PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kötü bir başlangıç :(

Notorious
15/01/2007, 10:13
Yılbaşından önce aldığım aracımı cuma akşamı Beylikdüzü Birmot tan teslim aldım.Araç 18 km deydi, benzin almak için Gürpınar Opet e gittim, 28 km de depoyu fulledim. Eve dönerken 33 km de araba aniden su kaynatmaya başladı, aracı sağa çekip stop ettim.Hararet ibresi dibe vurmuştu ve kırmızı ışık yanmıştı.Su kaynama fokurdaması ve ön pancurdan buhar çıktı.Hemen cep telefonundan müşteri temsilcisine ulaştım.Acil servisi aramamı istedi, aradım Avcılar servisten usta geldi.Aracı kontrol etti fan çalışıyordu, muhtemelen termostat arızası olabilir aracın çekilmesi lazım dedi ve çekici çağırdı.Aracı aldıktan 2 saat sonra çekici ile Birmot a geri getirdik.:(
C.tesi sabahtan bakıma aldılar bende aracın başında bekledim.Devirdaim pomoasının arızalı olduğu tespit edildi ve değiştirildi.Yeni değişen parçada kırıldı.:B
Parçanın girdiği yerde yeterli boşluk olmadığından karşıya dayanıyor ve pervaneyi takılı olduğu milin etrafından kırılıyor.
İlginç bir hata olduğundan işin içinden çıkamadılar ve pazartesi muhtemelen Tofaş tan mühendis çağıracağız dediler ve bana yedek araç verip gönderdiler.
Yarım gün içinde Fiat ın verdiği tüm hizmetlerden faydalanmış oldum. Acil servis, acil çekici, yedek araç.:(
Servis sorumlusu Esra hanımla görüştüm, ilk defa karşılaştığımız bir olay dedi.
Bu arada siteden bahsettim, ilk fırsatta girip ilgileneceğini söyledi.Ayrıca çeşitli organizasyonlar düzenlendiğini, grup üyelerinin serviste ayrıcalık tanınma durumu olabilir mi diye sordum. Bu konuda Tofaş Genek Md. Pazarla bölümü ile görüşmemizin faydalı olabileceğini, benzer uygulamanın AlfaRomeo üyelerine uygulandığını söyliyerek yardımcı oldu ve yönlendirdi.
Genel olarak Fiat personeli olarak gerekli ilgi ve alakayı gösterdiler ama sıfır bir araçta imalat hatasının olması ve aracı aldığım akşam aracı çekici ile geri getirmem kabus gibiydi.
Bu arada bu hatanın işi bilen birinde çıkması konusunda şanslı olduklarını belirttiler, araç biraz zorlansaydı motor contası yanabilirdi.
Kafam oldukça karışık, uzun oldu ama bu tecrübemi sizlerle paylaşmak istedi..

searchandrescue
15/01/2007, 10:16
geçmiş olsun kardeşim

Mısafir
15/01/2007, 10:18
Abi çok geçmiş olsun. Çok sinir bozucu olmalı.

Notorious
15/01/2007, 10:21
teşekkürler, kabus gibiydi.Araba su kaynattığında eşimde yanımdaydı ve aracı istemiyor artık.Bu arada akşam Beylikdüzü nde Alican (Maviş), Emre ve Buğra ile buluştuk ve sticker ları aldık.İlk olarak Tofaş ın yedek aracına taktık, çıkarmazlarsa iyi reklam olur.:D Sticker lar çok güzel olmuş, emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim.

Misafır
15/01/2007, 10:23
notorious, geçmiş olsun kardeşim.

daha birinci gün ve canın sıkıldı bayağı.
sağlık olsun.
cana gelmesin abi.

çok geçmiş olsun dilerim.
en kısa zamanda gp ne tekrar kavuşur ve de sorunsuz, kazasız ve cezasız sürüşler yaşarsın ömrün boyunca.

tanıtım için de ayrıca teşekkür ederim.
bu durumda bile bunu düşünebilmen çok ince bir davranış.
tekrar çok sağol.

heartfever
15/01/2007, 10:38
geçmiş olsun büyük şanssızlık gerçekten. bu arada yanıbaşımda olmasına rağmen hiç gürpınar opetten yakıt almam. shell veya bp yi tercih ederim. sana da uğursuz gelmiş olabilir

unik06
15/01/2007, 10:41
geçmiş olsun..

gp macerasına kötü başlanılmış , umarım devamı sorunsuz geçer :)

maviş
15/01/2007, 10:44
teşekkürler, kabus gibiydi.Araba su kaynattığında eşimde yanımdaydı ve aracı istemiyor artık.Bu arada akşam Beylikdüzü nde Alican (Maviş), Emre ve Buğra ile buluştuk ve sticker ları aldık.İlk olarak Tofaş ın yedek aracına taktık, çıkarmazlarsa iyi reklam olur.:D Sticker lar çok güzel olmuş, emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim.

Cengiz bey tekrar çok geçmiş olsun,
aksamki cıkartma olayı hakikatten çok iyi bir reklam oldu umarım cıkartmazlar
yada arada birmot otoparaka ugrayıp yenilermiyiz çıkartmaları 8D

Notorious
15/01/2007, 10:49
notorious, geçmiş olsun kardeşim.

daha birinci gün ve canın sıkıldı bayağı.
sağlık olsun.
cana gelmesin abi.

çok geçmiş olsun dilerim.
en kısa zamanda gp ne tekrar kavuşur ve de sorunsuz, kazasız ve cezasız sürüşler yaşarsın ömrün boyunca.

tanıtım için de ayrıca teşekkür ederim.
bu durumda bile bunu düşünebilmen çok ince bir davranış.
tekrar çok sağol.
teşekkürler Yıldıray, punto kardeşliği adına tanıtımımızı yaptık.Birlikten güç doğar.

Notorious
15/01/2007, 10:50
geçmiş olsun büyük şanssızlık gerçekten. bu arada yanıbaşımda olmasına rağmen hiç gürpınar opetten yakıt almam. shell veya bp yi tercih ederim. sana da uğursuz gelmiş olabilir

Opet garantisini kullanmak adına ordan aldım, dediğini değerlindereceğim, sağol :)

Notorious
15/01/2007, 10:52
Cengiz bey tekrar çok geçmiş olsun,
aksamki cıkartma olayı hakikatten çok iyi bir reklam oldu umarım cıkartmazlar
yada arada birmot otoparaka ugrayıp yenilermiyiz çıkartmaları 8D

Teşekkürler, ilk eylemimiz dün akşam gerçekleştirdik, eylemlere devam ederiz.:D

Notorious
15/01/2007, 10:54
geçmiş olsun..

gp macerasına kötü başlanılmış , umarım devamı sorunsuz geçer :)

teşekkürler, inşallah bir daha yaşamayız, Avcılar servisten gelen usta nın altında Doblo vardı, ben kaputu sadece yağ değiştirmek için açıyorum dedi, motorlar kalite demek istedi.

OzzY
15/01/2007, 11:32
geçmiş olsun ilk ve son olur umarım

Linos
15/01/2007, 11:48
Kötü başlangıç hakikaten ama umarım sonu iyi olur 8O

microab
15/01/2007, 11:52
Kardeşim geçmiş olsun.Bu şekilde bayiden çıkması ile arızalanan birkaç araba öyküsü okumuştum DH den. Megan-BMW-Hatta debriyaj balatası yanan Astra da dahil...

Allah beterinden esirgesin,bununla geçmiş olsun...

civcivx
15/01/2007, 12:34
Geçmiş olsun, daha büyük bir soruna yol açmadan fark edilip, müdahelede bulunulmuş olması büyük şans.

Misafir2
15/01/2007, 13:26
geçmış olsun

Notorious
15/01/2007, 13:57
Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar, inşallah bundan sonra kimsenin başına gelmez.Çıkan her problemi direk İtalya ya bildiriyorlarmış, umarım kalite kontrol sistemlerini geliştirirler.Arabayla 3-5 km yapsalar hatayı görürlerdi herhalde.

--GNS--
15/01/2007, 15:10
cok gecmis olsun inş bundan sonra baska bi sorun cikmaz...

Mısafir
15/01/2007, 15:13
Notorius senin Sticker ı mı taktınız Yedek araca. Sende kalmadıysa benim elimde 1 adet kaldı istersen sana kargolayabilirim. Olmadı Avrupa yakasında tan alabilirsin. Onda da 5 tane kalmış olması lazım.

x-troy
15/01/2007, 15:22
tüh yaaa şansa bak çok üzüldüm, dostum valla sabırlıymışsın ben olsam yıkardım ortalığı valla... 0km de olsa oluyor demekki, terkrar geçmiş olsun..

ORACLE
15/01/2007, 15:29
Çok büyük geşmiş olsun. Çok kötü bir durum
Ancak hararet sona dayandı ise conta yakmadığına eminler mi?
Eğer böyle bir durum var ise moralini bozmak istemem ama ben aracın değişimini istemeni tavsiye ederim. Ben olsam kesinlikle yeni araç isterdim.İleride yağ yakma problemi falan yaşama sonra

Korhan
15/01/2007, 15:49
Üst kapak contası yanabilir ama o da uzun süreli hararette olur. Sanmıyorum conta yaktığını, yaksa da basit bir parça, değiştirilir. İşçiliği de 3-4 saat sürer.

yamtar00
15/01/2007, 16:44
geçmiş olsun

PuNToGiRL
19/01/2007, 23:58
arkadaşlar çok üzgünüm :( bu akşam kaza yaptık :(

unik06
20/01/2007, 00:01
geçmiş olsun :(

nasıl oldu?

Mısafir
20/01/2007, 11:35
Geçmiş olsun punto Girl sizde bişiy varmı ? Araçlar tamir olur. Serviste yenisi gibi de olur. Aman sizde bişiy olmasın. Bozma moralini.

Notorious
20/01/2007, 11:47
Geçmiş olsun PuntoGirl.
Bu arada ben aracımı çarşamba akşamı servisten aldım.Tofaş tan gelen devirdaim pompasını taktıkmışlar, araçta başka bir problem yok, bütün testlerini yaptık güvenle kullanabilirsin dediler. Konu ile ilgili müşteri hizmetleri birimine dosya açtırmıştık.Aracın her zaman arkasındayız dediler ve ücretsiz 2 yıl garanti süresini uzattılar. Şu anda araçtan memnunum, alır almaz test sürüşüde yaptım. Verdikleri yedek araç 77 hp idi, benim 95 hp lik araç oldukça seri geldi.
Umarım bundan sonra problemsiz kullanırım.Aracı gören bayılıyor, inşallah nazar değmez :D
Aracı bıraktığımda 33 km idi, aldığımda 32 km.Aracı geri gerimi kullandınız espirisi oldu. Aracım km si 100 km ye kadar sıfırlanabiliyormuş,çok net açıklamasalarda bu opsiyonu imalattaki veya servislerdeki denemeler için konulmuş herhalde.

PuNToGiRL
20/01/2007, 11:53
saolun arkadaşlar :( biz iyiyiz pek bişeyimiz yok ama puntoyu sormayın :(

AWD
20/01/2007, 12:00
saolun arkadaşlar :( biz iyiyiz pek bişeyimiz yok ama puntoyu sormayın :(

geçmiş olsun arabanın fotoları warmı hasar ne kadar merak ettim ?

PuNToGiRL
20/01/2007, 12:48
saol
epey hasar var :(
resimleri koycam bakalım

OzzY
20/01/2007, 12:51
geçmiş olsun

blackpunto35
20/01/2007, 14:09
arkadaşlar aracınız çalışırken tamamen sağ a kırıp direksyonu sola sağa hafif hafif kırın eğer gırç gırç diye bir ses duyarsanız servise götürün benim direksyon kutum değişti serviste direksyon kutunuzu değiştirdik denince soğuk ter attım allah tan garantiden değişti düşünsenize burası türkiye adam bana kullanıcı hatası bu çukura girmişindir dese uğraş bakalım