PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kış lastikleri sırf öne alınsa ?

musicdanger
14/12/2012, 13:23
Arkadaşlar bugün kış lastiği almak istiyorum..Elinde olanlar varsa onlarında tekliflerini de alabilirim ..

Marka ve fiyat önerileriniz varsa sevinirim..

Birde sadece önlere almak istiyorum sorun çıkar mı ? İlla 4 ümü değişmesi gerek?

Ziyaretci040
14/12/2012, 13:26
4ününde olması daha mantıklı bana kalsa.Bir yer düz gidicekken diyer yer kayıp kızaklıyabilir.

elbruz
14/12/2012, 13:45
Dört adet almanız gerekir....

hakguner
14/12/2012, 13:47
Kendinizi riske atmayın bence, 4 adet alım derim ben.

beytullah
14/12/2012, 13:53
yol tutuşunda sorun yaşayabilirsiniz.

fethican
14/12/2012, 13:56
arkadaşlar bende 4 tane kışlık lastik almak istiyorum ama hangi marka alsam karar veremedim. fazla bütçe ayıramıyorum petlas kullanan var mı aranızda.

musicdanger
14/12/2012, 14:03
Bende denge konusunda sorun çıkarmı diye düşünüyorum..Ankarada yer tavsiye edebilirmisiniz ? Nerden alalım ? Balans ayarını vs de yaptırmak gerek çünkü..

ametist
14/12/2012, 14:09
petlas alın, kulanıp daşikayet eden görmedim. yanlış hatırlamıyorsam konya yolu üzerinden migrosa dönmeyip köprü üzerinden geçip sağ kolda ana üreticinin ( Abdülkadir Özcan ) satış yeri vardı, oradan alabilirsiniz.

musicdanger
14/12/2012, 14:27
petlas alın, kulanıp daşikayet eden görmedim. yanlış hatırlamıyorsam konya yolu üzerinden migrosa dönmeyip köprü üzerinden geçip sağ kolda ana üreticinin ( Abdülkadir Özcan ) satış yeri vardı, oradan alabilirsiniz.

Migros dediğiniz yer ? AnkaMall orasınımı diyorsunuz ?

Punto_Can
14/12/2012, 14:29
ön tutar, arkası kayar, buzda veya dönüşlerde savrulma yapar.
4 adet takın, kafanız rahat olsun.

OzzY
14/12/2012, 14:32
https://forum.grandepuntotr.com/genel/40597-kis-lastigi-2-tane-mi-4-tane-mi.html

mehmetvyz
14/12/2012, 14:37

Geçen yıl gitmiştim, artık orada lastik satışı yapmadıklarını söylemişlerdi, petlas kullanıyorum memnunum, daha önce sadece önlerde kış lastiği kullandım, hiç problem yaşamadım ama kafamda hep bir acaba sorusu vardı, 4 tane alırsanız iyi olur, bir de lastiklerle ilgili telefon ederek fiyat alın, kendiniz gitmeyin, uygun olan neresiyse oraya gidersiniz, kolay gelsin :)

musicdanger
14/12/2012, 14:38
https://forum.grandepuntotr.com/genel/40597-kis-lastigi-2-tane-mi-4-tane-mi.html

tam anlamadım sorunuzu ? satmak için mı dıyorsunuz ?

elbruz
14/12/2012, 14:40
tam anlamadım sorunuzu ? satmak için mı dıyorsunuz ?

Bu konu hakkında başka bir konu nick i inceleyiniz..

beytullah
14/12/2012, 14:59
ben daha 1 ay önce aldım michelin bu sene çıkardığı lastiklerden. 4 tanesini 620 tl tuttu. Ama aldığım yer petlas ı önermedi kullanılan kavuccuk iyi değilmiş.

musicdanger
14/12/2012, 15:02
Anladım olmassa birazdan iskitlere gidip sormaya başlıcam lastikleri..birde 250 tl ye 2.el 4 tane mıchelın alpın lastik vermişti arkadaş almadım.alsamıydım acaba :)

fethican
14/12/2012, 15:20
ne kadar kullanılmış acaba mıchelın alpınler biliomusun bende alabilirim :)

musicdanger
14/12/2012, 15:24
ne kadar kullanılmış acaba mıchelın alpınler biliomusun bende alabilirim :)

şimdi mesaj cektım satmış :thumbs_down2: mecbur sıfır alıcaz :S

beytullah
14/12/2012, 15:26
bende alpin a4 aldım gayet iyi yol tutuşu falan gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

eexelanss
14/12/2012, 15:32
Bence en doğru karar dört lastiğe birden kışlık lastik alınması.
Sadece önlere aldığınızda belki dağ bayır tepe çıkmakta sıkıntı yaşamazsınız ama kışlık lastiklerin amacı sadece karda buzda yağmurda yokuşları rahat bir şekilde çıkmak değil aynı zamanda ve dahda önemli amacı bu tür hava koşullarında firene bastığınızda en az sapma ile durabilmektir..
Atıyorum sadece önlere aldık taktık lastikleri bir yokuşu sorunsuz çıktın eyvallah peki aynı yokuşun birde inmesi var nasıl inip yada durabileceksin. Frene bastığında önler tutunurken arkalar tutunmayacak ve ne olacak? aracın arkası sağa sola kaymaya başlayacak ozaman en iyi en pahalı lastikleri taktırsanda sadece önlere hiç bir anlamı kalmayacak çünkü duramayacaksın.. ya arkasını vurursun yada şansın varsa hiç biryere dokunmadan döne döne inersin yakuşu :)
Bu yüzden mutlaka dört lastiğin kışlık olması lazım bence..

musicdanger
14/12/2012, 18:50
Bence en doğru karar dört lastiğe birden kışlık lastik alınması.
Sadece önlere aldığınızda belki dağ bayır tepe çıkmakta sıkıntı yaşamazsınız ama kışlık lastiklerin amacı sadece karda buzda yağmurda yokuşları rahat bir şekilde çıkmak değil aynı zamanda ve dahda önemli amacı bu tür hava koşullarında firene bastığınızda en az sapma ile durabilmektir..
Atıyorum sadece önlere aldık taktık lastikleri bir yokuşu sorunsuz çıktın eyvallah peki aynı yokuşun birde inmesi var nasıl inip yada durabileceksin. Frene bastığında önler tutunurken arkalar tutunmayacak ve ne olacak? aracın arkası sağa sola kaymaya başlayacak ozaman en iyi en pahalı lastikleri taktırsanda sadece önlere hiç bir anlamı kalmayacak çünkü duramayacaksın.. ya arkasını vurursun yada şansın varsa hiç biryere dokunmadan döne döne inersin yakuşu :)
Bu yüzden mutlaka dört lastiğin kışlık olması lazım bence..

Cıkarken iyi diyorsunda inişi var bir de :)

işin acığı 2.elde bakıyorum bir yandan demin dikmen de biraz dolandım fiyatlar biraz ucuk !! tek tekere 160 tl istedi good year..

Petlas icin yarın İskitlere gidicem sanırım bakıcam bu kadar pahalı lastik almaya gerek yok kanımca..Yine sıfır bir lastik olabilir o da 100 TL civarı birşey yeterli bence...

mehmetvyz
15/12/2012, 09:03
https://forum.grandepuntotr.com/satilik-parca/42692-satilik-kis-lastigi.html#post775644

şuna bir bakın

eexelanss
15/12/2012, 13:20
Cıkarken iyi diyorsunda inişi var bir de :)

işin acığı 2.elde bakıyorum bir yandan demin dikmen de biraz dolandım fiyatlar biraz ucuk !! tek tekere 160 tl istedi good year..

Petlas icin yarın İskitlere gidicem sanırım bakıcam bu kadar pahalı lastik almaya gerek yok kanımca..Yine sıfır bir lastik olabilir o da 100 TL civarı birşey yeterli bence...

Kışlık lastikler normal lastiklere göre daha pahalı malesef..

Ziyaretci040
15/12/2012, 15:07
sava marka lastik aldık geçen tanesi 105 tl den goodyear bayisinden canavar gibi =)) 185-60-15. He bide mont hediye etti :D

ZAK1980
15/12/2012, 15:27
Kışlık lastikler normal lastiklere göre daha pahalı malesef..

195 65 R15 ıkı kıs kullanıldı arac degıstıgınden dolayı yanımdakı calısma arkadasım bayıye sattı adeti 50 TL den Kımsede fazla para vermedı bızım gp lere uysa anında alırdım ama uymadı lastıkcıde aldıgı 50 Tl lık o lastıklerı artık kaca okutuyordur sız dusunun

34ozkankurtuldu34
15/12/2012, 16:22
https://forum.grandepuntotr.com/satilik-parca/42692-satilik-kis-lastigi.html

linke bakın arkadaşlar bende saç cantlarla hediye ediyorum aracımı sattım kış lastikleri geçen sene istanbulda ki kar yagmadan önce almıştık 1 ay takılı kalmadı bile 4 adet kış lastik saç cant takım olarak forma özel 400 lira kaçırmayın beyler

eyican67
15/12/2012, 16:39
michelin alpin tek geçerim zonguldaklı veya çevresindekiler çok iyi bilir ya çıkıyosun ya iniyosun dar yollar kamyon yolda kalanlar geçen kış hiç zorluk çekmedim

musicdanger
16/12/2012, 05:27
https://forum.grandepuntotr.com/satilik-parca/42692-satilik-kis-lastigi.html#post775644

şuna bir bakın

Ankara'da olsa bakabilirdim...Pazartesi olmassa bir iskitlere gidicem artık ordan bulurum bir şekilde petlas vs de alabilirim..
Yada yarın Elvankente gidicem ordan geçerken baya bir lastikçi var açıksa bakıcam oralara..Havalar -3 dedi dona çekmeye başlar..Benim Red Kit kayarsa seyrey şenliği Dikmen de.... :)