşey kolay gelsin :(